MartinMFX
19.05.12,21:01
Zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko vás hypotéka reálne stojí? Každému, kto to niekedy počítal, sa asi pretočili oči. My sme sa rozhodli zrealizovať malý prieskum, v ktorom sme porovnali, ako sme na tom oproti niektorým susedným krajinám. Bohužiaľ, došli sme k pre nás nelichotivým záverom. Viac na http://www.tienovavlada.sk/slovaci-preplatia-na-hypoteke-aj-o-29-000e-viac-ako-cesi/ .
Indeed
20.05.12,17:11
Možno nebudem až tak off-topic ked poviem, že slovenský trh z uvermi je poddimenzovaný,

kvoli nezmyselným kritériam dokazovania príjmu,hlavne pre živnostníkov

už som to písal do viacerých diskusií, že kritériom pre posudenie bonity klienta by nemalo byť nejaké

nič nehovoriace číselko z toho a toho riadku Daňového priznania,

ale jeho REALNA SCHOPNOSŤ mesačne splácať určitú sumu ako splátku uveru,

a tu by sa mala zobrať do úvahy história jeho učtu, sposob ako klient nakladá so svojimi peniazmi,

výška obratov na účte, teda schopnosť klienta zarobiť peniaze.

Potom by sa celkom určite sfunkčnil uverový trh ,ktorý zatiaľ len pokrivkáva a zďaleka nedosahuje

parametrov, ktoré by mohol dosiahnuť práve pre prístup bánk a obmedzenia,ktoré som popísal vyššie.
mattto
20.05.12,17:22
Možno nebudem až tak off-topic ked poviem, že slovenský trh z uvermi je poddimenzovaný,

kvoli nezmyselným kritériam dokazovania príjmu,hlavne pre živnostníkov

už som to písal do viacerých diskusií, že kritériom pre posudenie bonity klienta by nemalo byť nejaké

nič nehovoriace číselko z toho a toho riadku Daňového priznania,

ale jeho REALNA SCHOPNOSŤ mesačne splácať určitú sumu ako splátku uveru,

a tu by sa mala zobrať do úvahy história jeho učtu, sposob ako klient nakladá so svojimi peniazmi,

výška obratov na účte, teda schopnosť klienta zarobiť peniaze.

Potom by sa celkom určite sfunkčnil uverový trh ,ktorý zatiaľ len pokrivkáva a zďaleka nedosahuje

parametrov, ktoré by mohol dosiahnuť práve pre prístup bánk a obmedzenia,ktoré som popísal vyššie.

"a komu tim asi tak prospejete, co?" :D banky sú radi, že Slováci sú sprostí a vďační za úrok 5,5%, rovnako developeri, mobilní operátori atď. sú radi, že Slováci sú sprostí a ochotní platiť sumy aj niekoľkonásobne vyššie ako za rovnaké tovary/služby v iných krajinách
Indeed
20.05.12,19:20
nechápem prečo si citoval moj prispevok ked sa k nemu nevyjadruješ
mattto
20.05.12,19:37
reagujem na neho, prečo by banky mali meniť pravidlá a zľahčovať prístup ľudí k úverom? takto im to vyhovuje, vysoké úroky ospravedlňujú "rizikovosťou" slovenských klientov
Indeed
21.05.12,13:59
vidíš, tak to ma nenapadlo, diky za tento pohĺad na problematiku uverov