Roman804
17.05.12,07:31
dobrý deň mám taký problém 22 ročný syn po dokončení strednej školy začal študovať na vysokej kde pred koncom tretieho ročníka školu ukončil,potom bol cca rok a pol doma a teraz sa rozhodol,že začne odznova študovať inú vysoku školu vo vzdialenejšom meste,no a ja s tým nesúhlasím,lebo tú predtým nezvládol aj pre psychycké problémy je čiastočne autista,máva depresie,bral aj dlhodobo lieky proti depresii a proste si chce iba niečo dokázať,no a myslí si,že ja mu to mám všetko platiť,internát,školu stravu, mne to pripadá,že som len dojná krava,ako viem že sa o dieťa pokiaľ nemá prácu musím postarať ako bývanie a strava-myslím do 25rokov,ale chcel by som vedieť či to platí aj v tomto prípade,či mu musím internáť v inom meste a plus vysokú školu platiť a aj keby tak dokedy,dakujem za všetky rady.
veronikasad
17.05.12,05:33
Roman, máš súdom stanovenú vyživovaciu povinnosť na syna ?
arizona
17.05.12,05:57
Pises, ze bol rok aj pol doma. Bol evidovany na UP,alebo pracoval?
Poziadal si vtedy o zrusenie platenia vyzivneho?
Roman804
17.05.12,09:38
neviem či na tom zálezí,no nejaký čas nebol evidovaný nikde potom bol aj na urade práce a momentálne pracuje na normálnu pracovnu zmluvu,a prečo výživné?žije v normálnej rodine,či si myslel prídavky,tie teraz kedze neštuduje nedostávam,veronika vyživovaciu povinnosť nemám nie je prečo,majte sa :-)
ivka70
17.05.12,09:51
V podstate nemusis.
Syn by si musel poziadat o stanovenie vyzivneho od rodicov, ak by chcel hospodarit sam, o com ale sud nerozhodne tak rychlo.

Ak syn pracoval, mal by mat prostriedky na zaplatenie si takych veci.
zlatica76
17.05.12,09:55
Roman804, tvojej reakcii nerozumiem... tak chceš radu alebo nie?

Ja mať dieťa, ktoré má síce psychické problémy, ale videla by som snahu a chuť pohnúť sa niekam ďalej (napr. aj tým, že si spraví vysokú školu), tak by som ju zaplatila. Aj viac ako do 25 rokov.

Toto nie je právny problém, toto je problém rodiny. Ty vieš, prečo mu nechceš platiť, ty vieš aké sú rodinné pomery a tak ďalej. Ako Veronika tak aj Arizona sa ti snažili pomôcť, a v tvojej odpovedi si ich v podstate vysmial....

A preto klikám na ukončenie témy.
arizona
17.05.12,09:59
neviem či na tom zálezí,no nejaký čas nebol evidovaný nikde potom bol aj na urade práce a momentálne pracuje na normálnu pracovnu zmluvu,a prečo výživné?žije v normálnej rodine,či si myslel prídavky,tie teraz kedze neštuduje nedostávam,veronika vyživovaciu povinnosť nemám nie je prečo,majte sa :-)
Normalne teraz z tvojho prispevku neviem, ci si ten syn, ci otec :confused:

Ak otec uz nema vyzivovaciu povinnost voci synovi,ale syn by chcel ist studovat, tak syn by mal dat ziadost na sud,aby mu otec vyzivne a naklady na skolu opat platil.
Je otazne, ci to sud uzna ako dovod,alebo nie...
Maj sa .-)
korela
17.05.12,10:08
Ach tie paragrafy....
V nich je toľko dier, hlavne Zákon o rodine má ešte stále nedostatky.
Pýtaš sa formálne ak si už vnútorne rozhodnutý?

