Tracy1912
20.05.12,17:46
Zajtra maturujem ....som uplne na nervy ... Mám nosku, geografiu a anglicky jazykk .... z nosky som vyklepaná .... Neviem nič ... učila som si no neviem ja si to nedokážem pamatať .... Budeme tam mať slovníky ... Môžem sa dostat i do sitacie, ze nepoviem nic ... ja pozeram na tu hromadu papierov a otazok a nedokazem suvisle povedat nic ani o jeden ... Kazdy ma ukludnuje, ze to sa mi iba zda, ze ked si sadnem pred pripravu budem vediet co pisat. Ja najlepsie viem, ze urcito to takto nebude .... Co mam robit ak nebudem vediet povedat fakt nic???????????????????? Ake mate vy skusenosti ... Mam pocit ze sa psychicky zrutim :((
Katy a R
20.05.12,15:50
Len sa poriadne vyspi, daj si navečer nejaké mliečko s medom, alebo voľačo prírodné čo máš odskúšané (nie ťažké oblbováky) - nech si zajtra fit a oddýchnutá.
držím palce :)
kopretinka
20.05.12,16:00
človeče,ty opisuješ mňa pred ix rokmi :D
pohoda,ono to nie je tak zlé,ako sa to zdá,určite ťa tam nenechajú sedieť (alebo stáť,neviem) ako soľný stĺp,v najhoršom hodia udičku a nejako sa chytíš ;)
hlavne sa teraz už nič neuč,oddýchni si a vyspi sa.
Rozalka
20.05.12,16:10
Ešte mi povedzte, čo je to "noska"
Lenka*1
20.05.12,16:17
Tracy kluuud.. pokial si sa poctivo pripravovala, tak to, ze nic nevies, je fakt len pocit a uvidis, ked sadnes pred skusajucich, vedomosti sa vynoria. nestresuj, skus to teple mlieko s medom, alebo kamilkovy caj, aby si sa ukludnila a aspon trochu vyspala. a pokial si bola co i len priemerna ziacka, ucitelia ta padnut nenechaju, ver mi :)
a drzim palce.
veronikasad
20.05.12,16:27
Náuka o spoločnosti ?
Indeed
20.05.12,16:48
Ano NOS-ka , náuka o spoločnosti .

nemám to z vlastnej hlavy trocha som musel googliť, no veronikasad ma predbehla...

Ja som maturoval takmer pred 25-rokmi a vtedy sa to volalo ináč , no všeobecný prehĺad musí byť.

Tracy ty nevieš čo bolo v ktorom storočí , aké významné udalosti prebehli a čím sa ta-ktorá doba vyznačovala ??

Vedieť také veci patrí ku všeobecnému vzdelaniu , nemusíš zo seba chrliť dátumy

no mala by si vedieť aké smery v politike , v umení a v filozofii sa priraďujú ku každému storočiu.

Ak si vizualny typ , urob si tabuĺku alebo nejakú časovú priamku, tak si to ĺahšie zapamätáš.
Rozalka
20.05.12,17:12
Za mojich čias sa maturovalo aj zo SJ a teraz už nie?
kopretinka
20.05.12,17:31
veru,slovenčina a ruština bol základ......
Lenka*1
21.05.12,18:09
Rozalka to asi az druhy den...