Petra Nová
20.05.12,21:28
Prehrávame s Rusmi 2:5, mám mrchavú náladu a ešte som aj zistila, že téma "som zavisla na alkohole" od Lillianky11, bola presunutá do obstarožnej Conanovej témy " Alkohol a alkoholizmus - ako sa z toho dostať?" Tá je už zatvorená aspoň rok a zostala zatvorená aj naďalej.

Dal si ten z moderátorov, ktorý ju presunul, tú námahu a preveril, že sa jedná o tému, ktorá je len taká do vetra? V opačnom prípade na jej zlikvidovanie nevidím žiadny dôvod.
lujza.j
20.05.12,19:33
Petra Nová
20.05.12,19:47
Už vidím, že tá Conanova téma je otvorená. Len fakt neviem, čo robí v nej Lilliankina téma. Ak Conan ju chcel uzavrieť (vyhodnotením najlepšej odpovede) takby sa malo rešpektovať jeho rozhodnutie. Prečo nemôže mať téma Lillianky nárok samostatný život?
Indeed
20.05.12,19:50
nechajme moderátorov moderátormi

rýpať do nich škodí pleti.
Petra Nová
20.05.12,19:53
Indeed nemýľ sa. Nerýpem do moderátorov, len sa pýtam. A to je zatiaľ na Porade dovolené, aspoň si myslím.:)
Petra Nová
20.05.12,20:07
Doplním úvodný text:
Ak táto téma nemá slúžiť len pre pobavenie zadávateľky(čo nevylučujem), potom to považujem za veľmi necitlivé. Myslím si totiž, že kto je závislý, tak musí nabrať veľa odvahy, aby sa k tomu verejne priznal. O to viac u ženy. A keď to urobí, tak jej tému šibneme do stariny, ktorej autor ju chcel skončiť.:rolleyes:
Stanislav 1975
20.05.12,21:08
Neviem,ale Petra má asi fakt pravdu,hm...
Indeed
20.05.12,21:11
Doplním úvodný text:
Ak táto téma nemá slúžiť len pre pobavenie zadávateľky(čo nevylučujem), potom to považujem za veľmi necitlivé. Myslím si totiž, že kto je závislý, tak musí nabrať veľa odvahy, aby sa k tomu verejne priznal. O to viac u ženy. A keď to urobí, tak jej tému šibneme do stariny, ktorej autor ju chcel skončiť.:rolleyes:

na odĺahčenie: jeden vraj povedal,že ĺutuje,že nezačal piť skor, ked palenka bola lacná

teraz to ide veľmi do peňazí ,tento jeho alkoholicky koníček...
Stanislav 1975
20.05.12,21:19
na odĺahčenie: jeden vraj povedal,že ĺutuje,že nezačal piť skor, ked palenka bola lacná

teraz to ide veľmi do peňazí ,tento jeho alkoholicky koníček...
:eek: no jo to sme dobačovali- liter čuča( hradná pani ) v tescu 0,90 eur- toto má byť ten sociálny štát?
Petra Nová
21.05.12,10:36
... a len tak pri káve dumám, či sa niekedy dozviem odpoveď na moju otázku - PREČO?
Zatiaľ to vyzerá to tak, že sa budem musieť vyzbrojiť trpezlivosťou.:cool:
Petra Nová
21.05.12,10:58
... že mám pravdu? ... tiež si myslím, že mám, len ešte presvedčiť "úrad"
Stanislav 1975
21.05.12,11:18
... a len tak pri káve dumám, či sa niekedy dozviem odpoveď na moju otázku - PREČO?
Zatiaľ to vyzerá to tak, že sa budem musieť vyzbrojiť trpezlivosťou.:cool:

Peti, čakaj a čakaj a čakaj...-neverím, že sama tomu veríš,že ti niekto odpovie...:o
Petra Nová
21.05.12,11:31
Stanko, chcela by som tomu veriť. Predsa nie je možné, aby ktokoľvek šiboval témy mirnix - dirnix len preto, že dostal tú možnosť a naviac bez vysvetlenia.

A ak sa niekto pýta, tak by asi bolo slušné mu aj odpovedať.;)

Ale som pripravená odpovedať si aj sama, a to pekne, zoširoka.:)
alaya1
21.05.12,20:35
mimotemyjej, takze zamykanie tem je tu modne.Je to smutne, ze naozaj, kto chce a ma tu moc urobi to, kedy sa mu zachce a bez vysvetlenia.