Človek by sa mal riadiť predovšetkým pocitmi.
Čo cítiš pri tomto svojom dieťati? Poskytnúť mu pri jeho problémoch ešte i naďalej pomocnú ruku?
Možno nechal školu i vďaka tomu, že očakával od danej školy niečo viac. Možno mu skutočne nesadol odbor.
Nie je prvý ani posledný.
Tie informácie o jeho problémoch medzi sebou súvisia. Vieš v ktorom odbore je najviac zamestnaných autistov?
Je to najdynamickí, jeden z najlepšie platených, najperspektívnejší v rámci EÚ, chýba v ňom vyše 17 tis. ľudí.
Ak sú prostriedky, nenechala by som svoje dieťa bez šance, mať na svedomí frustrovaného človeka po celý život,
že mu ušlo vzdelanie, ak na to malo.
Hlavne ak sa nedá jeho odbor študovať diaľkovo, ja by som počúvala svoje srdce. Nikto ti lepšie neporadí ako ono.
O čom je život? Peniaze nie sú všetko.
korela
17.05.12,10:16
No Avatar korela 1 Minute Ago #10346 [x] Dúfam, že tvoj pozdrav bol dôsledkom eufórie z hokeja...:-), lebo inak..., hm. Ale ja som si myslela, že vaša situácia je taká, ako si ju opísal.
Roman804
18.05.12,03:25
ivka-on chce prestať pracovať a studovať denne štúdium plus internát,nechce si to platiť.
zlatica-nikoho som nevysmial,určite nie zámerne,po prvé si myslím,že tú školu nedokončí,a nie iba kvôli tomu že nedokončil prvú pred bc,ale preto že on podľa môjho názoru na to nemá a ide si dokazovať že má-to by ste ho museli poznať-to by bolo na dlhšie vysvetľovanie,a v jeho veku som čakal,že sa bude snažiť postarať sám o sebe a nie byť príťažou-myslím financnou daľších päť rokov do skoro 28 rokov,ja som mu navrhoval aby študoval popri zamestnaní,ale to nie to by už bolo náročné.
arizona-keby som bol syn nepíšem takéto odpovede.
v podstate je problém v peniazoch,lebo študoval 3 roky býval sám v 2izb.byte,kde už nikoho nechcel do podnájmu,s druhými má problém a zrazu mu nevedia daľší traja v izbe na internáte,varí si špeciálnu stravu,ktorú neviem ako si bude variť na internáte,jedálenské jedlo jesť nebude atd atd,no a za tie tri roky aj ten byt niečo stál,a bude mu treba financovať daľších päť rokov,dalej býva radšej u babky ako u nás,takže mi si poslené štyri roky žijeme s jeho mladším 8ročným synom samostatne ako rodina,on byt a babka,posielame mu peniaze tri roky,školu pred bc nechá,potom je rok a pol nezamestnaný,je lenívy,pracuje cca 1,5 mesiaca,po pomaly nanútení,že vyjedá babku a nás, vy naradostený,že sa konecne vie postarať o seba sám a zrazu príde, idem študovať na 5 rokov denne a plaťte mi to,no neviem či by ste boli z toho nadšený,ja opakujem som navrhoval denne štúdium,a neviem kto má akú predstavu,čo to stojí vysoká,internát,cestovné,jedlo,víkendy,majte sa a najlepšia by mi prospela odpoved iba na moju otázku,ked nemusím skôr by som ho tlačil na diaľkové štúdium ako píše aj korela,dakujem
Roman804
18.05.12,03:36
korela som zle nápísal,ale jeho odbor sa dá študovať diaľkovo,ešte ma napadlo,že nám povedal,že ked neurobí príjimačky alebo ho nezoberú,tak si dá prihlášku aj na školu kde príjímajú bez prímačiek a kde berú všetkých,proste idem si dokazovať,že vyštudujem vysokú,ale že si potom pravdepodobne nenájde prácu,to ho nezaujíma,sami viete koľko je dnes vysokých škôl,veľa ľudí ich nedoštuduje alebo potom si nevie nájsť prácu,ide často iba o tituly,ale za ten čas mohli aj pracovať a prispievať nejako do spoločnosti,viete koľko je z nás ľudí do 18 rokov,koľko dôchodcov,koľko študentov,koľko nezamestatnaných,koľko vo väzení,politikov,úradníko,koľký potom z tých našich 5milionov naozaj pracujú
ivka70
18.05.12,03:58
Ty si sice povinny ho zivit, ale to neznamena, ze si povinny mu platit vsetko, co si vymysli.
Je to naozaj v ramci tvojich moznosti.
aj keby si syn poziadal o vyzivne, nebuto to vyzivne na to, ab ysi syn platil samostatny byt ako podnajom a specialnu stravu ,ak ju nevyzaduje jeho zdravotny stav.

