pivko
17.05.12,13:41
No dnes som sa vytočil. Tí hajzli v AXA poisťovni manželke vypovedali havarijnu poistku preto lebo mala škodovú udalosť/ výpoveď by až tak nes...a ,ale jej prepadne v prospech poiťovni aj nespotrebované poistne/.Podľa zmluvy na to majú právo a vraj aj podľa občianského zákonika.
To ich už vobec nezaujíma že mala prvú nehodu / škoda 1.000 EUR / v živote a že dané auto malo bezškodový priebeh poistenia 2,5 roka.
Tak že AXA nikdy viac.
jb0863
17.05.12,11:54
Taktiež s AXOU nemáme dobré skúsenosti , môžem povedať , že najhoršie so všetkých poisťovní .
Vodič, ktorý mal vozidlo poistené v tejto poisťovni nám spôsobil škodu - puknuté čelné sklo od odskočeného kamienka , verte - neverte , ale trvalo 11 mesiacov , kým poisťovňa bola schopná nám vyplatiť poistnú udalosť a to ešte nehovorím , koľko papierov trebalo dokladovať, dokonca sme museli ešte zaslať fotku vozidla , že je vymenené čelné sklo. A pánovi, ktorý mal poistku v AXE , tak tomu prišiel papier, že s ním tak isto vypovedali zmluvu .
janka104
19.10.12,05:57
ahojte má ešte niekto zlú skúsenosť s poisťovňou AXA? chceme si tam dať uzavrieť havarijné poistenie,alebo mi odporúčate inú poisťovňu? ďakujem
Indeed
19.10.12,06:23
Len sypte peniaze do havarijneho poistenia ked ste b**í !

havarijna poistka može byť užitočná /nehovorím,že sa oplatí/ ale može byť užitočná počas prvých 3 rokov životnosti vozidla

v ďalších rokoch si už poisťovňa pri nejakej škodovej udalosti odpočítava vysoké amortizácie

Apropos "čelné sklo" asi pred mesiacom som tiež musel vymeniť čelné sklo kvoli praskline z odleteného kamienka

cena opravy summasumarum 130 eur aj s tringeltom, a nepotreboval som žiadné havarijne poistenie,lebo som ho nemal

ale aj keby som ho mal,tak čakať na peniaze 11 mesiacov naozaj nestojí za to.
pivko
19.10.12,11:19
Tak to sa mýliš , neviem si predstaviť vačšiu škodu ,alebo totálku na drahom aute a tie 3 roky je blbosť , nedávno som menil náraznik a hmlovku , lebo som zrazil psa /škoda 1.400 Eur/ a žiadnu amort. mi pri 4r. aute nepočítali.
A od AXA poisťovne ruky preč. Jedine Uniqa
Ice dive
19.10.12,12:00
amortizácia sa v havarijnom poistení nikdy neuplatňuje jedine pri totálnej škode....
a to že by mali v havarijnom poistení nárok na nespotrebované poistné je blud... buď bola na aute totálna škoda kedy reálne nárok na poistné vznikne nakoľko zanikol predmet poistenia a poistné sa udalosťou spotrebovalo, alebo sa jedná o PZP kedy keď sa zmluva zo strany poisťovne vypovie, po poistnej udalosti, tak sa poistné nevracia...
Dana L
19.10.12,12:25
môjmu známemu preplatili čelné sklo z povinného poistenia vinníka . jedná sa o ČSOB
Ice dive
19.10.12,12:48
môjmu známemu preplatili čelné sklo z povinného poistenia vinníka . jedná sa o ČSOB


