sonnenschein
21.05.12,12:50
ahojte,prosím vas o radu. zijem pri partnerovi v nemecku,momentálne som na materskej dovolenke,ktorá mi onedlho skonči. pohravam sa s myslienkou,zalozit si na slovensku s.r.o niečo ako personalnu agenturu. sprostredkovavala by som zamestnanie v nemecku za poplatok,alebo by som poskytla nemeckym zamestnávatelom zamestnancov zo slovenska,ktorí by boli vlastne kmenovými pracovnikmi mojej agentury.priznám sa však,ze nemám ziadne skusenosti a neviem kde začat.ako je to vlastne,chcela som niečo také,ako ked zamestnávaju robotnikov do ciech,teda,ze nemecka firma,vyfakturuje mzdu na hod.napr.16eur,ja zamenstancovi zaplatim 10eur a z toho zisku uhradim ubytovanie a cestu a zostane mi cistý profit. ako mam postupovat,aká je to vlastne forma podnikania? je to agentura docasneho zamestnania?alebo personalna agentura?privitala by som vaše rady,usmernenia,odkazy.dakujem,budem velmi vdacna.katka
Mirka100
26.02.13,09:50
Dobrý deň, mi už sme agentúra dočasného zamestnávania niekoľko rokov. Mi by sme zase radi chceli začať ponúkať prácu, ale v Nemecku. Ak by ste mali záujem mohli by sme spolupracovať, poradiť si navzájom.
Mirka