matej37
17.05.12,10:36
Čaute, mám dve otázky.

1.Môžem pracovať na hlavný pracovný pomer a popritom podnikať cez moju jednoosobovú s.r.o.?

2.Môžem byť samoplatiteľ iba zdravotného poistenia a popritom podnikať cez moju jednoosobovú s.r.o?
KEJKA
17.05.12,08:43
1 áno, vid xx tém a príspevkov na túto otázku
2 áno, ak si ale v HPP, tak nemusíš byť samoplatiteľ.
matej37
17.05.12,19:45
Teraz som dobrovoľný samoplatiteľ, idem si urobiť s.r.o. a potom sa chcem zamestnať na hlavný pracovný pomer, zato toľko otázok :)


Takže som chcel vedieť, či popri hlavnom pracovnom pomere môžem aj podnikať cez s.r.o.
tictac7
17.05.12,19:59
Teraz som dobrovoľný samoplatiteľ, idem si urobiť s.r.o. a potom sa chcem zamestnať na hlavný pracovný pomer, zato toľko otázok :)


Takže som chcel vedieť, či popri hlavnom pracovnom pomere môžem aj podnikať cez s.r.o.

...tak si zle položil otázku - v každom prípade si dňom uzavretia PP zruš dobrovoľné poistenie. PP a podnikanie sa nevylučuje, pokiaľ nie je zakázané vzhľadom na Tvoj PP.....a to je úplne iné zadanie, než si začal. Daj info, kde bude PP a v čom budeš podnikať.
vostynka
17.05.12,20:04
vo vlastnej s.r.o. som zamestnana na minimalnu mzdu a polovicny úväzok k tomu :-))))) a bez problemov by som sa mohla zamestnat na HPP niekde inde este. Zakon to nezakazuje.
matej37
17.05.12,20:05
Chcem robiť na HPP, napr. ako CNC nátrojár a predávať bielu techniku cez s.r.o.

Inak povedzte mi prípady, keď sa podnikanie a hlavný pracovný pomer vylučuje.

Ďakujem
veronikasad
17.05.12,21:34
Chcem robiť na HPP, napr. ako CNC nátrojár a predávať bielu techniku cez s.r.o.

Inak povedzte mi prípady, keď sa podnikanie a hlavný pracovný pomer vylučuje.

Ďakujem
http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-01-01-2012-a.html#83