cbtrade
21.05.12,12:56
SZČO autodopravca vykonáva dopravu na osobnom automobile nezaradenom v OM, môže si uplatniť okrem spotrebovanej PHM aj náhradu za prejazdené km - amortizáciu vozidla?
SilMar Group
21.05.12,11:12
§19/2e - Daňové výdavky, ktoré možno uplatniť len v rozsahu a za podmienok ustanovených v tomto zákone sú: ... výdavky daňovníka s príjmami podľa §6 ods.1 a 2 (z podnikania a inej samostatne zárobkovej činnosti) ... ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky do výšky náhrady za nespotrebované pohonné látky podľa cien platných v čase ich nákupu a základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu (Zákon o cestovných náhradách).
Podľa zákona možno, ale musí to byť vlastné osobné motorové vozidlo.
cbtrade
21.05.12,11:24
Platí to aj u autodopravcov????????
SilMar Group
21.05.12,11:27
Platí to aj u autodopravcov????????

Neviem o tom, žeby zákon zvlášť riešil autodopravcov, ale možno sa mýlim a je to inak.
veronikasad
21.05.12,11:27
Platí to aj u autodopravcov????????
V niektorej téme na porade som videla stanovisko DR SR, že náhradu za požívanie súkr.mot.vozidla je možné uplatniť len v prípade, ak ide o pracovnú cestu živnostníka. V tvojom prípade auto využívaš priamo na podnikanie. Napíš dotaz na

sluzby@financnasprava.sk
Tweety
21.05.12,11:29
Neviem o tom, žeby zákon zvlášť riešil autodopravcov, ale možno sa mýlim a je to inak.
Nie, zákon nešpecifikuje spôsob podnikania, určuje len možnosť uplatnenia daňových nákladov, výdavkov v podnikaní všeobecne.
driver100
21.05.12,15:01
Mne s DRSR odpísali,že nemôžem,len PHM.Mám taxi.Ak by som však išiel do BA na montáž taxametra,tak túto cestu môžem vyúčtovať aj s paušálnou náhradou.Prácu nie.
veronikasad
21.05.12,16:41
Mne s DRSR odpísali,že nemôžem,len PHM.Mám taxi.Ak by som však išiel do BA na montáž taxametra,tak túto cestu môžem vyúčtovať aj s paušálnou náhradou.Prácu nie.
prilož prosím to stanovisko DR SR