Tinusha
17.05.12,08:34
Dobry den,

chcela by som Vas velmi pekne poprosit o radu, co mam spravit (ak nieco), aby mi vznikol narok na podporu v nezamestnanosti od 7/8/212.

6/8/12 mi konci rodicovska dovolenka. Pred nou som bola nepretrzite zamestnana, ale s tym, ze 1/6/09 som menila zamestnavatela a stala som sa zamestnankynou firmy, kde som spolukonatel bez naroku na odplatu.

Od 7/8/12 uz nebude mozne, aby som bola aj nadalej zamestnankynou tejto firmy a pracovny pomer bude ukonceny dohodou.

Musim sa zriect aj konatelstva bez naroku na odplatu, aby som mala narok na podporu?

Popri tom este pracujem na dohodu v inej firme. Tuto dohodu je mozne ale tiez ukoncit k 6/8/12, ak to bude z hladiska naroku na podporu v nezamestnanosti nevyhnutne.

Chcela by som Vas velmi pekne poprosit, ako mam postupovat, aby som neprisla o narok na podporu.

Vopred Vam velmi pekne dakujem za velku pomoc!
veronikasad
17.05.12,06:44
si v tejto firme aj spoločníkom ?
Tinusha
23.05.12,10:53
Jej Veronika, prepac, ja som si vobec nevsimla, ze tu mam odpoved. Nie nie som spolocnikom. Dakujem, Tina
veronikasad
23.05.12,12:17
Jej Veronika, prepac, ja som si vobec nevsimla, ze tu mam odpoved. Nie nie som spolocnikom. Dakujem, Tina
Konatel nie je považovaný pre účely zákona o službách zamestnanosti za SZČO. Ak zamestnanie počas RD trvalo a máš splnenú podmienku 730 dní poistenia v posledných 3 rokoch, máš nárok na dávku v nezamestnanosti.
Tinusha
23.05.12,12:26
Veronika, dakujem velmi pekne! Tina