Myslim si, ze toto je stranka uzavretej komunity ludi, ktori ziju zivotom PORADY. Len aj realny zivot je krasny.mimotemy
sito
21.05.12,21:37
Kasty! Kastičky! Čo nevyhovuje, ide do ... :);)
eNBe
22.05.12,14:00
mimotemyjej, takze zamykanie tem je tu modne.Je to smutne, ze naozaj, kto chce a ma tu moc urobi to, kedy sa mu zachce a bez vysvetlenia.

Myslim si, ze toto je stranka uzavretej komunity ludi, ktori ziju zivotom PORADY. Len aj realny zivot je krasny.mimotemy

Mám dosť podobný pocit :(
Pikoška
22.05.12,19:08
Milí naši moderátori. Veľmi si vážim Vašu prácu. A budem ešte viac, ak sa dokážete postaviť občas čelom k masám. Prosím, nemajte nás za nehodný plebs klikačov tejto stránky a skúste nám občas zodpovedať aspoň na niečo.
Vážený moderátor zatvorenej témy, skús povedať prečo? Alebo chceš, aby som verila, že aj na Porade platí : Čo je dané Bohovi, nie je dané volovi?
Petra Nová
23.05.12,16:00
Odpoveď žiadna, Stanislav mal pravdu ... že sa nedočkám.

A tak sa mi otvoril priestor, aby som si položenú otázku zodpovedala sama. Urobím to vo forme príspevku s obsahom, ktorý by mi pravdepodobne napísal dotknuvší moderátor/ka. Keďže si myslím, že to bola moderátorka, budem písať v ženskom rode.

Petra!

Dlhšie som váhala, či ti mám vôbec niečo napísať. Veď načo aj? Ale si neodbytná ako lačný komár, tak robím výnimku, aby si nedobiedzala.

Ja, ako moderátorka som sa rozhodla, že Lillianku s jej problémom zverím pod ochranné krídla Conana a basta! Téma má už skoro 1000 príspevkov, ale zopár sa ich tam ešte zmestí. Čo tam po tom, že Lillianka pravdepodobne chcela sólo tému, kde by sa riešil len jej - individuálny problém. To si myslíš, že na Porade to tak bude - čo alkoholik, to samostatná téma? V rámci šetrenia miesta na serveri to nepripustím! A že v rubrike ZDRAVIE sa stále bude objavovať téma "Som závislá na alkohole" s poznámkou – presunutá? To len potvrdzuje, že moderátori tu pracujú. A sú tam, kde ich treba a nie tam, kde netreba. A zober láskavo na vedomie, že ak sa raz rozhodnem, tak toto rozhodnutie nikdy nezmením. Leda žeby tú zmenu žiadali moji kámoši. Ich žiadostiam promptne vyhoviem, veď sú moji. Ostatným odkazujem – zvykajte si!
Zakončím takto:
Kto si ty, Petra Nová, že sa dožaduješ odpovede? Ja svoje rozhodnutia neodôvodňujem, veď som moderátorka. A zároveň sa ťa opýtam: čo si ty za človeka, keď stále si nespokojná a večne kritizuješ???!!! Veď ak sa ti nepáči, tak "dovi a dopo"! Mohla som napísať podstatne viac, ale toto úplne stačí.:---

Moderátorka ab
Petra Nová
23.05.12,16:03
Tým, že korela dala veci do poriadku novou témou: http://www.porada.sk/t194693-som-zavisla-na-alkohole.html, tak táto môže aj pomaly skončiť.
eNBe
23.05.12,16:11
:)
danushka
23.05.12,16:25
Odpoveď žiadna, Stanislav mal pravdu ... že sa nedočkám.

A tak sa mi otvoril priestor, aby som si položenú otázku zodpovedala sama. Urobím to vo forme príspevku s obsahom, ktorý by mi pravdepodobne napísal dotknuvší moderátor/ka. Keďže si myslím, že to bola moderátorka, budem písať v ženskom rode.

Petra!

Dlhšie som váhala, či ti mám vôbec niečo napísať. Veď načo aj? Ale si neodbytná ako lačný komár, tak robím výnimku, aby si nedobiedzala.