Asi by som synovi vysvetlila, ze nech si robi, co uzna za vhodne, ale ze ak bude studovat, dostane na mesiac tolko a tolko
a co si z toho uhradi, je uz na nom.
Dnes nie je problem aj popri dennom studiu trvale pracovat ci brigadovat, len treba chciet.
Takze syn by mal uvazovat aj nad tym, ako sa postara ciastocne sam o seba.
Argument, ze nie je schopny sam sa zivit mu uz asi ani na sude neprejde, kedze bol zamestnany a bol schopny sa sam zivit.
Takze syn by mohol pouvazovat aj o alternative ostat v praci a studovat dialkovo.
Roman804
18.05.12,09:53
konecne odpoved k téme, no ako som písal,nemá záujem o diaľkové štúdium,presne sú pre mňa dve možnosti, že mu to budem financovať istý čas tj. tri roky ked môže ukončiť bc potom bude mať 25 a nech sa stará už o seba sám a druhá,že ak by som to myslel vážne,že mu to odmietnem platiť a nech študuje popri práci, tak asi zájdem za právnikom,majte sa
Pikoška
19.05.12,06:25
Roman, Tvoj syn je dospelý, už pracoval, študoval, prerušoval... Pojednávania o výživnom nie sú prechádzkou ružovým sadom, tam jednoducho treba dokazovať. Syn ako navrhovateľ by mal zjavne problém, nakoľko Ty si mu už dlhodobo pomoc poskytoval aj v dospelosti a on sporadicky kolaboval, či sklamal. Teda súdim podľa napísaného. Ale môžem Ťa ubezpečiť, že nie si sám, čo obsah toho múdreho porekadla nenaplnili :" Ohýbaj ma mamko, pokiaľ som ja Janko, keď ja budem Jano, neohneš ma mamo ".;) Láska je občas slepá. Aj k dieťaťu.

