Libra67
17.05.12,21:41
Zdravím,
chcela by som vedieť, ako je to s prekročením štandardnej dĺžky štúdia a školným. Študujem druhý rok
bakalárskeho štúdia na VŠ, ale keďže sa pokračujúce inžinierske štúdium neotvára a jemu blízke, v ktorom by som mohla pokračovať, mi nevyhovuje, chcela by som začať odznova od prvého ročníka, na tej istej VŠ, ale na inej fakulte. Berie sa to ako prekročenie št. dĺžky štúdia a platila by som za tieto dva roky školné navyše? A čo v prípade, keby som terajší druhý ročník nezvládla a ukončila ho neúspešne? Vďaka za rady.
vilaamalka20
05.06.12,18:02
Dobrý deň , študujem na univerzite v nitre .
Do prvého ročníka na I.stupni som bola zapísaná 22.9.2008.
Zo zdravotných dovodov som mala prerušené štúdium od 10.5.2011 do 15.4.2012. Teraz ako som nastupila v tomto ak.roku t.j. 16.4.2012 do 3 ročníka štúdia, tak si odomňa pýtajú poplatok za nadšandardnú dlžku štúdia, pritom ja som neprekročila 3 roky štúdia na I.stupni.
Agrumentujú tým ,že som vlastne mám už 4- zápisy do ročníka, 1.zápis za prvý roční, 2. zápis za druhý ročník a vlastne 2 zápisy v 3 ročníku, lebo prerušila som v 3.ročníku štúdium zo zdravotných dôvodov a aj som sa vrátila do LS 3.ročníka štúdia.
Májú právo si odomňa pýtať platbu za nadštandard , alebo sa môžem odvolať na nejaký zákon ?
Z skorú odpoveď ďakujem Lucia