flaniko
20.05.12,16:08
Dobrý deň,
začiatkom augusta sa chystáme do Chorvátska, tento raz pobyt + poznávanie...
ako si naplánovať -časovo-výlet k Plitvickým jazerám (budeme v Starigrade, cca 115 km) a k vodopádom Krka (cca 95 km). Na ktorý okruh máme ísť+"čo by sme určite nemali vynechať"? ďakujem za pomoc. ;)
Kája.
20.05.12,14:16
Ak si vyhradíte celý deň, tak veľký okruh a na malý okruh stačí 3-5 hodín. Celé Plitvice sú krásne, my sme už tam boli dva krát a stále je čo pozerať.
Katy a R
20.05.12,14:17
no záleží na tom, či to chcete len prebehnúť, alebo pekne v kľude pozrieť;).
Na Plitvice celý deň - a choďte tam zo spodu (nie zhora)...
Na Krke je menší okruh v dolnej časti... ale ak pôjdete s malými deťmi, tak aj to môže zabrať celý deň - s prestávkou na obed + kúpanie:confused: A tiež sa tam dá aj loďou urobiť okruh v "hornejších" jazerách..
MIRCO1972
20.05.12,14:31
Ahoj. Len pozor na orientovanie sa v Plitviciach. Mne s rodinou sa stalo to že sme si kúpili lístky na ten kratší okruh. Myslím že 3 hodinový. Mali sme sa plaviť loďkou a potom prechádzka samotnými Plitvicami. Loďkou sme sa preplavili na druhú stranu. Z loďky sme vystupovali ako prvý. Potom som hľadal trasu vyznačenú na mapke. Nikde som nevidel to označenie ktorým sme mali ísť tak sme šli rovno. Aj mi bolo čudné že všetkých čo stretáme idú len a len oproti. :) Tak sme to všetko prešli v protismere no bez pokuty. :) Ak si vyberiete tú trasu čo sme si vybrali aj my tak po prvom vystúpení z loďky sa dajte v pravo a potom musíte prestúpiť na druhú loďku.
Prajem peknú dovolenku.

MIRCO1972
Rozalka
20.05.12,14:49
Na Plitviciach je len jeden okruh a jeden druh lístkov, treba zvoliť trasu zdola nahor (ísť do kopca, tvárou k vodopádom). Na vstupenke je mapka, treba sa orientovať podľa nej.
arizona
20.05.12,15:05
Tiez planujeme ist v lete na vylet Plitvice - Bosna,aj ja sa potesim vasim tipom.

Nieco aj z netu :
http://chorvatsko-sk.adrialand.com/narodny-park-plitvicke-jazera.html
http://www.croatia.sk/info/npplitvice.php
http://www.sevcik.sk/g_plitvicki.php
MIRCO1972
20.05.12,15:12
Boli sme vlani v Crikvenici a odtiaľ sme šli do Plitvíc. Okruhy boli 3. Jeden začínal Bussom ten náš loďkou a ďalší už neviem. Píšem len preto aby sa jej nestalo to čo nám.

:)
Rozalka
20.05.12,15:38
Boli sme vlani v Crikvenici a odtiaľ sme šli do Plitvíc. Okruhy boli 3. Jeden začínal Bussom ten náš loďkou a ďalší už neviem. Píšem len preto aby sa jej nestalo to čo nám.

:)
Ak berieš takto tie okruhy, potom beriem, no lístky sú len jeden typ a jednotlivé okruhy môžeš použiť alebo ich križovať alebo chodiť po svojom, v parku sa dá stráviť celý deň, ba aj dva, je kadiaľ chodiť.
Moja obľúbená a odskúšaná trasa je:
vchod č. 1 (bližšie ku Karlovcu), serpentínami a schodmi k veľkému vodopádu (Veliki Slap), smer je zakreslený šípkami
drevenými chodníkmi popod jazero Kaludjerovac k vstupu do jaskyne (Poklad na Striebornom jazere) - dá sa vyjsť schodíkmi, no nič tam nie je, jedine ten vchod (odkiaľ sa Nintropan Hawai pozeral na priplávajúcu plť), potom popri jazere Kaludjerovac, Gavanovac a Milanovac chodníkom (jazerá sú po pravej strane), tu prejdeme zas drevenými chodníkom k zastávke lodičiek na jazere Kozjak - tam sa dá občerstviť, sú tam WC, domáci predávajú vynikajúci med a syry, nasadneme na loď a prevezieme sa na zastávku 2, odtiaľ je možné sa zas preplaviť ku vchodu č. 2 (krátka trasa) alebo pokračovať dlhou trasou k jazerám Gradinsko, Galovac, Okrugljak (míňajúc aj iné jazierka, ich mená si už nepamätám) až k Proščanskému jazeru, kde nasadneme na bus a vrátime sa zas na vstup č. 2.
Krátka trasa cca 3-4 hodiny (ak sa neponáhľame), dlhá trasa 6-7 hodín, kto si trúfa, ozaj sa vyplatí, nádherné výhľady.
Od veľkého vodopádu sa dá ísť aj iným smerom (nahor, nad vodopád a tak pokračovať k jazeru Kozjak, no to nemám odskúšané, tak to nepopisujem.
lujza.j
20.05.12,15:51
Rozalka
20.05.12,16:05
Nedávno pri upratovaní v šuflíkoch som našla lístok z NP Plitvice z r. 1998 a na lístku 40 KN, dnes to isté 110 KN ... čo dodať?
Aj keď lístok nie je lacný, treba ísť - nechápem celkom ľudí, ktorí idú okolo cestou tam i späť a nie len raz, a predsa sa nezastavia.
lujza.j
20.05.12,16:16
Nedávno pri upratovaní v šuflíkoch som našla lístok z NP Plitvice z r. 1998 a na lístku 40 KN, dnes to isté 110 KN ... čo dodať?
Aj keď lístok nie je lacný, treba ísť - nechápem celkom ľudí, ktorí idú okolo cestou tam i späť a nie len raz, a predsa sa nezastavia.
ked som bola prvý krát v Hr v roku 2000 išli sme na výlet na Kornati+Telešćica bolo to ako jeden výlet...... neskôr to už bolo rozdelené ako dva výlety. ale cenu si už nepamätám.
IvanPK
21.05.12,07:11
Podľa mňa ako je diaľnica, málo kto ide po starej ceta cez knin,,,bol som a na plitvičkách aj na NP krka, pekné ale bolo teplo tak to bolo náročné....pekná príroda....
Katy a R
21.05.12,20:50
Tiez planujeme ist v lete na vylet Plitvice - Bosna,aj ja sa potesim vasim tipom.


... sme už urobili aj tak, že po skončení pobytu sme šli domov "starou cestou" - zastavili sme sa na Plitvičkách. Skončili sme skoro za tmy, už aj stánky zatvárali;). Ale najlepšie je na to rezervovať si celý deň - ale ak teda je menej času - tak dolnú časť absolvovať (ako Rozalka píše):)