jeejee
13.02.06,13:09
Zdravím všetkým poraďákov a chcem sa opýtať, či má niekto z vás skúsenosť s daňovo uznateľnými výdavkami na zapožičané auto z požičovne. Keďže nejde o vlastné auto vložené do firmy, podľa môjho názoru si SZČO môže uplatniť v režijných výdavkoch prenájom auta (podľa Fa a príjmového dokladu o zaplatení) a spotrebu PHM prepočítanú podľa TP auta. Problém je v tom, že firma prenajímajúca autá nie je veľmi ochotná prefotiť k týmto autám technický preukaz. Podľa čoho mám spotrebu potom vyrátať? Mám si od nich pýtať aj kópiu zaplatenej cestnej dane, alebo to automaticky vyplýva z povahy ekonomickej činnosti fy, ktorá autá prenajíma, že ju musí zaplatiť?
martinala
13.02.06,12:14
skúsenosť s tým síce nemám, ale podľa mňa by tam nemal byť problém s uznaním nákladov. v pohode by som uplatňovala všetko, k čomu som sa zaviazala v zmluve o prenájme - teda PHM, prenájom, príp. opravy, ak sú samozrejme dohodnuté v zmluve. Na kópii TP by som trvala, kôli preukaznosti spotrebe PHM.
martina
jeejee
13.02.06,12:21
A čo cestná daň? Bolo povinnosťou firmy zaplatiť ju, keď tie autá využíva ako výrobný prostriedok?