Ja, ako moderátorka som sa rozhodla, že Lillianku s jej problémom zverím pod ochranné krídla Conana a basta! Téma má už skoro 1000 príspevkov, ale zopár sa ich tam ešte zmestí. Čo tam po tom, že Lillianka pravdepodobne chcela sólo tému, kde by sa riešil len jej - individuálny problém. To si myslíš, že na Porade to tak bude - čo alkoholik, to samostatná téma? V rámci šetrenia miesta na serveri to nepripustím! A že v rubrike ZDRAVIE sa stále bude objavovať téma "Som závislá na alkohole", s poznámkou – presunutá? To len potvrdzuje, že moderátori tu pracujú. A sú tam, kde ich treba, a nie tam, kde netreba. A zober láskavo na vedomie, že ak sa raz rozhodnem, tak toto rozhodnutie nikdy nezmením. Leda žeby , tú zmenu žiadali moji kámoši. Ich žiadostiam promptne vyhoviem, veď sú moji. Ostatným odkazujem – zvykajte si!
Zakončím takto:
Kto si ty, Petra Nová, že sa dožaduješ odpovede? Ja svoje rozhodnutia neodôvodňujem, veď som moderátorka. A zároveň sa ťa opýtam: čo si ty za človeka, keď stále si nespokojná a večne kritizuješ???!!! Veď ak sa ti nepáči, tak "dovi a dopo"!

Mohla som napísať podstatne viac, ale toto úplne stačí.:---

Moderátorka ab

Nuž tak ja neviem...
Bez ohľadu na to, že udržujem virtuálne priateľstvo s mnohými moderátormi Porady, dovolím si povedať, že aj moderátori by mali mať určené nejaké pravidlá asi v takomto zmysle :


* Moderátor je povinný udržovať vo zverených diskusiách poriadok a dohliadať na dodržovanie platných pravidiel fóra.
*Rozhodovanie moderátora musí byť vždy nestranné bez osobných pocitov.
* Moderátor NESMIE zneužívať svoje postavenie vo zverenom fóre (pr. bezpredmetné vymazávanie príspevkov, pokiaľ neodporujú s pravidlami fóra, slušným mravom a zákonom SR).
* Moderátor usmerňuje diskusiu a dohliada na dodržovaní predmetu diskusie.
* Moderátor kontroluje akýkoľvek pokus o spam, flamewar a warez.
* Moderátor je povinný ohlásiť administrácii akýkoľvek vážny čin užívateľov, ktorý už nemôže vyriešiť vlastnými silami. (v tomto prípade sa príspevky nemôžu vymazať, lebo sa nechávajú k posudzovaniu administráciu – iba sa zamykajú témy, aby nemohlo dôjsť k ďalším nevhodným diskusiám).
Petra Nová
23.05.12,16:44
Danuška, bolo by pekné, keby tu existovali nejaké pravidlá aj pre moderátorov. Ale predpokladám, že by sa dodržiavali presne tak, ako sa dodržiava ETIKETA. Máš moderátorov, ktorí si svoje rozhodnutia odôvodnia a aj o ich oznámia(chobot,Dav). A sú moderátori, ktorí síce radi miešajú karty v témach, ale za ten svet sa k tomu nepriznajú. A pretože som si myslela, že to rozhodnutie o presunutí Lilliankinej témy je nezmysel, stvorila som túto. Ani som veľmi nečakala, že dostanem odpoveď, pretože v tom, kto to urobil mám jasno. Len som sa naivne domnievala, že to presunutie zruší. To očakávanie bolo ozaj naivné.
Ak sa kedysi hovorilo o "rotácii kádrov", nebolo by na škodu aj dnes a tu.;)
danushka
23.05.12,17:00
Zareagujem na dve veci:
1. zahlcovanie servera
2. porušovanie zákonov SR

Stručne sa opýtam, prečo je tu potom táto téma?
http://www.porada.sk/t194639-chcem-byt-alebo-dom-kam-sa-mam-zapisat.html

Považujem ju za rasovo motivovanú, nevraživú a úbohú. Nikomu neprekáža?

Keď sa povŕtam trošku, priložím tu zopár perličiek za posledných pár dní.
A tak sa teda pýtam, čo sa to tu deje?
Dav
23.05.12,17:33
Zareagujem na dve veci:
1. zahlcovanie servera
2. porušovanie zákonov SR

Stručne sa opýtam, prečo je tu potom táto téma?
http://www.porada.sk/t194639-chcem-byt-alebo-dom-kam-sa-mam-zapisat.html

Považujem ju za rasovo motivovanú, nevraživú a úbohú. Nikomu neprekáža?