P.S. A tému nepovažujem za uzavretiahodnú.
KEJKA
19.05.12,08:23
korela som zle nápísal,ale jeho odbor sa dá študovať diaľkovo,ešte ma napadlo,že nám povedal,že ked neurobí príjimačky alebo ho nezoberú,tak si dá prihlášku aj na školu kde príjímajú bez prímačiek a kde berú všetkých,proste idem si dokazovať,že vyštudujem vysokú,ale že si potom pravdepodobne nenájde prácu,to ho nezaujíma,sami viete koľko je dnes vysokých škôl,veľa ľudí ich nedoštuduje alebo potom si nevie nájsť prácu,ide často iba o tituly,ale za ten čas mohli aj pracovať a prispievať nejako do spoločnosti,viete koľko je z nás ľudí do 18 rokov,koľko dôchodcov,koľko študentov,koľko nezamestatnaných,koľko vo väzení,politikov,úradníko,koľký potom z tých našich 5milionov naozaj pracujú
mne to pripadá, že chce mať iba štatút študenta, aby zasa bol dôvod nech ho dotuješ. Výživné však skutočne neznamená úhradu všetkých jeho nákladov, je to príspevok podľa tvojich možností. Takže podľa mňa - diskutovať, diskutovať, ale zaujať stanovisko, že sa ozaj bude musieť obrátiť na súd, aby ten rozhodol o výške výživného - teda pokiaľ sa nedohodnete na nejakej pre teba prijateľnej sume.
ak žije s babkou - aj tej by mal prispievať on, a nie ty.
mám pocit, že ste všetci nanho akýsi makki.
ja som syna - ked neštudoval, resp. zabalil to po 1 semestri, "vyhodila z domu", bolo to dosť dôrazne z mojej strany, ale akceptoval to, vzťahy zostali dobré, býval sám takmer dva roky, zamestnal sa, nejako to utiahol, ľahké to nemal, ale hrdosť mu nedovolila niečo pýtať.
Neskôr začal chodiť na návštevy, na obed cez víkend a napokon sa vrátil domov, že chce znova študovať, prešli sme si školy, vybrali, zasa som mu pomohla so štúdiom finančne - presne tie tri roky do Bc, pokračoval síce ďalej ale posledný rok už nedokončil. V 4-5 ročníku odo mňa nejakú dotáciu semtam dostal, ale už zarábal sám, nedokončil, lebo prišiel k záveru - že to prenho nemá zmysel, nie pre finančné dôvody.
Katy a R
19.05.12,10:30
Kočky - ja len toľko k tomu (už mi nedalo) .. že zadávateľ v prvom príspevku písal, že syn sa dlhodobo lieči, dokonca, že je "čiastočný autista" - toto je síce riadna sprostosť - ale možno má autistické rysy (prejavy) - neviem:confused: . Takže si uvedomte, že nejde o bežnú situáciu v rodine. A ani to nemôžte porovnávať ..
Ja z jeho príspevkov vidím, že svojho syna vôbec nepozná a aj starostlivosť oňho prenechali na babku.. Lebo napísať potom takú vec - že je lenivý ( v súvislosti s autizmom) :eek::eek::eek:
V každom prípade si myslím, že toto má riešiť s odborníkmi - a nie sťažovať si na nete :confused:.. - tí by mu iste skôr poradili, doporučili, čo by mohol pre syna urobiť...
A samozrejme, je na ňom, či ho bude finančne podporovať, alebo nie. (keď už ho inak nepodporuje).
Ak by ho podporil, možno to budú vyhodené peniaze do luftu:confused: - a možno to budú najlepšie investované peniaze:confused:.
A tiež jeden postreh - predpokladám, že zadávateľ vôbec nevie, ako to bolo so synovým zamestnaním - aké to je pre syna???
GABAZ
19.05.12,21:25
Pride mi trochu zvlastny pristup rodica k dietatu a suhlasim s Katy, ze vobec nepozna svojho syna. A ja len dodam, ze asi tam bude nie celkom zvladnuta vychova.
My sme mali trochu podobny pripad v rodine. Moj brat bol sice sikovny, ale strasny lajdak. Strednu skolu ukoncil s dost zlym prospechom, dokonca aj reparat mal v tretom rocniku. Po maturite chvilu pracoval a potom siel na vojnu. Tam mal cas rozmyslat a dospel k nazoru, ze by chcel dalej studovat. Prva reakcia mojho otca bola, ze to je zas nejaky bratov vymysel a nebol tym velmi nadseny - obaval sa toho, ze to bude strateny cas a skolu nedokonci. Ale to bola len prva reakcia, rodicia nakoniec bratovi studium umoznili - po intelektualnej stranke na to rozhodne mal. Otec dokonca za brata musel ist na zapis, kedze brat bol este na vojenskej sluzbe. Brat nakoniec vysoku skolu skoncil - bez nejakych problemov. Ale hlavne na zaciatku musel tvrdo makat, aby dohnal to, co na strednej zameskal. Pri ukonceni VS sme s hrdostou poslali jeho promocne oznamenie byvalym ucitelom zo strednej skoly. Pre nasich rodicov bolo prirodzene poskytnut nam vsetkym trom surodencom vysokoskolske vzdelanie, lebo sme na to mali. Ale my sme to nebrali ako samozrejmost.
Osobne si myslim, ze by bolo vhodne v tomto pripade synovi jasne vymedzit kolko a ako dlho ste mu schopni prispievat - poskytnut mu na zakladne potreby, nadstandard si musi privyrobit.
Moja dcera skoncila strednu skolu minuly rok.Chcela pokracovat na VS, zaplatili sme jej za prihlasky, ale neprijali ju. Podla mojho nazoru sa nepripravovala dostatocne. Od septembra pracuje, opat sa hlasila na skolu, ale tentokrat si platila vsetky prihlasky sama - aby si pripadny uspech vedela aj vazit. Ked ju prijmu, budeme ju podporovat v ramci moznosti, ale urcite budem trvat na tom, aby aspon v minimalnej miere brigadaovala. Takze je to aj o komunikacii medzi rodicom a dietatom, na co mame a co si mozme dovolit.
Pikoška
20.05.12,06:24
Ja osobne som nadobudla pocit, že otec má záujem práve na zmene postoja k výchove a vplyvu na syna. Niečo v zmysle- bez práce nie sú kolače, alebo - postav sa pevne aspoň na jednej nohe, a ja Ťa trošku podopriem. Nenadobudla som pocit, že syn je natoľko chorý, či inak poznačený depresiou, aby musel otec zatiahnúť VŠETKO! Lebo tam býva zvyčajne začiatok neblahého konca. Jednoducho otec len potreboval zistiť, dokedy a v akom prípade je povinný plniť vyživovaciu povinnosť na dospelé dieťa. A to je už o inom.
Retuska
20.05.12,18:38
Ja som sa zastavila pri jednom prispevku kde si Roman napisal,ze vy zijete s JEHO 8 rocnym synom..cize bud som to ja zle pocopila,ze vasim synom,teda jeho(nie synom)ale bratom,alebo on ma 8rocneho syna...
co by mi teda trosku bolo divne,keby syn,ktoremus a starate este o dieta chce aby ste mu platili a zivili v podstate aj jeho.v takych pripadoch skor deti sa co najviac snazia zarobit aby pomohli no nie?
ale ked uz tak ja osobne by som to urobila tak ako radili niektori,proste povedat synovi ze mu bdete posielat urcitu sumu a s tym nech sa zmieri,bud s tym vyzije,alebo si najde brigadu,ved v tejto dobe skoro kazdy student pracuje,ked nezije doma a niektori aj ked ziju
Roman804
21.05.12,12:28
retuška napísal som zle,žijeme s jeho bratom,ostatným-potreboval som hlavne odpoved na moju otázku,pikoska to zhruba vystihla,ostatné si vyriešim sám,majte sa
Roman804
21.05.12,12:37
katy a r-ja sa nestažujem,len som potreboval odpoved na moju otázku,a už tu nebudem rozpisovať podrobnosti,výchovu a prečo je to tak ako to je,neviete podrobnosti tak nesúdte,majte sa
Darina1234
21.05.12,12:42
Nikto ta nesudi len sa vyjadruju nazory, nenapisal si ale ako si sa rozhodol, budes ho podporovat financne alebo nie, co ovplyvnilo tvoje rozhodnutie.
korela
21.05.12,12:56
Veď práve. Ťažko radiť. Pretože čínske alebo japonské príslovie - Moja pravda, tvoja pravda a pravda.
Asi sa tu bude niekto čudovať, ale mňa by zaujímala aj synova verzia príbehu. Teoreticky. Nie v záujme súdu, ale objektívnosti.
Ľudské vzťahy vedia byť tak komplikované, každý prechádzame skúškami.
Preto ruku na svoje srdce. Tam sa nachádza tá pravá odpoveď. Aby sme si nemali v budúcnosti čo vyčítať. Nedá sa každý omyl napraviť.
Koľkokrát nezlyhá dieťa, ale rodič, rodičia. Nevieme prečo syn nedokončil školu. Iba že začal a nedokončil. Niekedy sa ani pri najlepšej vôli za daných podmienok nedá. Ani vo veku na vysokej škole.
Mňa by objektívne zaujímali okolnosti.
Ale nečakám reakciu od zadávateľa.
P.S. Len sa ako rodičia rozhodnite správne. Čas ukáže.
Katy a R
21.05.12,14:16
katy a r-ja sa nestažujem,len som potreboval odpoved na moju otázku,a už tu nebudem rozpisovať podrobnosti,výchovu a prečo je to tak ako to je,neviete podrobnosti tak nesúdte,majte sa
.. ani som nereagovala na teba, ale skôr na rady, ktoré si dostal, lebo podľa toho čo si napísal (spomenul si autizmus- a jeho lenivosť a že je príťažou:eek:), tak to chce podľa mňa skôr radu odborníka - toto bola moja rada.
Ale ty si to sem zavesil - neviem, čo si čakal :confused: Lebo čo sa týka tvojich peňazí - to je na tebe ..
Keď tu takto verejne napíšeš, musíš rátať s rôznymi reakciami :confused: (aj s tou mojou)

