Glitter
16.05.12,17:57
Dobrý večer, bohužiaľ som (sme) ďalší, ktorí vyzerá to tak, naleteli.. Prednedávnom som sa na podnet kolegu rozhodol, že do toho teda pôjdem, na počudovanie požiadavky z ich strany chceli LEN:
- aktívny účet bez exekúcie

WEB: http://germanyfinance.webnode.sk/

Tak som zavolal na číslo 0949 534 662 ako mi bolo sprostredkované, ozval sa mi p. Pavol Hudec, že teda ano, ide o nemeckého investora, ktorý ponúka 15.000€ na 10 rokov po 200€ mesačne a treba len ten "čistý" účet, na ktorý následne po uhradení prvej splátky pošlú peniaze. Tak som súhlasil aj ja, nakoľko kolega bol už pozvaný do Bratislavy (Námesovo námestie 6 v Petržalke - fiktívne sídlo firmy, boli sme osobne, nie je to tam) na podpis zmluvy.

Tak mi bol pridelený variabilný symbol a mal som previesť 200€ na ich účet. Akože prvá splátka a bude mi zarátaná do spl. kalendára. Tak som aj urobil cez internet banking a o 3 dni sa mi pán ozval, že teda majú peniaze, že je to OK a bude mi volať ešte. Tento utorok mal ísť ako som spomínal kolega, tak som mu navrhol, že či teda nemôžme prísť spolu, keďže to máme jednou cestou z BB. Jeho odpoveď bola, že v poriadku, ale nakoľko to chcem hneď, že treba uhradiť aj ďalšiu júnovú splátku, nakoľko investor tam bude až 29.5. najbližšie. Fajn teda uhradil som priamym vkladom na účet.. Zase mi volal, že OK, môžeme prísť spolu obaja a že bude volať.

5 minút na to smska zo spomínaného čísla: Dakujem za pomoc pri pisani knihy BIZNIS NA SLOVENSKU, ucet bol vybrany nahodne z kosa pre overenie teorie pisanej v knihe na realnej praxi. PS: Aj mudry schybi!

Prvé čo som teda urobil bolo, že som kontaktoval TB, nech žiadajú majiteľa účtu o vrátenie 200€, čo som previedol cez IB, z 200€, čo som priamo vložil už asi nič nespravím a neuvidím ich.

Viem poskytnúť aj mená vlastníkov účtu, prípadne telefónov, čo som zistil.. Diametrálne sa to odlišuje, čo sa dalo čakať. Dokonca som dostal kontakt aj na jednu ženu, čo nám ako potvrdila, že fakt dostala peniaze, len s miernym oneskorením, To číslo je už samozrejme tiež vypnuté..

Viete mi poradiť, čo konať? Aké kroky podniknúť ďalej? Chcem, aby sa mi aspoň niečo vrátilo, chápem, že platím za moju hlúposť, len žiadam o pomoc, ak sa toto už niekomu stalo.
Ďakujem pekne.
draik
16.05.12,16:42
Môžte podať trestné oznámenie a popri tom sa pokúšať získať sumu s5 v občianskoprávnom konaní. Ak ale boli aspoň trochu prešpekulovaní (mobilné číslo či účet na bezdomovca atď), veľké nádeje by som si nerobil. Inak stále nechápem, že niekto môže na také ponuky pristúpiť a platiť toľko peňazí dopredu. Veď článkov o všelijakých podvodoch je dosť, ale asi sa musí poučiť každý na svojej koži.
kopretinka
16.05.12,16:47
prepáč,ale tak Ti treba....čo je to za hovadinu,platiť splátky pôžičky,ktorú si ešte nedostal??
arizona
16.05.12,16:54
Slovensko je fakt krajina neobmedezynch moznosti.

