Vlado J
21.05.12,16:54
Dobry den, podla zakona 222/2004 Z.z. o dani z pridanej hodnoty by som sa mal stat platcom DPH ak moj obrat za po sebe nasledujucich 12 mesiacov presiahne hodnotu 49 790 EUR. Co sa rozumie pod slovom obrat? Zahrna sa do neho aj nakup tovaru a materialu, moje najomne, alebo sa jedna len o obrat trzieb, teda o predaj?
Tweety
21.05.12,14:55
Dobry den, podla zakona 222/2004 Z.z. o dani z pridanej hodnoty by som sa mal stat platcom DPH ak moj obrat za po sebe nasledujucich 12 mesiacov presiahne hodnotu 49 790 EUR. Co sa rozumie pod slovom obrat? Zahrna sa do neho aj nakup tovaru a materialu, moje najomne, alebo sa jedna len o obrat trzieb, teda o predaj?
Nie nákup, ale len obrat-tržby.
§4

(9) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.
Vlado J
21.05.12,14:58
Dakujem za rychlu odpoved, neviete nahodou, kde je to definovane v zakone?
JankaO
21.05.12,15:09
Dakujem za rychlu odpoved, neviete nahodou, kde je to definovane v zakone?
§ 4 odst. 9 zák o DPH (napísala aj Tweety)
Dáša_
21.05.12,15:11
Dakujem za rychlu odpoved, neviete nahodou, kde je to definovane v zakone?

v prvej odpovedi máš presnú citáciu zákona aj s paragrafom a odstavcom
Vlado J
21.05.12,15:21
Dakujem, ked som pisal tu druhu otazku, tak tam este ta citacia nebola :)