matalenka
13.02.06,13:23
Prosim Vas urobila som RZD FO, ktora pracovala v CR a vysiel jej preplatok. Vratia jej tento preplatok na uzemi SR? Alebo je nenavratne fuc? Dakujem
Milan Benka
13.02.06,12:45
Daná osoba by si mala v prvom rade urobiť DP alebo RZD v ČR, a potom na základe potvrdenia z DU, alebo od českého zamestnávateľa podať DP na Slovensku.
Veronika R
13.02.06,12:46
tiež si myslím, veď je to príjem zo zahraničia, ty jej nemôžeš urobiť ročné zúčtovanie. Musí si podať daňové priznanie.

:)
matalenka
14.02.06,07:10
Urobila som jej Danove priznanie k dani z prijmov FO A, dala som jej tam potvrdenie o zdanitelnej mzde v CR. Mozem toto danove priznanie podat na SR? A vratia jej preplatok?
Milan Benka
14.02.06,07:24
Potvrdenie o ZM od českého zamestnávateľa nič nerieši. Na jeho základe slov DU nič nevráti. Ešte raz opakujem a doplňujem:
Daná osoba by si mala v prvom rade urobiť DP alebo RZD v ČR, a potom na základe potvrdenia z DU, alebo od českého zamestnávateľa. Následne podať DP na Slovensku so zápočtom dane zaplatenej v cudzine.

Čudujem sa, že DU vôbec prebral DP typu A, mne doteraz takéto prípady prebehli hneď pri odovzdávaní.