scooors
17.05.12,21:26
Ahojte poradáci :)) , chcel by som sa opýtať , mám objednaný skoro celý PC z obchodu pccko.sk , teraz ho idem predávať jednému môjmu kamarátovi , ide o to že , všetko som si objednával na svoje meno a svoju adresu , Celé PC ( komponenty ) majú záruku , a AK by sa náhodou čosi stalo(dufam že to nebude potrebné) ako sa rieši v tomto prípade reklamácia ??? Ten kto si odomna kúpi PC , zajde do obchodu alebo im pošle tovar + záručný list a oni ho bez opýtania vybavia aj ked ho už vlastní uplne cudzia osoba ? Ide mi o to či nebude mať problémy pri prípadnej reklamácii ... Alebo napísať pripadne splnomocnenie v tom tvare akože mu odovzdávam všetky práva a povinosti ktoré môže s tovarom robiť ?(teda ho aj reklamovať) ... Nebude jeho žiadosť zamietnutá ak príde do obchodu a predloží svoj OP a na faktúre od PC bude iné meno ? nebude mať problém ho reklamovať ? ...

Dakujem za každú radu :)
arizona
17.05.12,19:40
Zarucna doba sa vztahuje na tovar , nie na majitela ;)

Btw: este pri zidnej reklamacii nepytali odo mna obciansky preukaz. To mas skadial?
Dolezity je zarucny list a pokl. blok /alebo Fa/
tictac7
17.05.12,19:53
Ahojte poradáci :)) , chcel by som sa opýtať , mám objednaný skoro celý PC z obchodu pccko.sk , teraz ho idem predávať jednému môjmu kamarátovi , ide o to že , všetko som si objednával na svoje meno a svoju adresu , Celé PC ( komponenty ) majú záruku , a AK by sa náhodou čosi stalo(dufam že to nebude potrebné) ako sa rieši v tomto prípade reklamácia ??? Ten kto si odomna kúpi PC , zajde do obchodu alebo im pošle tovar + záručný list a oni ho bez opýtania vybavia aj ked ho už vlastní uplne cudzia osoba ? Ide mi o to či nebude mať problémy pri prípadnej reklamácii ... Alebo napísať pripadne splnomocnenie v tom tvare akože mu odovzdávam všetky práva a povinosti ktoré môže s tovarom robiť ?(teda ho aj reklamovať) ... Nebude jeho žiadosť zamietnutá ak príde do obchodu a predloží svoj OP a na faktúre od PC bude iné meno ? nebude mať problém ho reklamovať ? ...

Dakujem za každú radu :)

....a ako mu ho ideš predávať? Ty budeš oficiálny predávajúci? Máš v ŽL nákup a predaj tovaru v rozsahu voľnej živnosti? Ak áno, tak, Ty mu vystavíš doklady, on je s Tebou v zmluvnom vzťahu, teda on u Teba bude uplatňovať reklamáciu. Ak mu to len dáš len za Tvoju OC, a dáš mu k tomu aj všetky nadobúdacie doklady, a on si to teda nebude dávať do nákladov, resp. výdavkov, ale len na svoju osobnú potrebu, nie je problém, aby prípadnú reklamáciu riešil priamo s dodávateľom on....
scooors
17.05.12,20:13
Mám dodacie listy , u toho obchodu pccko.sk to platí aj ako záručný list :) teda malo by . Vdaka veľmi pekne , teda dobre som tomu pochopil , je jedno kto bude reklamovať pokazený tovar , dolezite je mat od toho doklad hej ?:)
Mija33
13.08.12,09:56
Dobrý, mám podobný problém, zákazníčka si kúpila cez e-shop tovar. Vyreklamovala som jej ho pričom zahraničný dodávateľ mi zan vrátil peniaze na účet. Mám teraz vystaviť dobropis k faktúre a vrátiť zákazníčke peniaze na jej účet kedže nemám povinnosť mať reg.pokladnu? ale si môže nakupiť za tu sumu penazí druhý tovar? Dokladovo mi to prosím vysvetlite. Dakujem krásne /vediem JÚ, neplatca DPH/
mato559
15.08.12,17:36
Ahojte,

ja som kúpil alu disky s E-shop http://www.elektrony.sk/alu-disky ,po 2 mesiacoch som reklamoval tovar na základe dodacieho listu a bolo to bez problémov,stačí si uchovať nej.doklad o kúpe.