bellav
22.05.12,09:28
Prosím o radu. Zamestnanec so str. odb. vzdelaním vo funkcii ekonóma má udelenú výnimku a je zaradený do 9. plat. triedy. Po ukončení bakalárskeho štúdia neekonomického smeru žiada zaradenie do 10. plat. triedy. Musí mu zamestnávateľ vyhovieť? Ďakujem za odpoveď.
mzdarka renca
22.05.12,18:01
Prosím o radu. Zamestnanec so str. odb. vzdelaním vo funkcii ekonóma má udelenú výnimku a je zaradený do 9. plat. triedy. Po ukončení bakalárskeho štúdia neekonomického smeru žiada zaradenie do 10. plat. triedy. Musí mu zamestnávateľ vyhovieť? Ďakujem za odpoveď.
tu nejde o to, či je smer ekonomický, alebo iný, tu ide o to, že dostala výnimku zo vzdelania na zaradenie do 9. platovej triedy, kde je podľa katalógu prac. činnosti potrebné vysokoškolské vzdelanie 1. stupňa, čo dosiahla, t.z., že výnimka zo vzdelania jej zaniká, nakoľko predpísané vzdelanie dosiahla.
Na zaradenie do 10. platovej triedy musí mať VŠ vzdelanie 2. stupňa. Zamestnávateľ ju nesmie podľa zákona zaradiť pri Bc. vzdelaní do 10. platovej triedy, ak by tak spravil, porušil by zákon č. 553/2003.
bellav
25.05.12,12:44
Ďakujem za odpoveď, pomohli ste mi.
bellav
04.07.12,13:17
Predsa by som ešte naliehavo poprosila o vysvetlenie, nakoľko ekonómka sa naďalej dožaduje postupu do 10. platovej triedy. Odvoláva sa na Katalóg pracov.činností - Z.z. č. 341/2004:
"10. PLATOVÁ TRIEDA
Kvalifikačné predpoklady: vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa..."
V texte sa ďalej spomína osobitný kvalifikačný predpoklad, tak k tomu by som prosila vysvetlenie. Ide o ekonómku na gymnáziu. Vedenie školy je toho názoru, že jej činnosť spadá pod činnosti v 9. plat. triede.
Veľmi pekne ďakujem.