zhadvigova
19.05.12,17:31
ak všetko dobre dopadne, tak na jar by som chcela začať stavbu RD. chcela by som sa vás spýtať, tých ktorý ste stavali svojpomocne, či ste sa vošli do sumy, ktorá bola pri projekte uvedená na stavbu svojpomocne a či ste menili doporučené materialy. dakujem krásne
Indeed
19.05.12,15:38
Vždy su sklzy oproti termínom , korekcie za postupu , účelové riešenia na hranici provizoria

o tom je samotný život, nielen stavebníctvo.

Doležitý je merateĺný výsledok, na sposobe a prostriedkoch veĺmi nezáleží.
draik
19.05.12,20:14
Ak si spravíte všetko sama, nebudete kupovať náradie, tak sa k tej sume priblížite. Ale inak sú tie sumy väčšinou nereálne nízke.
day
19.05.12,20:57
na vasu otazku nie je odpoved, nepozname projekt, nevieme co dokazete svojpomocne, vela citajte, piste a poswtupne najdete odpovede
zhadvigova
20.05.12,04:32
chceli by sme stavat dom od spoločnosti promi projekt laguna 17. suma na svojpomoc je 73 000. pozemok je rovný,orná poda, štrkopiesok. základy by robil bager, domiešavač, mury by sme tahali svojpomocne, stavebný dozor máme. strechu ešte nemame poriešenú, v projekte je plochá 7 stupnová. Stavbu budeme riešit hypotekou. kedže manžel je skor narodený, rok 1967, hypoteku by sme chceli tak max do 20 rokov, ak sa podarí, s mes. splátkami cca 500€. kedze si musíme platit aj podnájom, a este dve malé deti. Preto sa vás pýtam na cenu, či je to realne sa zmestit, alebo potom radšej prehodnotit a zvolit inú stavbu.
marleau
20.05.12,04:47
chceli by sme stavat dom od spoločnosti promi projekt laguna 17. suma na svojpomoc je 73 000. pozemok je rovný,orná poda, štrkopiesok. základy by robil bager, domiešavač, mury by sme tahali svojpomocne, stavebný dozor máme. strechu ešte nemame poriešenú, v projekte je plochá 7 stupnová. Stavbu budeme riešit hypotekou. kedže manžel je skor narodený, rok 1967, hypoteku by sme chceli tak max do 20 rokov, ak sa podarí, s mes. splátkami cca 500€. kedze si musíme platit aj podnájom, a este dve malé deti. Preto sa vás pýtam na cenu, či je to realne sa zmestit, alebo potom radšej prehodnotit a zvolit inú stavbu.

Reálne to je pre svojpomoc,kde sú zruční ľudia.Ja by som ho pre seba vedel postaviť do 50.000,- ale ako montovanú drevostavbu...
arizona
20.05.12,04:49
Mozno ti pomoze zopar dobrych rad a skusenosti cloveka, co staval svojpomocne. Preklikaj sa touto strankou http://www.domzamilion.com/dom_za_milion.html
day
20.05.12,05:18
tak ci tak je velmi tazko poradit, ale co stavame svojpomocne tak vacsinou hovorime o sume nad 60tis€
zhadvigova
20.05.12,06:35
dakujem všetkým za rady, určite sa stanem fanušikom tejto stranky, budem zbierat informácie. ratam s tým, že može dojst k istým odchýlkam, ale hádam zo 70 sa nestane 100 tisíc :-)
Indeed
20.05.12,06:39
Niekde som počul,že človek starší ako 35 rokov NEMÁ ŠANCU získať nejakú hypotéku
Indeed
20.05.12,06:47
dakujem všetkým za rady, určite sa stanem fanušikom tejto stranky, budem zbierat informácie. ratam s tým, že može dojst k istým odchýlkam, ale hádam zo 70 sa nestane 100 tisíc :-)

Poznám jedneho človeka čo začal stavať dom v roku 1988 (!) Urobil hrubu stavbu , horko-ťažko strechu a dom stojí takto dodnes !!!! SMUTNÉ .

A to len preto,že v 90-rokoch nenabral odvahu zobrať 200 000 Kčs požičky.

Takže to je výstražný príklad !

Treba veĺmi dosledne zvažovať cenové ponuky a nechať si material doviezť aj zo zahraničia najmä ak by sa tymto sposobom dalo ušetriť nejakých 30-40 % z ceny , to sú významné položky.
Na niečom sa ušetriť nedá, napriklad nebudete betónovať na dvoch miešačkach a celý deň vyvažať beton na deku po trepni
vo fúrikoch, dnes sa to už tak nerobí,
jednoducho objednate beton, pucmajstra "beton pumpu" a za 2 hodiny je deka zabetonovaná .
Treba ušetriť na materiale čo sa dá a aj na čase a energii, jednoducho stavajte efektívne.
220870
20.05.12,06:54
Tento dom sa dá 100% urobiť za takúto cenu.Nieje to podpálená cena.