Haira
21.05.12,09:47
Ahojte poraďáci,
prišla mi faktúra od švajčiarskeho dodávateľa, pričom nikde na nej nemá uvedené VAT number pre registráciu dane. Ako mám s touto faktúrou teda naložiť? Pokiaľ pri dodávateľovi nenahrám toto číslo, nepúšťa mi program kódy DPH pre samozdanenie. A tak si myslím, že asi vie čo robí. Má sa takáto faktúra samozdaniť podľa Vás alebo nie?

ďakujem za odpoveď a želám krásny deň
Tweety
21.05.12,07:51
Ahojte poraďáci,
prišla mi faktúra od švajčiarskeho dodávateľa, pričom nikde na nej nemá uvedené VAT number pre registráciu dane. Ako mám s touto faktúrou teda naložiť? Pokiaľ pri dodávateľovi nenahrám toto číslo, nepúšťa mi program kódy DPH pre samozdanenie. A tak si myslím, že asi vie čo robí. Má sa takáto faktúra samozdaniť podľa Vás alebo nie?

ďakujem za odpoveď a želám krásny deň
Švajčiari nie sú členmi EÚ.
SilMar Group
21.05.12,07:53
Španieli nie sú členmi EÚ.

Švajčiari nie sú členmi EU :). Španieli ešte stále áno, aj keď... ako dlho ešte?
SilMar Group
21.05.12,07:54
Ahojte poraďáci,
prišla mi faktúra od švajčiarskeho dodávateľa, pričom nikde na nej nemá uvedené VAT number pre registráciu dane. Ako mám s touto faktúrou teda naložiť? Pokiaľ pri dodávateľovi nenahrám toto číslo, nepúšťa mi program kódy DPH pre samozdanenie. A tak si myslím, že asi vie čo robí. Má sa takáto faktúra samozdaniť podľa Vás alebo nie?

ďakujem za odpoveď a želám krásny deň

Keďže Švajčiari nie sú členmi EU, je to dovoz tovaru, musí to ísť cez colnicu, JCD a tam platiť DPH.