Staci si vytvorit zdarma web stranku, vymysliet mailovu adresu "gmail.sk" :---, naslubovat "hocico"vyhodne ... a vzdy sa najde niekto, kto naleti a bude do neznama posielat svoje peniaze...:eek:
:rolleyes: ,bez toho,aby si vobec overil, ci nejaka taka firma naozaj existuje.
A to dokonca v dnesnych casoch, ked sa da vacsina veci overit za par minut na googli...

Co ti poradit? Podat na policiu podnet na presetrenie podvodu.
Glitter
16.05.12,16:56
Ja chápem Vaše počudovanie a beriem to.. Znelo to všetko dôveryhodne a poučil som sa. Už sa to nestane.. Teraz len pátram čo spraviť ďalej. Viem mená vlastníkov telefónnych kariet (kredity), takže ani oni nemusia byť pravdivé, nakoľko ich môže mať iný človek už. A tiež aj meno vlastníka účtu. Úprimne, vie s tým niečo spraviť polícia? Asi je to pre nich len taká "bokovka"..
pavol36
17.05.12,04:54
Nakoľko si bol čítankovo odrbkaný o 2x200 €, tak sa páchateľ dopustil prečinu podvodu podľa § 221 ods. 1 Tr. zákona, nakoľko škoda je vyššia ako 266 €. Na tvojom mieste by som vec na polícii nahlásil, určite majú väčšie možnosti, ako máš ty. Ani polícia však nie je všemocná, ak to bude podvod typu "platba cez Western Union ako záloha na kúpu nového auta zo zahraničia", tak zistia tok peňazí, a nakoniec vysvitne, že skončili niekde na Floride...
Oznámiť skutok môžeš na ktoromkoľvek obvodnom oddelení Policajného zboru, miestnu príslušnosť si polícia už porieši sama.
Glitter
17.05.12,06:02
Nebol to žiadny zahraničný účet, ale účet v TatraBanke, tak isto ako aj môj, preto som hneď kontaktoval TB, aby žiadala vlastníka účtu o vrátenie peňazí, no bolo mi povedané, že to nemusí akceptovať.
danushka
17.05.12,06:10
No a peniažky sú už vytiahnuté cez bankomat v okuliaroch a s čiapkou na hlave a účet patrí nejakému bezdomovcovi...
draik
17.05.12,16:17
Nebol to žiadny zahraničný účet, ale účet v TatraBanke, tak isto ako aj môj, preto som hneď kontaktoval TB, aby žiadala vlastníka účtu o vrátenie peňazí, no bolo mi povedané, že to nemusí akceptovať.

Ak ich nevráti, tak Vám banka zrejme poskytne jeho údaje, aby ste to mohli riešiť v občianskoprávnom konaní. Dôležité je, či majiteľ účtu je solventný. Lebo kde nič nie je...
Katy a R
17.05.12,16:32
Ale tak aspoň oceňujem, že si to tu zavesil - nech sa iní poučia. Mnohí sa radšej ani nepriznajú :D .. ach, jáj ... vidina veľkých peňazí ...

ešte doplním .. že možno predsa len skúšajú chovanie ľudí v takomto prípade - len taká maličká iskierka nádeje, že sa vrátia ;):confused::confused:
Glitter
17.05.12,16:54
Dôležité je, či majiteľ účtu je solventný. Lebo kde nič nie je...

O solventnosti sa tu hovoriť určite nedá.. ale tak nebol som jediný, bolo nás z okolia viac a určite sa viac ľudí chytilo. Zaujímalo by ma ale, akou formou dá vedieť banka majiteľovi účtu, že žiadam prostriedky späť. Teda len 1/2 toho, čo som im poslal. O druhej polovici mám doklad o vklade na účet.

