verca2
20.05.12,10:09
Ahojte,

so zamestnankyňou ktorá je na rodičovskej dovolenke sme sa dohodli na ukončení PP k 31.5.2012. Ostala jej dovolenka, ktorú jej chcem preplatiť, ale neviem kde mám zadať náhradu za nevyč. dovolenku, aby mi vypočítalo odvody a daň :-(

ďakujem!
DARJA22
23.05.12,19:48
Ja som to zadala v mzdovej karte - zdaniteľné náhrady, sumu som si vypočítala a ešte dopísala, že je to preplatená dovolenka - počet dní

Neviem, či je to správny postup.

Vo všetkých vytlačených zostavách je to pekne vidieť aj s mojou poznámkou - preplatená dovolenka
verca2
24.05.12,05:04
ďakujem, vyskúšam :-)
great.zv
11.07.12,16:03
ahojte, ja by som sa chcela opýtať - mám zamestnanca, ktorému sa od 1.6. zmenil HPP na polovičný úväzok. aké údaje potrebujem zadať v personalistike?, alebo mám HPP "ukončiť" a nanovo zamestnanca zadefinovať? ďakujem.
Zdenka 0705
11.07.12,16:45
V personalistike mu zmeň pracovnú dobu, ak sa menila mzda, tak aj tú. Sprav to až po májovej výplate, čo už isto bola, takže nová výplata za jún bude už so zníženým prac. úväzkom. Nie je správne, ak by si mu ukončila starý a založila nový prac. pomer. Veď na zmenu prac. úväzku máš dodatok k zmluve, nie?
great.zv
11.07.12,17:47
áno, zadala som kratší pracovný úväzok+1/2 z miniimálnej mzdy a pri výpočte mzdy za 06 ma upozorňuje na výšku "odvodov" do ZP a SP - nebol dosiahnutý vymeriavací základ....