Keď sa povŕtam trošku, priložím tu zopár perličiek za posledných pár dní.
A tak sa teda pýtam, čo sa to tu deje?
Aj ja sa opýtam : Prečo si neklikla na Vyriešené, prečo si tému nenahlásila? Tému videlo 1 202 ľudí, je tam 49 príspevkov. Nikto neklikol na vyriešené, nikto tému nenahlásil.
danushka
23.05.12,17:59
Aj ja sa opýtam : Prečo si neklikla na Vyriešené, prečo si tému nenahlásila? Tému videlo 1 202 ľudí, je tam 49 príspevkov. Nikto neklikol na vyriešené, nikto tému nenahlásil.

Olinka, aby sa tu do mňa pustili osy Porady? Ja som možnosť zatvárania využila veľmi málo na Porade a nedávno som tak učinila, tak tu pár ľudí išlo rozpučiť. Lárom - fárom sa tu prikladajú prsty k zamknutiu tém, ale ja som najviac dostala kriku od naväčších paviánov.
Prečo som tak neurobila je v podstate vec mojeho slobodného rozhodnutia.

Keď už sme pri tom, ako prvá si v téme prispela, takže ako moderátor Porady si sama videla, že téma je akosi v rozpore s tým čo sa sluší a nesluší, že takáto tématika nie je celkom košer a vonkoncom sa tu nehodí.

Viete Vy ľudia vôbec, koľko je adoptívnych a pestúnskych rodičov a vychovávajú rómske deti? Vychovávajú z nich plnohdnotných ľudí a nesú s nimi ten ťažký údel, že dieťa je cigán?
Darmo, že dieťa chodí do školy čisté a pripravené. Má biľag na čele a dostáva výprask len preto, že má pôvod taký, aký má.
Kopeme ako splašené kone všade tam, kde môžeme kopnúť a pritom si nevieme upratať pred vlastnými prahmi.
Vynášame súdy bez toho, aby sme videli okolnosti a dôvody.
A krásne si podotkla.... Tému videlo 1 202 ľudí, je tam 49 príspevkov.
Nádhera, o to tu predsa ide.
Dav
23.05.12,18:07
Tak ja tie osy idem riskovať. Áno, prispela som ako prvá a a snažila som sa tému zvrtnúť do roviny vtipy o - psoch, blondínkach, policajtoch, Rómoch....
Ďalej to celé nejdem riešiť, idem tému zamknúť.
Chobot
23.05.12,22:47
Prehrávame s Rusmi 2:5, mám mrchavú náladu a ešte som aj zistila, že téma "som zavisla na alkohole" od Lillianky11, bola presunutá do obstarožnej Conanovej témy " Alkohol a alkoholizmus - ako sa z toho dostať?" Tá je už zatvorená aspoň rok a zostala zatvorená aj naďalej.

Dal si ten z moderátorov, ktorý ju presunul, tú námahu a preveril, že sa jedná o tému, ktorá je len taká do vetra? V opačnom prípade na jej zlikvidovanie nevidím žiadny dôvod.

Akosi živo sa diskutuje okolo tejto témy. Tu je výpis posledných aktivít - zmien v téme. Ako vidno, na základe tvojho prispevku som tému otvoril Nebolo vyslovene nahlásením požiadané o vyňatie toho posledného príspevku do samostatnej témy.

Ak je to vôľa diskutujúcich, tak som to urobil teraz. Máte samostatnú tému.
alaya1
24.05.12,08:05
Odpoveď žiadna, Stanislav mal pravdu ... že sa nedočkám.

A tak sa mi otvoril priestor, aby som si položenú otázku zodpovedala sama. Urobím to vo forme príspevku s obsahom, ktorý by mi pravdepodobne napísal dotknuvší moderátor/ka. Keďže si myslím, že to bola moderátorka, budem písať v ženskom rode.

Petra!

Dlhšie som váhala, či ti mám vôbec niečo napísať. Veď načo aj? Ale si neodbytná ako lačný komár, tak robím výnimku, aby si nedobiedzala.

