junes
20.05.12,09:00
Ahojte,
prosím, poraďte mi - môj dlhoročný dobrý kamarát má s.r.o. o 1 osobe a posledné 2 roky sa mu nedarilo a tak teraz nemal finanačné prostriedky na zaplatenie svojej účtovníčky. Do konca júna musí odovzdať daňové priznanie. Chcela som mu pomôcť, má len asi 70 dokladov za celý rok. Ja robím už 6 rokov JÚ a na ekonomickej škole aj na kurzoch a potom trocha aj v praxi som robila PÚ (a mám aj priateľky-hlavné účtovníčky, ktoré účtujú väčšie firmy, takže s ich pomocou (záverečná kontrola) si na to trúfam.
Nemám však soft na podvojné - licenciu a zadarmo som našla OMEGU, ale len do 200 zápisov a to mi možno stačiť nebude. Vie mi niekto poradiť nejaký iný soft zadarmo, v prípade, že by som sa do tých 200 zápisov v Omege nezmestila? Môžem v prípade núdze účtovať aj na staré známe "šibeničky" urobené napr v Exceli?

Za každú odpoveď vopred ďakujem.
Dav
20.05.12,07:14
Je možné robiť PU v Exceli, ale neodporúčam pre začiatočníka. Radšej si tých 70 dokladov nejako súhrnne spracuj, napríklad 1 x za mesiac, aby si sa vošla do Omegy. Napr.si urob Interný zúčtovací doklad s kolónkami Text, dátum, suma, MD, D.
Ak by si to chcela robiť ručne, urob si Denník a z neho vyfiltruj obraty účtov a vytvoríš Hlavnú knihu. Ďalšie tabuľky si urob na Knihy faktúr, pohľadávok a záväzkov, prípadne , ak má, na dlhodobý majetok. Výsledovka sa robí ľahko, ale nad ručnou konštrukciou súvahy sa potrápiš.
hena22
20.05.12,08:02
Myslím, že moneyS3 je do 500 záznamov zadarmo. Vyskúšaj, je tam aj vzorové PU, myslím, že sa s tým dá robiť vcelku dobre.
Prikladám link ak by si chcela skúsiť:

http://www.money.sk/nastiahnutie/start