Určite, písal som to sem aj preto, aby si ľudia dali pozor a premysleli si to predtým, než sa do niečoho takého pustia.
arizona
17.05.12,17:10
Pises, ze poznas viacerych oklamanych.
Daj aj vyzvu na viacere weby, mozno sa vas najde este viac a podajte hromadne trestne oznamenie na Policiu.
misoft
17.05.12,17:19
...a polícia už musí konať, teda na základe toho bude od banky vyžadovať majiteľa účtu (resp. budú zisťovať).
Glitter
18.05.12,11:58
Ďakujem za Vaše rady.. Viete mi ešte povedať, že ako celé takéto niečo prebieha? Nikdy som nebol účastníkom súdu.. Ale sledoval som v televízii kadejaké kauzy s podvodmi a faktúrami, tak to bolo dosť zdĺhavé, keby to bolo 40€, tak kašlem na to, ale 400€ nenechám len tak.

Takže ma zaujímajú závery:
a) vyhrám a dokážu im to - ako a kto mi vráti peniaze a koľko, v skratke: dostanem mojich 400€ alebo to bude viac či menej?
b) nevyhrám - čo ma čaká všetko platiť a komu a koľko
draik
18.05.12,13:31
Podáte trestné oznámenie a zároveň ako poškodený si v trestnom konaní uplatníte náhradu škody. Ideálny prípad: Polícia vyšetrí, podvodníka odsúdia a v rozsudku ho súd zaviaže zaplatiť škodu. Nič Vás to nestojí. Škodu samozrejme musí zaplatiť ten, kto ju spôsobil. Ak nezaplatí a nemá majetok, tak sa môžte spoliehať už iba na to, že sa zamestná alebo niečo zdedí. V občianskoprávnom konaní je to podobné, akurát na začiatku musíte podať žalobu, platiť súdny poplatok vo výške 6% z vymáhanej sumy; ak súd zaviaže žalovaného zaplatiť, tak okrem dlžnej čiastky máte nárok na náhradu trov (napr. súdny poplatok) ako aj úroky z omeškania. Ak nezaplatí ani potom, môžte to dať exekútorovi (platí to isté, čo predtým, ak povinný nemá peniaze ani majetok a nie je šanca, že by napr. dedil, tak prakticky máte smolu). Exekútor síce môže viesť exekúciu, ale ak ju zastaví pre nedostatok majetok dlžníka, tak trovy exekútora zaplatíte Vy (čiže okrem istiny ste v mínuse aj čo sa týka súdneho poplatku, aj za poverenie na začatie exekúcie aj trovách exekútora). Ak by Vás v trestnom konaní ako poškodených bolo veľmi veľa, tak súd Vás súd zrejme odkáže na vymáhanie škody v občianskoprávnom konaní, zatiaľ čo v trestnom konaní sa bude rozhodovať iba o vine. Celé to však môže skončiť úplne inak, pretože sa môže ukázať, že majiteľ účtu, kde peniaze skončili, nie je do podvodu zapletený. Možností je veľa, v každom prípade, nikde nie je napísané, že sa k peniazom ešte dostanete.
Glitter
18.05.12,13:38
Akože nie je do podvodu zapletený majiteľ účtu? Však už len to, že ten účet sprostredkoval.. s vedomím, že vedel o čo ide. Je to akási pani Majerníková.
lubko6394
18.05.12,14:04
Akože nie je do podvodu zapletený majiteľ účtu? Však už len to, že ten účet sprostredkoval.. s vedomím, že vedel o čo ide. Je to akási pani Majerníková.

Lenže pani Majerníková môže byť bezdomovec, mohla stratiť kartu a ešte na to neprišla, môže byť nesvojprávna a môže byť aj mŕtva... Akurát mi nie je jasné to, že dokážete si zarobiť peniaze a nedokážete s nimi bezrizikovo narábať. Ak mi niekto volá, mailuje..., píše že mi dá zarobiť nadštandardne, tak ani nepočúvam ďalej čo hovorí a NEMÁM ZÁUJEM. Však ak by to mal byť dobrý biznis, tak načo by k tomu potreboval práve mňa, o ktorom vie akurát číslo mobilu ? Žeby charita ?
Glitter
21.05.12,06:19
Ďakujem za každú radu, už sa to rieši.
Katy a R
21.05.12,08:03
daj potom vedieť ..