Ja, ako moderátorka som sa rozhodla, že Lillianku s jej problémom zverím pod ochranné krídla Conana a basta! Téma má už skoro 1000 príspevkov, ale zopár sa ich tam ešte zmestí. Čo tam po tom, že Lillianka pravdepodobne chcela sólo tému, kde by sa riešil len jej - individuálny problém. To si myslíš, že na Porade to tak bude - čo alkoholik, to samostatná téma? V rámci šetrenia miesta na serveri to nepripustím! A že v rubrike ZDRAVIE sa stále bude objavovať téma "Som závislá na alkohole" s poznámkou – presunutá? To len potvrdzuje, že moderátori tu pracujú. A sú tam, kde ich treba a nie tam, kde netreba. A zober láskavo na vedomie, že ak sa raz rozhodnem, tak toto rozhodnutie nikdy nezmením. Leda žeby tú zmenu žiadali moji kámoši. Ich žiadostiam promptne vyhoviem, veď sú moji. Ostatným odkazujem – zvykajte si!
Zakončím takto:
Kto si ty, Petra Nová, že sa dožaduješ odpovede? Ja svoje rozhodnutia neodôvodňujem, veď som moderátorka. A zároveň sa ťa opýtam: čo si ty za človeka, keď stále si nespokojná a večne kritizuješ???!!! Veď ak sa ti nepáči, tak "dovi a dopo"! Mohla som napísať podstatne viac, ale toto úplne stačí.:---

Moderátorka ab

Petra napisala si to velmi dobre, akoby si citala moje myslienky.
Tak isto aj Danuska, ked pripojila tie body, ktore by mal moderator dodrziavat.
Vela som uvazovala o zamknutych temach Chov psov a pristupe moderatorov v tejto teme, kde sme boli napadnute inymi poradakmi, oznacovane za fanaticky,urazane a dokonca oznacene za snobky, kde si o nas poradacky posielali posmesne odkazy v profiloch, kde sa zverejnovali sukromne osobne udaje, bez suhlasu,po ziadosti o odstranenie moderatorka to nemala ani v pazi, az po upozorneni admina a cast prispevku upravila,kde som osobne ja bola v inej teme Starostlivost o psov prirovnana k Hitlerovi a moderatori to NEVIDELi. Vsetko som si uschovala a skopirovala a rozhodla som sa, ze to cele zaslem na posudenie majitelom tejto stranky, nech zhodnotia celu komunikaciu prispievatelov, pracu moderatorov tem.
Vzdy som si myslela, ze tato stranka je jedna solidna stranka, kde clovek moze slobodne vyjadrovat, na slusnej urovni, svoje nazory. Moze to byt aj burlive, ale stale slusne.
Par ludi len citalo tieto temy a mozno naozaj chcelo vediet napr.pravidla chovu cistokrvnych psov, chceli sa o tom nieco dozvediet.Mozno ich zaujimal aj pohlad chovatelov a majitelov tychto psov na iny chov. Ale nebolo im to umoznene prave poradakmi, ktori nas tam nazyvali fanatikmi a pod...Moderator, sa samozrejme priklonil na stranu tych, ktorych chcel, potom temu zamkol.

Ako cloveka, hoci mozno s vyhranenym nazorom na urcite veci, sa ma prirovnanie k Hitlerovi dotklo asi najviac,nikto za to nebol upozorneny,tema sa nezamkla, nikomu to nevadilo, nikoho to netrapilo. Ani moderatora.

Podla mna, moderator ma tu byt na to, aby temu usmernoval a svoje osobne pocity a postoje by nemal podla mna zverejnovat a ani sa priklanat k ziadnemu nazoru.

Uzamyklanie sa robi bez pravidiel, podla lubovole moderatora. Ved ked 3 ludia uzamknu temu bez tpho, aby tema bola vyriesena, , moderator ma vzdy moznost ju otvorit.

Ale co s tym, ked su to "priatelky", ktore sa dohaduju cez odkazy?

Takze to vsetko zaslem majitelom stranky pisomne, nakolko si stale myslim, ze tato stranka si ma aj nadalej udrzat status solidnej stranky, kde clovek naozaj najde dobre rady a pomoc.Nie chatovou spolocnostou, kde pravidla urcuje skupina"vyvolenych."

Tymto prispevkom som vyjadrila svoj nazor a nemusi sa zhodovat s nazorom inych prispevatelov na tomto fore.
Petra Nová
24.05.12,09:24
Vzdy som si myslela, ze tato stranka je jedna solidna stranka, kde clovek moze slobodne vyjadrovat, na slusnej urovni, svoje nazory.

Podla mna, moderator ma tu byt na to, aby temu usmernoval a svoje osobne pocity a postoje by nemal podla mna zverejnovat a ani sa priklanat k ziadnemu nazoru.

