mirokiro
20.05.12,07:49
Dobrý den,
chcel by som sa spýtať,
môj svokor a svokra vlastnia dom a záhradu v pomere 1/1 majú tri deti svokor sa rozhodol,že 1/2 by chcel darovať dcére potrebuje na to súhlas svokry?
Ako by to bolo lepšie riešiť darovacou alebo kúpno predajnou zmluvou.Ďakujem
buchač
20.05.12,06:25
Dobrý den,
chcel by som sa spýtať,
môj svokor a svokra vlastnia dom a záhradu v pomere 1/1 majú tri deti svokor sa rozhodol,že 1/2 by chcel darovať dcére potrebuje na to súhlas svokry?
Ako by to bolo lepšie riešiť darovacou alebo kúpno predajnou zmluvou.Ďakujem

...zlatý to svokor a zlá svokra ....ešte aj súhlas musí dať .....potvora jedna ...;) :---

Teraz vážne ....
SAMOZREJME , že musí ....síce svokor sa rozhodol ( tak píšeš ) no aj svokra musí kladné stanovisko zaujať a podpísať náležité papiere ...inak to proste nejde , veď je to ich oboch BSM...

...alebo je tam nejaký problém , zádrhel ???....
...lebo ak hej ... vyzerá to aj tak , že jedno dieťa bude obdarované a zvyšné možno aj utrú nos ...
...potom sa zvyknú k súdom dávať podnety a súrodenci medzi sebou bojujú pre zlé rozhodnutia svojich rodičov ...holt , čo už .....

...k zmluvám sa nevyjadrujem ...teda radšej nie ....
mirokiro
20.05.12,08:40
..no ved práve,že svokra jej to nechce podpísať takže sa s tým nedá nič robiť ani nijakou závetom alebo niečim podobným ....
ivka70
20.05.12,08:43
..no ved práve,že svokra jej to nechce podpísať takže sa s tým nedá nič robiť ani nijakou závetom alebo niečim podobným ....

Nie neda.
Vlastnictvo totiz nie je take, ze svokor vlastni 1/2, ale obaja so svokrou vlastnia rovnaky podiel na celku, co je 1/1.

Co sa tyka rodinnych vztahov, je dost nespravodlive, ak by jedno dieta z 3 malo zikat polovicu majetku
a na dalsie 2 deti ostane len 1/2, ak vobec :(
marjankaj
20.05.12,08:49
..no ved práve,že svokra jej to nechce podpísať takže sa s tým nedá nič robiť ani nijakou závetom alebo niečim podobným ....
Teda prečo si sa vlastne pýtal, keď je ti to jasné?
Erzebeth
22.05.12,05:08
BSM znamená, že je to bezpodielové spluvlastníctvo manželov. Nie je určený podiel, koľko a čo konkrétne jeden z manželov vlastní. Dá sa zrušiť počas trvania manželstva a to súdnou cestou na návrh jedného z manželov. Ten však musí mať na to dôvod.
Andy Kralik
22.05.12,05:22
Ešte kontrolná otázka na zadávateľa - je dom a záhrada isto v bezpodielovom vlastníctve? Alebo sú na liste vlastníctva určené podiely 1/2 svokor a 1/2 svokra?

Viem že v zadaní je napísané "v pomere 1/1", ale aj tak je to zásadná vec. Pre istotu sa pýtam, či to nie je tak, že poraďáci o koze a ty o voze...
Mária27
22.05.12,05:54
Dobrý den,
chcel by som sa spýtať,
môj svokor a svokra vlastnia dom a záhradu v pomere 1/1 majú tri deti svokor sa rozhodol,že 1/2 by chcel darovať dcére potrebuje na to súhlas svokry?
Ako by to bolo lepšie riešiť darovacou alebo kúpno predajnou zmluvou.Ďakujem

Nech by to urobil akoukoľvek zmluvou, do troch rokov od prevodu by to mohla svokra napadnúť ako relatívne neplatný právny úkon podľa paragrafov 145 a 40a občianskeho zákonníka.