citácia z o zák o rodine : Vyživovacia povinnosť rodičov k deťom § 62

(1) Plnenie vyživovacej povinnosti rodičov k deťom je ich zákonná povinnosť, ktorá trvá do času, kým deti nie sú schopné samé sa živiť.
(2) Obaja rodičia prispievajú na výživu svojich detí podľa svojich schopností, možností a majetkových pomerov. Dieťa má právo podieľať sa na životnej úrovni rodičov.
Roman804
21.05.12,16:37
korela-mne nevadilo že školu nedokončil ani sme ho nejako netlačili aby išiel na vysokú,budeme ho podporovať tri roky po bc,potom to bude na ňom,samozrejme čas ukáže,podrobnosti asi nenapíšem je to súkromná vec,majte sa
sharlota
21.05.12,19:37
Ja osobne si myslím, že pokiaľ to sny nerieši súdom a nepýta od teba peniaze touto cestou, nemusíš mu platiť nič, predovšetkým ak vieš zhodnotiť, či na to má alebo nie. Možno by bolo riešením to, aby ste sa so synom dohodli, že v niečom mu pomôžete a niečo si zaplatí sám. Ak chce tak veľmi študovať, možno to dotiahne do konca, hlavne ak vie, čo je to život a už pracoval. Možno by bolo vhodné ho tiež podporiť, ale školu nech si zaplatí, ak pracoval, tak pracovať vie a teda sa vie aj zabezpečiť. To znamená, že nech si zarobí a školu si financuje. V každom prípade držím palec.