no tak to si môže gratulovať, po novom takéto škody už máloktorá poisťovňa preplatí...
Žabinka
19.10.12,13:10
Ale poistí.. Ale si to celne sklo treba poistit zvlast.. Novinka v koopke..
janka104
19.10.12,13:47
no ja si myslím,že sa určite havarijne oplatí, lebo neviem si predstaviť totálku mojou vinou a prísť o celé drahé 3 ročné auto...sklo nebudem pripoisťovať, to sa určite neoplatí so spoluúčasťou 33 eur, to sa neoplatí...len som chcela vedieť ako AXA plní spoje záväzky ďakujem za radu
janka104
19.10.12,13:48
Uniga je pre nás pridrahá...vypočítali nám vysokú poistku,,,
pivko
19.10.12,14:16
amortizácia sa v havarijnom poistení nikdy neuplatňuje jedine pri totálnej škode....
a to že by mali v havarijnom poistení nárok na nespotrebované poistné je blud... buď bola na aute totálna škoda kedy reálne nárok na poistné vznikne nakoľko zanikol predmet poistenia a poistné sa udalosťou spotrebovalo, alebo sa jedná o PZP kedy keď sa zmluva zo strany poisťovne vypovie, po poistnej udalosti, tak sa poistné nevracia...
Tak blud to nieje , totálka to vobec nebola , škoda bola 1.000 Eur a ako som písal vypovedali jej po vyplatení škody zmluvu a poistné cca za 6 mesiacov jej prepadlo v prospech poisťovne. Je to uvedené aj v zmluvých podmienkach , ktoré má AXA.
cacka
13.06.13,07:39
Tiež nemáme dobrú skúsenosť s AXA poisťovňou. Manželovi ukradli s bicyklárne bicykel v hodnote 2500 EUR (doniesol si ho z garáže na 1 deň, lebo si ho chcel ísť umyť a dať do servisu) a zlodej sa dostal cez zamknuté vchodové dvere a aj bicykláreň bola zamknutá. Mali sme poistený v AXe byt a vzťahovali sa na to aj pivničné priestory, ale nám to neuznali, lebo že aj v tej bicyklárni ho mal mať pevne spojený so steouu alebo niečo podobné....ako keby bol pre profi zlodeja problém preštiknút zámok....takí sme nas..tí...ešte 2 roky budeme splácať niečo čo nemáme....
taiko
13.06.13,07:52
Kolko by som zaplatil v poistovni AXA poistne za Opel Vectra rok vyroby 2005 2.0 l benzin? 190000km? Neviem sa k tomu na stranke AXA dopatrat.
fortunka
13.06.13,08:12
No to je divne a strasne :(... my mame skoro vsetky auta v allianz (4ks) a v zivote sme nemali problem, zavolame, nahlasime.. donesieme rovno do servisu, ostatne vybavi servis.. teraz sa menili aj zimne pneumatiky a disky z havarijnej poistky (3000EUR), skrabance a skla nam menili na vacsine firemnych aut v decembri a nehody riesia tiez rychlo (na parkovisku nam niekto obil auto a oprava stala cca 2000EUR).. nikdy nebol problem, nikto s nami nic nevypovedal ani nevypoveda.. ale napr. vypovedala mi poistovna zivotnu poistku s takym zvlasnym sposobom ze mi je az zle z toho a nemozem nic... aegon..
Krakonoš
13.06.13,08:45
fortunka, ak môžeš, napíš viac o vypovedaní poistky z aegon. Ď
vecnyoptimista
08.08.13,09:46
Joj keby len v tom. Mne zdržujú vrátenie peňazí za obojstranne neakceptovanú životnú poistku tretí mesiac a na ich infolinke ma zakaždým informujú inak. Chcelo by to dať dokopy ľudí s podobnými skúsenosťami a podať hromadné trestné oznámenie...?
reb
10.07.14,17:16
Ja AXA určite neodporúčam. Najskôr uzavrú zmluvu a potom Vám napíšu, že Vám ju vypovedali, lebo sa rozhodli. Bol som sa na pobočke spýtať prečo, nikto nevedel a tvrdili, že to tak nerobia. Ibaže mne vypovedali zmluvy dve a vrátili poštou peniaze a nijako to nezdôvodnili. Výpoveď mi navyše prišla s mesačným oneskorením, ja som sa domnieval, že som poistený a nebola to pravda. AXA NIE! Horšiu komunikáciu s poisťovňou nepoznám.
moika
17.04.19,18:38
nechcem viac o AXA počuť.Teraz riešime havarijnu poistku na auto staré necelé 2 roky . Bez uvedenia dôkazov nám krátili plnenie, servisu neposlali plnu sumu a ten nam teraz zadrživa auto. Už prešli štyri týždne , kazdý týžden písem a volam a žiadna odpoved. Pritom som zohnala udaje z predchadzajucej poistovne Kooperativy, že sme cely čas boli bezškodový klient, tak nech preplatia celu sumu, a oni ignorujú. V zdovodnení nas krivo obvinili , že sme nespravne uviedli pocet škodovych udalosti, pritom v zmluve je napisane, ze sme boli overený online. Takže pri uzavretie zmluvy to bolo OK, ale teraz rozhodli svojvolne a neodpovedaju na urgencie. Mne to pride ako vopred planovaný podvod na klientoch. AXA nikdy viac.