nadšenkyňa
13.02.06,13:10
S priateľkou zakladáme neziskovku, jedna z nás je členkou správnej rady, druhá riaditeľkou. V akom vzťahu je riaditeľ voči neziskovke? Pri rozbehu činnosti, kým nebudeme mať žiadne príjmy alebo budú minimálne, nechce ani jedna z nás žiadne odmeny. U člena správnej rady je jasné, že je to neplatená funkcia, ale ako je to u riaditeľa? V zákone 213/1997 je iba formulácia, že správna rada volí a odvoláva riaditeľa a určuje mu plat. Musí teda riaditeľ byť v pracovnoprávnom vzťahu? Ak áno, kedy takýto vzťah vzniká? Dňom registrácie neziskovky? Podľa mňa by sa dala využiť aj Dohoda o vykonaní práce a uplatniť § 223 odst. 1 Zákonníka práce, keď ide o prácu, ktorej výkon v pracovnom pomere by bol pre zamestnávateľa neúčelný alebo nehospodárny, čo je aj náš prípad. Alebo je možné, aby sa riaditeľ odmeny za vykonanú prácu vzdal, môže byť riaditeľ aj dobrovoľník bez odmeny? Alebo to máme vyriešiť pracovným pomerom na kratší pracovný čas s minimálnou mzdou a so zmluvou na jednu hodinu mesačne? Vďaka za každú dobrú radu.
Evli
28.01.08,17:11
Je to dosť starý príspevok a stále nikto neodpovedal. Ja mám tento problém teraz. Nájde sa niekto, kto poradí? Ja by som dala prednosť dohode o pracovnej činnosti. Tiež by ma zaujímalo, ako je to uvedené v predchádzajúcom príspevku, či sa môže vzdať odmeny. Moja situácia je taká, že riaditeľka je zároveň zakladateľkou n.o. Mení to pohľad na vec?
mirhu
01.02.08,06:47
Je to dosť starý príspevok a stále nikto neodpovedal. Ja mám tento problém teraz. Nájde sa niekto, kto poradí? Ja by som dala prednosť dohode o pracovnej činnosti. Tiež by ma zaujímalo, ako je to uvedené v predchádzajúcom príspevku, či sa môže vzdať odmeny. Moja situácia je taká, že riaditeľka je zároveň zakladateľkou n.o. Mení to pohľad na vec?
My mame N.F., som zakladatelkou a zaroven spravcom, nepoberam ale ziadnu odmenu, no podla zakona o N.F. by som aj mohla.. pozri sa do zakona o N.O. a tam sa docitas,ako by to mohlo byt s Tvojou odmenou..
Evli
03.02.08,18:43
Pozriem si to, ďakujem. Čo znamená skratka N.F.?
raya1
04.02.08,06:31
Skúste pozrieť :
http://www.porada.sk/t65736-odmena-4000-za-rok-riaditelke.html
http:///www.porada.sk/t65337-statutar-v-neziskovej-org-ako-to-funguje.html
mirhu
07.02.08,19:50
Pozriem si to, ďakujem. Čo znamená skratka N.F.?
neinvestičný fond, to je jedna z právnych foriem neziskoviek....
podľa zákona o N.F.