Silvia Dr.
16.05.12,07:13
Dobrý deň,
chcela by som sa informovať, či bude možné pre rok 2012 uplatňovať paušálne výdavky na živnostníka ........... ak mi niekto vie poradiť, mohli by ste mi tu hodiť aj link na konkrétny zákon, prípadne usmernenie? Ďakujem
Tweety
16.05.12,05:15
Môžu sa uplatniť zatiaľ rovnako aj tento rok, a zákon? Zákon o DzP.
Silvia Dr.
16.05.12,05:24
Ďakujem.
To znamená že pri podávaní daňového priznania za rok 2012 v roku 2013 budem moct stopercentne uplatniť výdavky paušálom? Platí stále 40 % z príjmov? ....... pokiaľ viem, tak aj keby prešla nejaká novelizácia tohoto zákona, účinnosť môže nadobudnúť až začiatkom ďalšieho zúčtovacieho obdobia, t. j. začiatkom roku 2013, alebo sa mýlim? Ď.
Tweety
16.05.12,05:37
ÁNo, tak. Hoci jeden nikdy nevie čo sa v legislatíve udeje, niekedy je niečo aj retrospektívne.
Mária.K.
18.05.12,08:08
Ďakujem.
To znamená že pri podávaní daňového priznania za rok 2012 v roku 2013 budem moct stopercentne uplatniť výdavky paušálom? Platí stále 40 % z príjmov? ....... pokiaľ viem, tak aj keby prešla nejaká novelizácia tohoto zákona, účinnosť môže nadobudnúť až začiatkom ďalšieho zúčtovacieho obdobia, t. j. začiatkom roku 2013, alebo sa mýlim? Ď.

Stopercentnú záruku vám dnes nik nedá. To, že bude novela zákona o dani z príjmov je isté, ale aká bude novela, kedy bude schválená v parlamente a od akého dňa budú účinné jednotlivé jej ustanovenia ... to je vo hviezdach.
Alex.C
15.06.12,13:47
Ahojte pochopil niekto z Vas odkedy sa zmenia pausalne vydavky obmedzene na 420 eur?
Az od 1.1.2013?
Mohli by dane obmedzenie pouzit na uz existujuce zdanovacie obdobie??? nakolko percento sa nezmenilo, len obmedzenie vysky? Je to vobec retrospektivne mozne?
Ved ludia ktory rataju s pausalom a pouzivaju ho niekolko rokov, nemaju ani auto prihlasene na DU, ani neodkladaju bloky..nic...