Musím však povedať, že nechápem na začiatku tie komentáre o výživnom, pozerala som ako puk, že kde ste niečo také vyčítali. A tiež potom tie rozhorčené komenty o tom, ako autor témy niekoho vysmieva, či nechce poradiť a pod. Asi by bolo fajn najprv poriadne čítať, porozmýšľať a potom komentovať. Toto nie je prvýkrát, čo som si tu na porade všimla, že ľudia komentujú aj úplne nepodstatné veci a dosť od veci. Akoby vôbec nečítali, iba na základe nadpisu si vydedukovali, o čom je téma. Divné, ale nevadí, to len na okraj, že mi to tu už dosť lezie na nervy, pretože to je tuším v každej téme :confused:
Pikoška
22.05.12,05:29
Ja osobne si myslím, že pokiaľ to sny nerieši súdom a nepýta od teba peniaze touto cestou, nemusíš mu platiť nič, predovšetkým ak vieš zhodnotiť, či na to má alebo nie. Možno by bolo riešením to, aby ste sa so synom dohodli, že v niečom mu pomôžete a niečo si zaplatí sám. Ak chce tak veľmi študovať, možno to dotiahne do konca, hlavne ak vie, čo je to život a už pracoval. Možno by bolo vhodné ho tiež podporiť, ale školu nech si zaplatí, ak pracoval, tak pracovať vie a teda sa vie aj zabezpečiť. To znamená, že nech si zarobí a školu si financuje. V každom prípade držím palec.

Musím však povedať, že nechápem na začiatku tie komentáre o výživnom, pozerala som ako puk, že kde ste niečo také vyčítali. A tiež potom tie rozhorčené komenty o tom, ako autor témy niekoho vysmieva, či nechce poradiť a pod. Asi by bolo fajn najprv poriadne čítať, porozmýšľať a potom komentovať. Toto nie je prvýkrát, čo som si tu na porade všimla, že ľudia komentujú aj úplne nepodstatné veci a dosť od veci. Akoby vôbec nečítali, iba na základe nadpisu si vydedukovali, o čom je téma. Divné, ale nevadí, to len na okraj, že mi to tu už dosť lezie na nervy, pretože to je tuším v každej téme :confused:Napísala si svoj koment, rovnako ako tí, ktorých si tu okomentovala. Tebou založené témy boli tiež rozporuplné, tak to už na Porade chodí, veď nie sme na súkromnom pozemku.:) Aj názory, nie celkom súvisiace s témou občas bývajú užitočné pre iných, ak vo svojej podstate ako -tak s nastoleným problémom súvisia. Mne to tu nelezie na nervy, ak by tomu tak bolo, by som sem neliezla.;)
sharlota
23.05.12,18:14
Napísala si svoj koment, rovnako ako tí, ktorých si tu okomentovala. Tebou založené témy boli tiež rozporuplné, tak to už na Porade chodí, veď nie sme na súkromnom pozemku.:) Aj názory, nie celkom súvisiace s témou občas bývajú užitočné pre iných, ak vo svojej podstate ako -tak s nastoleným problémom súvisia. Mne to tu nelezie na nervy, ak by tomu tak bolo, by som sem neliezla.;)

Tak vieš, ak by si pozorne čítala, tak ja som mu odpovedala k veci a k tomu, čo potreboval. Určite som si z jeho príspevku nevytiahla iba niečo, nedomyslela niečo nové a nepýtala sa na jasné veci. Mnou založené témy boli zrozumiteľné bežnému človeku, sem na poradu asi bežní ľudia nechodia, alebo neviem čomu to pripísať. V každom prípade sem lozím, pretože občas ma tu niečo zaujme, hoci som nevedela, že som tak ostro sledovaná :---
Pikoška
24.05.12,09:33
Tak vieš, ak by si pozorne čítala, tak ja som mu odpovedala k veci a k tomu, čo potreboval. Určite som si z jeho príspevku nevytiahla iba niečo, nedomyslela niečo nové a nepýtala sa na jasné veci. Mnou založené témy boli zrozumiteľné bežnému človeku, sem na poradu asi bežní ľudia nechodia, alebo neviem čomu to pripísať. V každom prípade sem lozím, pretože občas ma tu niečo zaujme, hoci som nevedela, že som tak ostro sledovaná :---Hm, sebavedomie Ti nechýba.;):---