Uzamyklanie sa robi bez pravidiel, podla lubovole moderatora. Ved ked 3 ludia uzamknu temu bez tpho, aby tema bola vyriesena, , moderator ma vzdy moznost ju otvorit.


Vieš Alaya, v tejto téme nechcem riešiť problémy z iných tém. To, o čom píšeš, poznám z onehdá jednej mojej témy a ešte inej, v ktorej som sa angažovala. Viem sa aj povzniesť, viem si aj povedať , čo chcem. Som rada, že sa vyriešil problém témy Lillianky, prečo som aj túto tému založila.

Dlho som bola fanúšičkou výlučne tejto stránky, až som si povedala, že je čas sa pozrieť aj inam. A bolo to prospešné zistenie. Iné stránky majú iné prednosti, ale Porada z toho nevychádza najhoršie, ak sa raz za čas vyčistí vzduch. Vzťahy sú tu také aké sú a kto má toľko času, že je na stránke od rána do večera, nadobudne presvedčenie, že v diskusiách má tým pádom aj väčšiu pravdu, väčšie práva a má svoj fan klub lepšie zorganizovaný. Ale s tým nikto nič neurobí. Sú to vzťahové záležitosti, otázka sympatií, a tie nevyrieši ani moderátor. Ti sú tiež takí, akí sú. Jedni objektívnejší, iní nie. Pri virtuálnych vzťahoch sa snažím držať jednej zásady: "ani ja nemilujem každého, preto nemôžem čakať, že ma budú mať všetci radi".:) A ešte je dôležité si ujasniť, akú prioritu týmto vzťahom a javom na nete prisudzujeme. Potom sa dá na ňom v pokoji prežiť.
Stanislav 1975
24.05.12,09:28
Ja sobne si myslím, že moderátori by mali byť volení každý rok- volení- nie určení a myslím si, že by mohli byť aj tak aby sa nepovedalo platení, čo ja viem 150 eur mesačne a hneď by sa inak moderovalo- spravodlivejšie a lepšie...a brali by to všetko poctivejšie...
kukučka
24.05.12,09:29
Chceš povedať, že to robia zadarmo? :(
Petra Nová
24.05.12,09:29
Akosi živo sa diskutuje okolo tejto témy. Tu je výpis posledných aktivít - zmien v téme. Ako vidno, na základe tvojho prispevku som tému otvoril Nebolo vyslovene nahlásením požiadané o vyňatie toho posledného príspevku do samostatnej témy.

Ak je to vôľa diskutujúcich, tak som to urobil teraz. Máte samostatnú tému.
Chobot, urobil si to OK, aj so všetkými presunmi. Ďakujem.:)
Stanislav 1975
24.05.12,09:30
Chceš povedať, že to robia zadarmo? :(

čo ja viem, tak z toho nič nemajú- robia to úplne zadarmo...
Pikoška
24.05.12,11:11
Keď mám občas náladu pod psa, prídem si kliknúť na danushkine príspevky. Nadýcham sa v nich vždy človečenstva. Ale vážení, to, čo som prečítala dnes je výsmechom, aroganciou, zavrhnutiahodným činom voči menšinám, a to akýmkoľvek.
Dav, pred uzatvorením tej ohavnej témy si napísala toto:
Aby sa téma nezvrtla na rasovo motivovanú, uzamknem ju.!!!!!!!!
Obávam sa, že téma bola od samotného začiatku vhodná na jej uzavretie. Prečo? Lebo bola rasovo motivovaná. Vďaka slušným poraďákom sa uberala na remízu, podľa môjho názoru je však kontumačnou ďalšou prehrou Porady.
A už sa ani nepýtam, prečo kukučkin názor bol tak rýchlo a slušne zabalený. Často človek bez pýtania pozná odpovede. Pre dnešok som zdesená. Nie po prvý raz sa mám príležitosť opýtať : Quo vadis, Porada?

