lover
17.05.12,21:59
Ahojte,

rad by som si dal niektore veci dokopy aj s Vasou pomocou. Ideme murovat bytove jadro /svojpomocne/. Na zaklade prispevkov sme sa rozhodli radsej murovat ako montovat zo sadrokartonu. A zaujima ma:
1. Ytong alebo porfix? Cena hra v prospech sedeho porfixu...
2. Staci 10cm porfix resp. ytong? Je postacujuci na zavesenie linky pripadne umyvadla?
3. Porfix murovat s bauklebrom /znacka?/?
4. Ako istit do bocnych stien - roxormi?
5. Pouzit kleber na spojenie s bocnymi stenami alebo purpenu?
6. Pouzit kleber na spoj medzi stropom a murmi alebo purpenu /vysokoroztiaznu??/?
7. Aku parozabranu dat resp. je potrebna? Ako sa aplikuje - je to nater alebo ma formu folie??
8. Je potrebny preklad nad dvermi. Staci kovovy profil?
9. Budem povdacny aj za kazdu radu, figel ako nad tym zvitazit... :)

Co sa tyka radiatorov:
1. Aka znacka? /Purmo, Korad, Korado/
2. Podla coho ratat rozmer a pocet clankov radiatora?
3. V byte mame roznu roztec medzi "potrubiami" a hrubku tychto trubiek. Chceli sme hrubku redukovat na jednotnu pomocou medenych "trubiek", ale kurenar radi dat kvoli mensej rozteci uzsi radiator a na rozdielne hrubky "trubiek" redukcne ventily/?/, pretoze nema ledlampu... Takto to velmi esteticky nevyzera...

Prosim, poradte.

Vdaka!
vladoziak
18.05.12,01:12
1.Biely porobeton-su rozny vyrobcovia /sedy je popolcek,ale je to iba moj osobny odpor k takemu nmaterialu.
2.10 by mala stacit,hmozdinky na zavesenie linky by mali byt urcene na porobeton.
3.Lepidlo na porobeton-znacka nie je podstatna,aby to bolo urcene na porobeton.
4.Neviem.
5.Lepidlo.
6.Purpenu,musi to mat schopnost pruzit.
7.Kde ta parozabrana ma ist?
8.L profil staci.

Radiatory,ja som dal USS Korad,Purma som zavrhol,robia sa s tensieho plechu ako tie ostatne dva,preto aj cena je dost nizsia.
Rata sa iba rozmer,podla tepelneho vykonu,niekde staci 21 500x500 niekde musi ist 33 900x1000 mm,je to individualne podla miestnosti.
Kurenar nema letovacku na med a chce robit medou?Vymenit kurenara a s novym sa dohodnut na jednom rozmere trubiek a aj celkovom rieseni kurenia.
lover
18.05.12,12:40
1.Biely porobeton-su rozny vyrobcovia /sedy je popolcek,ale je to iba moj osobny odpor k takemu nmaterialu.
2.10 by mala stacit,hmozdinky na zavesenie linky by mali byt urcene na porobeton.
3.Lepidlo na porobeton-znacka nie je podstatna,aby to bolo urcene na porobeton.
4.Neviem.
5.Lepidlo.
6.Purpenu,musi to mat schopnost pruzit.
7.Kde ta parozabrana ma ist?
8.L profil staci.

Radiatory,ja som dal USS Korad,Purma som zavrhol,robia sa s tensieho plechu ako tie ostatne dva,preto aj cena je dost nizsia.
Rata sa iba rozmer,podla tepelneho vykonu,niekde staci 21 500x500 niekde musi ist 33 900x1000 mm,je to individualne podla miestnosti.
Kurenar nema letovacku na med a chce robit medou?Vymenit kurenara a s novym sa dohodnut na jednom rozmere trubiek a aj celkovom rieseni kurenia.


Dakujem!

Ma este niekto k tomu nejaky koment?

Dnes pojdem kupit porobeton a rozhodujem sa viacej za porfix, aj ked je z popolceka... Cena je zaujimavejsia pri porfixe a nenasiel som ziadne negativa vo forach... Ludia tvrdia, ze je nepresnejsi, avsak cital som aj rady ludi, ktori sa stazovali na Ytong...

DAKUJEM!!!
lapejko
18.05.12,21:22
pozor na porfix, popolček ho robí krehkejším, praská už pri prenášaní, je nepresný, zle sa spája s lepidlom práve kvôli popolčeku ktorý sa z neho sprašuje, nad dvere je lepší jeden T-profil, priečky kotviť na dierované plechy a narážacie hmoždinky do steny s medzerou na obyčajnú penu ako hydroizoláciu použiť aspoň tekutú lepenku s tesniacim pásom do kútov, 2x náter. porfix zavádza aj cenou keďže má iba 50 cm a ytong 60.
lover
19.05.12,06:38
pozor na porfix, popolček ho robí krehkejším, praská už pri prenášaní, je nepresný, zle sa spája s lepidlom práve kvôli popolčeku ktorý sa z neho sprašuje, nad dvere je lepší jeden T-profil, priečky kotviť na dierované plechy a narážacie hmoždinky do steny s medzerou na obyčajnú penu ako hydroizoláciu použiť aspoň tekutú lepenku s tesniacim pásom do kútov, 2x náter. porfix zavádza aj cenou keďže má iba 50 cm a ytong 60.

