palika259
21.05.12,14:07
Dobrý deň, volám sa Pali, pred rokom kúpili sme malý rodinný dom za 4000 Eur,a dohodli sme sa že prepis domu bude až keď budú mať všetky potrebné papiere hotové ,len oni začali robiť dedičské konanie a že to im víjde draho, tak sme sa dohodli,že prepis domu budem uhradiť ja sam len že prešlo jeden rok a už len na list vlastníctva čakáme z katastra. Problémom je, že oni mi nechcú vydať žiadne papiere a list vlastníctva, kým ešte nedám im 200 Eura o ktorej vôbec nebolo ani reči dohodnuté doteraz a ja okrem čestného vyhlásenia o odovzdaní peniaze žiadny doklad ešte nemám.Niektorý radia že už nič nemám dať navyše.Chcel by som informácií, že ako postupovať ďalej??,
palika259
21.05.12,12:10
:confused:
draik
21.05.12,12:50
Aké papiere Vám majú vydať? Bola vôbec podpísaná kúpna zmluva a podaný návrh na vklad vlastníckeho práva v prospech Vás? Chce to viac podrobností (aj čo sa týka toho dedičského konania), pretože na základe týchto informácií sa nedá radiť.
mattto
21.05.12,16:45
Aké papiere Vám majú vydať? Bola vôbec podpísaná kúpna zmluva a podaný návrh na vklad vlastníckeho práva v prospech Vás? Chce to viac podrobností (aj čo sa týka toho dedičského konania), pretože na základe týchto informácií sa nedá radiť.

obdivujem, že si to pochopil, ja som sa stratil v druhej vete :D
doktor23
21.05.12,17:49
hmmm, to je tak, keď sa nezveríte do rúk odborníkom ...... prečo ste nešli za notárom alebo advokátom? Chcem kúpiť dom, sme dohodnutí takto a takto .....
Povedal by Vám notár alebo advokát, že je potrebné toto a toto .... Mimochodom, notárska zápisnica pri takejto sume by Vás vyšla cca. do 90 EUR + 33 EUR kolok pre kataster .... takto nemáte v rukách nič ....
Erzebeth
22.05.12,05:19
Choďte za advokátom.