P.S. prepáč Petra, že som to tu trošken domrníkovala, nemala som kde reagovať.
marjankaj
24.05.12,11:22
Pikoška, veď to nebola prvá infantilná téma, čo samuelSK založil. Ale keďže písať sa už naučil, tak môže písať ako vie.
Pikoška
24.05.12,11:31
Pikoška, veď to nebola prvá infantilná téma, čo samuelSK založil. Ale keďže písať sa už naučil, tak môže písať ako vie.Takmer som ho navrhla na Pulitzerovu cenu aj s grafikmi diela. Idem ta het Janko, pri umývaní hrncov to predýcham:).
kukučka
24.05.12,12:19
Keď mám občas náladu pod psa, prídem si kliknúť na danushkine príspevky. Nadýcham sa v nich vždy človečenstva. Ale vážení, to, čo som prečítala dnes je výsmechom, aroganciou, zavrhnutiahodným činom voči menšinám, a to akýmkoľvek.
Dav, pred uzatvorením tej ohavnej témy si napísala toto:
Aby sa téma nezvrtla na rasovo motivovanú, uzamknem ju.!!!!!!!!
Obávam sa, že téma bola od samotného začiatku vhodná na jej uzavretie. Prečo? Lebo bola rasovo motivovaná. Vďaka slušným poraďákom sa uberala na remízu, podľa môjho názoru je však kontumačnou ďalšou prehrou Porady.

A už sa ani nepýtam, prečo kukučkin názor bol tak rýchlo a slušne zabalený. Často človek bez pýtania pozná odpovede. Pre dnešok som zdesená. Nie po prvý raz sa mám príležitosť opýtať : Quo vadis, Porada?
P.S. prepáč Petra, že som to tu trošken domrníkovala, nemala som kde reagovať.


Ja ti poviem prečo: lebo som si dovolila dať neužitočné za toto:


Asi pomôže len nútená antikoncepcia - ak nechceme mať o pár rokov v každej obci čierneho starostu.

A to prosím napíše právnička a dostane zato 6 užitočných a 4 súhlasy!
marjankaj
24.05.12,12:26
Ja ti poviem prečo: lebo som si dovolila dať neužitočné za toto:



A to prosím napíše právnička a dostane zato 6 užitočných a 4 súhlasy!
Ja som dal po veeeľmi dlhom čase neužitočný moderátorke, aj keď som si povedal, že neužitočné nebudem udeľovať.
Uzatvárať témy z dôvodu aby sa to niekedy v budúcnosti "nezvrhlo" je tak trochu podivné.
Čo ak admina napadne preventívne uzatvoriť celú poradu? Aby sa to celé nezvrhlo?
Urobiť to samozrejme môže, je to jeho vec.
kukučka
24.05.12,13:09
Neužitočné body nedávam ani ja, no asi začnem...:(
Niet nič horšie, ako keď do novej témy príde neveriaci tomáš, alebo "rádobyvtipný" a ešte ak sa k nemu pridá druhý, tak zbohom rodina. Alebo niekto s opačným názorom, ktorý nevie pokojne podať a prechádza k posmeškom.
Máte doma závislé dieťa, Chov psov, Som závislá na alkohole - to sú príklady z posledných dní.
alaya1
24.05.12,13:34
mimotemyOspravedlnujem sa Petre a aj ostatnym, ze som svoj prispevok prilepila tu. nemala som to kde dat, nakolko vsetky temy boli zamknute, ktore sa tohto tykali.

Toto mi prislo, ako vhodne miesto.

Verim a dufam, ze ked majitelia stranky dostanu moje podklady a list, prejdu si celu poradu a zistia, ako to tu chodi. Ja som tu par ludom velmi, velmi vdacna za rady a pomoc, nielen mne, ale aj mojim blizkym, ale aby par ludi, ktorych celodennou zabavou je zosmiesnovanie,urazanie inych ludi, nicilo dobre meno tejto stranky. To mi je proti srsti.
Petra, este raz prepac.
IVETA N
24.05.12,14:02
ja som tiež dnes dala po prvý krát
danushka
24.05.12,14:05
Alaya1, v princípe nevidím dôvod, prečo by sme v tejto téme nemohli upozorniť na niektoré veci.

Stále dávam na vnútorné cítenie, také sedliacke, intuitívne. Ani mne sa nepáči vulgárnosť, invektívnosť a zaujatosť voči rozdelnosti názorovej, rasovej, náboženskej atď.

Prednedávom tu bolá živá diskuskusia o sexe na záhrade. Síce primitívna téma, ale nikto tam nikoho neurážal, chlapi si tam pošantili a kto chcel, pridal nejaký komentár, alebo to nechal tak. Ale očividne sa tam žartovalo v únosnej miere a naozaj nikomu téma neublížila.
Viem v pohode aj takýto druh zábavy stráviť, dokonca sa viem aj zapojiť.

