miguel.santoro
18.05.12,18:04
Zdravím Vás. Som v levely intermediate a chcel by som sa naďalej zdokonaľovať v anglickom jazyku - čítaním knihy, ktorá by ma posunula kusa ďalej. Mám vyhliadnutú autobiografiu Andre Agassi. Máte niekto s ňou skúsenosť? Alebo čo by ste mi odporúčali - nejakú zaujímavú knihu, dostupnú na slovenskom trhu. Ďakujem :)
myara
18.05.12,16:47
knih v anglictine je cela kopa, staci sa ist pozriet do hocijakeho knihkupectva, ale dobry vyber je aj v kniznici, ak si z BA, tak na Laurinskej je cele oddelenie cudzojazycnej literatury
Slayer666
18.05.12,19:14
Hemingway je dost lahky, ani Agatha Christie nie je tazka.
avalik
18.05.12,19:28
Slayer666
18.05.12,19:47
Podla mna, zjednodusenej literature by som sa vyhol. Aspon mna by to nebavilo. Ten povodny spisovatel urcite vedel pisat, ten, co zjednodusoval, mozno velmi nie.
Mária27
18.05.12,19:52
Podla mna, zjednodusenej literature by som sa vyhol. Aspon mna by to nebavilo. Ten povodny spisovatel urcite vedel pisat, ten, co zjednodusoval, mozno velmi nie.


Ale na učenie - rýchle vnímanie angličtiny bez prekladu - je to práve vymyslené.
VieraPopluharova
20.05.12,07:51
Existuje veľa pomocnej literatúry, ktorá je rozdelená na základe úrovní , je to väčšinou zjednodušená klasika, ale aj tak je najlepšie čítať niečo čo Ťa zaujíma z oblasti ktorej rozumieš a zaujíma Ťa.
Podľa úrovní sú väčšinou klasické diela ako: Hemingway, Bronteová, Wild, atď. , z modernejšej literatúry sú to poviedky a detektívky....v prípade, že Ťa zaujíma práve Agassi, prečo ho neskúsiť a zbytočne sa trápiť s niečim čo Ti nič nedá...pretože úroveň intermediate je už dosť dobrá na čítanie kníh v angličtine....
Indeed
20.05.12,07:57
Je rozdiel "intermediate" v čítaní , a "intermediate" v hovorení a počúvaní ,
no čítanie vždy bolo a bude základom slovnej zásoby v akomkoĺvek jazyku.

Pomože tiež počúvanie štátnických prejavov v angličtine,
napr. prez.Obama ma veĺmi dobrú výslovnosť, intonáciu a jeho angličtina je zrozumiteĺná.