Julia63
13.02.06,12:25
Dobry den,
som tu nova.
Potrebujem poradit, ci na uzatvorenie mandatnej zmluvy musim mat zivnost. list.
Prihlasila som sa totiz na jedno vyberove konanie a prisiel mi list, ze so mnou uzatvoria mandatnu zmluvu, ze mam napisat moju financnu ponuku v pripade uzatvorenia mandat. zmluvy pri pracovnej dobe 8 hodin denne.
Moze mi niekto helpnut ? Nechapem, co tam vlastne dat ?:confused:
rada
14.02.06,18:29
Mandátnu zmluvu upravuje obchodný zákonník v ust.§566 a nasl. a jednoznačne definuje čo je podstatou MZ. Ňou sa zaväzuje mandatár, že pre mandanta na jeho účet zariadi za odplatu určitú obchodnú záležitosť uskutočnením právnych úkonov v mene mandanta alebo uskutočnením inej činnosti a mandant sa zaväzuje zaplatiť za to odmenu - žiadna presne stanovená pracovná doba. MZ by sa mala uzavierať medzi podnikateľmi, tí však nemusia byť doslova podnikateľmi podľa Obch.Z. - napr. aj advokát môže uzavrieť MZ ako zmluvu o poskytnutí právnej pomoci ( advokát sa považuje za SZČO, ale podľa iného predpisu ako živnostenského zákona či podnikateľa podľa obchodného zákonníka). MZ sa môže uzavrieť medzi konateľom a spoločnosťou; poisťovacím maklérom a poisťovacou spoločnosťou a pod. Z uvedeného vyplýva, že v prípade uzavretia MZ musí byť osoba držiteľom živnostenského listu, podnikateľom podľa Obch. alebo SZČO podľa iného zákona. Podľa toho akú činnosť chce vyvíjať na základe MZ.
Zgongol
22.02.06,10:56
Mandatnu zmluvu môžeš uzavrieť aj ako fyzická osoba.