mmilka
21.05.12,13:25
Dobrý deň, začínam účtovať v OMEGA. Zatiaľ musím zaúčtovať len základné imanie. Predkontáciu viem, ale neviem, či sa dajú a akým spôsobom otvoriť účty s nulovými stavmi - myslím 353, 411, 211...

Ďakujem za pomoc.
Milka
SilMar Group
21.05.12,11:30
v Omege je prednastavený účtovný rozvrh so všetkými účtami z účtovnej osnovy - s analytikou prednastavenou na 000 -nájdeš pod - Číselník / Účtovný rozvrh. Tu si zadávaš nové analytické aj syntetické účty, ak si také tvoríš.
mmilka
21.05.12,11:49
Ďakujem, ale ja ešte nemám otvorené účtovné knihy sa tie sa robia cez interný doklad-voľný základ a obdobie otvorenie a otvorenie a to mi nejde. V Omege mi povedali, nech zaučtujem len vklad ZI do pokladne, ale to sa mi nezdá správne. Ešte budem nad tým špekulovať. Ešte raz dík.
Milka
SilMar Group
21.05.12,11:56
Ďakujem, ale ja ešte nemám otvorené účtovné knihy sa tie sa robia cez interný doklad-voľný základ a obdobie otvorenie a otvorenie a to mi nejde. V Omege mi povedali, nech zaučtujem len vklad ZI do pokladne, ale to sa mi nezdá správne. Ešte budem nad tým špekulovať. Ešte raz dík.
Milka

Urobila by som to cez interný doklad, s dátumom vzniku spoločnosti (alebo s dátumom založenia) a obdobie (vpravo hore vo formulári interného dokladu ) by som účtovné obdobie zmenila na otvorenie.
mmilka
21.05.12,15:04
Ďakujem budem skúšať.