adka 26
22.05.12,11:44
dobry den mohol by niekdo poradit ako mam postupovat.Zobrala som svagrinej pozicku ktoru mi platila do minuleho roku augusta potom prestala platit na zaklade toho som snou spisala papier na ktorom som uviedla ak mi prestane platit mozem ju dat na exekuciu,ale nepodpisali sme to pred notarom.Od augusta do januara som to platila za nu ja takze mi je dlzna vyse 1000 eur nakolko som jej chcela pomoct aby sa troska spamätala z vynancnych problemou.Nakolko som ja na materskej dovolenke a uz nemam vynancne prostriedky na platenie pozicky ktora predstavuje sumu vyse 9000eur chcem vediet ako mam postupovat ci ju mozem dat na exekuciu alebo musi byt sud a ci vobec mam niaku sancu uspiet.Dakujem za odpoved
buchač
22.05.12,09:52
dobry den mohol by niekdo poradit ako mam postupovat.Zobrala som svagrinej pozicku ktoru mi platila do minuleho roku augusta potom prestala platit na zaklade toho som snou spisala papier na ktorom som uviedla ak mi prestane platit mozem ju dat na exekuciu,ale nepodpisali sme to pred notarom.Od augusta do januara som to platila za nu ja takze mi je dlzna vyse 1000 eur nakolko som jej chcela pomoct aby sa troska spamätala z vynancnych problemou.Nakolko som ja na materskej dovolenke a uz nemam vynancne prostriedky na platenie pozicky ktora predstavuje sumu vyse 9000eur chcem vediet ako mam postupovat ci ju mozem dat na exekuciu alebo musi byt sud a ci vobec mam niaku sancu uspiet.Dakujem za odpoved
...zmenka podpísaná oboma účastníkmi aj bez prítomnosti notára je platným a relevantným dôkazom...samozrejme , že musí mať všetky náležitosti ...a keby boli aj nejaké pospisy svedkov , nie je o čom sa baviť ...

Najprv urob krok dobrej vôle a vyzvi ju k zaplateniu dľžnej čiastky ...samozrejme písomnou formou a doporučenou zásielkou ...
Ak by nereagovala , kľudne požiadaj o vydanie platobného rozkazu...
Ak sa ani vtedy nespamätá ...holt , exekútora na švagrinku pošli ...
mattto
22.05.12,09:55
exekučným titulom je notárska zápisnica, ak sú splnené podmienky materiálnej vykonateľnosti. "Papier" ktorý ste spísali vy, sa najskôr dá považovať za uznanie dlhu.

najprv potrebuješ právoplatné súdne rozhodnutie, aby si mala exekučný titul. Či máš šancu uspieť na súde, nikto nevie, ty musíš preukázať existenciu pôžičky a jej omeškanie
mattto
22.05.12,09:58
pochybujem, že to čo podpísali je zmenka
adka 26
22.05.12,10:16
dakujem za odpovede.
misoft
22.05.12,12:36
Skôr uznanie dlhu, dlžobný úpis.
misoft
22.05.12,12:37
A tým dôkazom = aj napr. výpisy z účtu.