Korian
16.05.12,09:41
Dobrý deň, už dlhšie mi vrtá hlavou nasledujúca vec a preto sa obraciam na vás. Budem vďačný za každú radu.

Chcel by som osloviť firmu aby pre mňa vyrobila určitý výrobok, ktorý budem následne predávať vo svojom eshope. Problém je v tom, že niektoré firmy majú vlastný eshop a mohli by začať výrobok predávať sami. Jedná sa o produkt, ktorý bude na Slovensku úplne nový a tak nastáva ďalší problém keď sa začnú o moj produkt zaujímať ostatní distribútori, budú mať záujem ho predávať tiež. Existuje nejaký sposob ako v tomto prípade ochrániť svoj nápad? Nejaký typ zmluvy?

Podotýkam, že som písal výrobcovi email a odpovedal, že je ochotný mi zaručiť, že moj produkt nebude predávať vo svojom eshope ani ostatným distribútorom. Otázka však ostáva, akým sposobom to zrealizovať?
MRichardM
16.05.12,11:54
Patent ??? Ak je to niečo prelomové, tak si to daj patentovať, i keď za to zacvakáš, ale v konečnom dôsledku, ak bude p výrobku dopyt, budeš za vodou ...
Korian
16.05.12,12:54
Produkt ktorý mám na mysli sa normálne predáva napríklad v USA takže myslím, že patentovať ho je nemožné. A vzhladom na to, čo som sa o patente dočítal, je jeho vybavovanie drahé, zdĺhavé, neisté a často zbytočné...
profesional
21.05.12,08:35
To o co sa pokusas je nekalosutazne konanie. Legislativa statov smeruje prave k vytvaraniu a nie k obmedzovaniu konkurencie. Budes to mat tazke.
Korian
21.05.12,17:01
EU sa možno snaží presadiť v tomto smere otvorenejší trh, každopádne to o čo sa ja snažím je zakotvené v obchodnom zákone SR a rovnako aj ČR, pokiaľ viem:


(1) Smlouvou o výhradním prodeji se zavazuje dodavatel, že zboží určené ve smlouvě nebude v určité oblasti dodávat jiné osobě než odběrateli.
(2) Není-li smlouva sjednána písemně nebo není-li v ní určena oblast nebo druhy zboží, na něž se smlouva vztahuje, je neplatná.