jdidoprdele
20.05.12,23:01
zdravim,

nedavno mi banka nauctovala poplatok 10 eur za vymenu karty, na ucte som mal malo penazi a preto som sa dostal do minusu, banka mi poplatok vyreklamuje a vrati naspat na ucet, ako mam zauctovat tento poplatok do jednoducheho uctovnictva a nasledne aj jeho vratenie naspat na ucet? je to poplatok za vymenu platobnej karty ale kedze som ju menil v ramci akcie, kedy bola vymena bez poplatku, vratia mi ho

este mi mozno zauctuju kreditne uroky, kedze som bol v minuse, ktore budem taktiez pozadovat vratit, tie mam ako zauctovat?

inak, mal som na strednej podvojne uctovnictvo, ale v jednoduchom sme neuctovali tak neviem prilis ako to chodi

dakujem pekne
jdidoprdele
20.05.12,23:57
este doplnim moju otazku:

ako zauctujem poplatok za vystavenie dodatocneho vypisu? necham si vystavit vypis z uctu dodatocne za predchadzajuce mesiace, je to danovo uznatelny naklad? takze klasicky Prevadzkova rezia a VOZD? dakujem
jeso
21.05.12,04:42
bankový poplatok - VOZD prevádzková réžia -tak ako píšeš...
vrátenie poplatku v rámci reklamácie by som zaúčtovala ako VOZD prevádzková réžia ale mínusom
poplatok za vystavenie výpisu je danovo uznaný náklad
debetné úroky - VOZD prevádzková réžia, - ich vrátanie ako VOZD len mínusom
jdidoprdele
21.05.12,08:50
oki dakujem, takze v podstate je vsetko VOZD Prevadzkova rezia, a nasledne vratenie len to iste s minusom

dakujem :)))
jdidoprdele
24.05.12,21:27
zdravim, dnes ma rozososmiala jedna transakcia, ide o vratenie debetneho uroku, ide o 2 centy, teda 0,02 € ....zamestnanec sa s tym asi nesiel zbytocne zaoberat a dane dva ceny mi vlozil v hotovosti na ucet ako sukromna osoba :D

ide mi teda o to, ci to mozem teraz zauctovat ako VOZD s minusom, teda opak toho debetneho uroku, kedze tam figuruje sukromna osoba ale v poznamke je text o vrateni toho poplatku ....mne tie 2 ceny samozrejme nevadia, ale chcel by som to mat v jednej skupine, bud VOZD POZD, alebo VNZD PNZD

http://i.imgur.com/gf1Fn.png