Viem ja kto tu s kým kávu mieša?...už som z toho blázon. Koľkokrát si zatnem do jazyka a kusnem do prstov, aby som nepustila vetu, ktorou by ma tu zožrali.
Áno, sú tu funcluby, sú tu skupiny, čo lobujú za seba, ale veď to je úplne prirodzené vo virtualite.
Tiež tu mám osôbky, ktoré mi robia dobre, ktoré si vážim. Sú tu aj takí, ktorých rešpektujem, majú môj rešpekt a v posledom čase som tu postrehla aj takých, že mám obavy, že keď otvorím chladničku, spravia tam na mňa HU!

Je smutné, že sa z nás stali už len klikači. Kedysi tu nebola povolená neslušnosť a dbalo sa na úroveň. ,,Babky-demokratky" Porady tu tvorili obsahovú a formálnu stránku, ak teda neberieme do úvahy technickú, ktorá šlape bezchybne.
Obsah a forma bola nahradená čiastočne iným jedálnym lístkom a babky nech uvoľnia miesto novej generácii. Je to asi prirodzené.
marjankaj
24.05.12,14:06
mimotemyOspravedlnujem sa Petre a aj ostatnym, ze som svoj prispevok prilepila tu. nemala som to kde dat, nakolko vsetky temy boli zamknute, ktore sa tohto tykali.

Toto mi prislo, ako vhodne miesto.

Verim a dufam, ze ked majitelia stranky dostanu moje podklady a list, prejdu si celu poradu a zistia, ako to tu chodi. Ja som tu par ludom velmi, velmi vdacna za rady a pomoc, nielen mne, ale aj mojim blizkym, ale aby par ludi, ktorych celodennou zabavou je zosmiesnovanie,urazanie inych ludi, nicilo dobre meno tejto stranky. To mi je proti srsti.
Petra, este raz prepac.
No niekedy sa ani inak nedá.
http://www.porada.sk/t194704-preradenie-majetku-do-os-uzivania-a-nasledny-predaj.html
Je toto zosmiešňovanie? Alebo iba iné pomenovanie problému? Alebo porušenie etikety, bod č.14. http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
marjankaj
24.05.12,14:12
Prednedávom tu bolá živá diskuskusia o sexe na záhrade. Síce primitívna téma, ale nikto tam nikoho neurážal, chlapi si tam pošantili a kto chcel, pridal nejaký komentár, alebo to nechal tak. Ale očividne sa tam žartovalo v únosnej miere a naozaj nikomu téma neublížila.
Danushka, či bola primitívna záleží na tom z akého pohľadu to berieš.
Z hľadiska zadávateľky to možno primitívne bolo. Ale ak by si ty mala takých susedov a nevedela si to riešiť (teda okrem nezákonných spôsobov), tak by ti to jedno nebolo. A ak by si tu čakala nejaké rady ako to vyriešiť a niekto ti tému zatvorí, tak sa obrátiš na Lampáreň?
alaya1
24.05.12,14:23
Ja tu nepatrim do ziadneho fanclubu, len ma napadlo, napisat tu svoj nazor. Mozno by to aj niekoho zaujalo, nieco nove by sa dozvedel Akceptujem aj to, ze sa tu ludia inak prejavuju, v anonymite.ale tiez to musi mat urcite mantinely.
danushka
24.05.12,14:32
Janík, vzhľadom k predchádzajúcim príspevkom zadávateľky/ľa, som tému považovala za nevážnu a sama som sa v nej vybláznila a nasmiala k bolestiam sánky.

To máš asi tak. Život nás naučil občas nazrieť aj do histórie prispievateľov a od toho sa odvíja ďaľší priebeh diskusie.
Tam totiž nešlo o suseda, tam šlo o to, či dotýčný zadávateľ smie, alebo nesmie určité veci robiť.
Keby si napríklad Ty napísal tému, v ktorej si sťažuješ na suseda takéhoto druhu, nepochybujem, že Ťa tu okolie zoberie vážne a dostane sa Ti aj patričnej odbornej odpovede.
Petra Nová
24.05.12,14:43
Milí moji, táto téma podľa mňa splnila svoj účel a myslím, že je čas ju ukončiť.:)
Ak je čo riešiť na Porade, bolo by dobre založiť novú tému, tu, v ohlasoch. Veď na to je táto rubrika zriadená. ;)
danushka
24.05.12,14:46
Tak Ti tam dám palec za vyriešené :). Tu mi za to nik asi nenaloží hubovú ;).