Dakujem velmi pekne za vycerpavajucu odpoved!

Len pre ujasnenie - kotvenie k bocnym stenam staci L-profil, jedna strana hmozdinkami do panelu, druha strana klincekom do porfixu /staci to/. Pretoze radili mi kotvit roxormi, ktore navrtam do panelu. Takze boky taktiez nelepit klebrom, ale purpenou ako v pripade stropu??

Dakujem, asi pospekulujem nad ytongom?
lover
19.05.12,12:01
Dakujem velmi pekne za vycerpavajucu odpoved!

Len pre ujasnenie - kotvenie k bocnym stenam staci L-profil, jedna strana hmozdinkami do panelu, druha strana klincekom do porfixu /staci to/. Pretoze radili mi kotvit roxormi, ktore navrtam do panelu. Takze boky taktiez nelepit klebrom, ale purpenou ako v pripade stropu??

Dakujem, asi pospekulujem nad ytongom?

Tak som nakoniec kupil porfix, ved ideme murovat len jadro do bytu...

Teraz len potrebujem vediet ako na to:
1. spoj s povodnym beton. murom - purpena, ci kleber?
2. v Baumaxe radili kupit tenkovrstvovu omietku, mna zaujima ci omietku alebo baukleber?
3. dava sa nejaka parozabrana? Kam? /pod kleber?/

Chceme dodrzat spravny postup, aby nam kachlicky neopadali z popraskanych murov...

DAKUJEM!!!
Indeed
19.05.12,13:44
Spoj s povodným murom: navrtať hmoždinku, zaskrutkovať dlhu skrutku , alebo len navrtať dieru do panela + vložiť do diery nejaký drot 5 mm aby presahoval cez tvarnicu v maltovej škáre

škáry po elektroinštalaciach a vedení vody a odpadu je dobre zatrieť lepidlom na zatepĺovanie

má zmršťovaciu schopnosť dobre priľne a vytvara poréznu štrukturu idealnu na previazanie
s ďalšou vrstvou /omietkou alebo flexi lepidlom/

obkladačky som lepil priamo na tvarnice flexi-lepidlom

ako omietku som dával jemnú štukovú omietku od Baumitu /dobre sa pucuje/+ stierku

/ Pro-fin mix/ kde bolo treba

parozábrana ? radšej odvetranie kupelne ventilátorom

A čo podlaha ? O tej sa nezmieńujete ,
lover
23.05.12,18:54
Spoj s povodným murom: navrtať hmoždinku, zaskrutkovať dlhu skrutku , alebo len navrtať dieru do panela + vložiť do diery nejaký drot 5 mm aby presahoval cez tvarnicu v maltovej škáre

škáry po elektroinštalaciach a vedení vody a odpadu je dobre zatrieť lepidlom na zatepĺovanie

má zmršťovaciu schopnosť dobre priľne a vytvara poréznu štrukturu idealnu na previazanie
s ďalšou vrstvou /omietkou alebo flexi lepidlom/

obkladačky som lepil priamo na tvarnice flexi-lepidlom

ako omietku som dával jemnú štukovú omietku od Baumitu /dobre sa pucuje/+ stierku

/ Pro-fin mix/ kde bolo treba

parozábrana ? radšej odvetranie kupelne ventilátorom

A čo podlaha ? O tej sa nezmieńujete ,

Dakujem za radu. Co poviete na pracovne postupy na stranke porfixu? Tam je uvedene, ze spoje s povodnymi murmi spajat "purpenou" (len neviem, ci vysoko alebo nizko expanznu???) Alebo odporucate radsej spajat klebrom ci maltou??

Na stranke je uvedene, ze na spajanie tvarnic pouzit tenkovrstvovu maltu na porobeton, nie kleber na obklady. Da sa univerzalne stavebne lepidlo pouzit na vysietkovanie porfixu, ked sa nema pouzivat na spajanie tvarnic?? (Mam nakupenych 10 vriec Bauklebru)

Takze parozabrana nie? Raz tu niekto pisal, ze do bytov je to vhodne, nakolko odvetranie kupelni je chabe, ale neviem najst spominany prispevok...

Chcem sa pustit do prace, ale az ked budem mat vsetky potrebne info... :)

Dakujem!!!