JSJP
22.05.12,15:05
Ahojte,

chcem sa opýtať či sa môžeme rozhodnúť že budeme podávať súhrnný výkaz štvrťročne aj ked dodávame len služby v rámci EU? Alebo pri dodaní služieb je vždy povinnosť podať mesačný súhrnný výkaz. A čo v tom prípade ak dodáme tovar aj služby a hodnota tovaru za štvrťrok nepresiahne sumu 100 tis. EU, tak za aké obdobie sa potom súhrnný výkaz podáva?

ďakujem
IvoM
23.05.12,06:55
Zle si interpretuješ §80.2 zákona o DPH, povinnosť podávať mesačný SV máš totiž len vtedy ak hodnota tovarov presiahne 100 000,- EUR, hodnota dodávaných služieb na to nemá žiadny vplyv, takže ak dodávaš len služby tak Ťa ich hodnota nezaujíma a podávaš štvrťročný SV, ak dodávaš tovar a služby tak sleduješ len hodnotu tovaru.
topper1
23.05.12,07:18
Ak podávam mesačný súhrnný výkaz a dodávam len služby, tak je to porušenie zákona? môže to byť problém?
KEJKA
23.05.12,07:21
Ak podávam mesačný súhrnný výkaz a dodávam len služby, tak je to porušenie zákona? môže to byť problém?
neviem o možnosti podávať variantne na základe vlastného rozhodnutia SV. Ak zákon stanovuje štvrťročné lehoty, budú ti pdľa mňa kontrolovať ten kvartálny. Nuž a ten nebude úplný, lebo bude obsahovať údaje len za mesiac. Ale mrkni sa do ustanovenia, či SV podanie je v princípe mesačné a pre podanie Q-SV sa uvádza slovíčko "môže".
topper1
23.05.12,10:04
Pozrel som si §80 zákona o DPH a vykladam si to tak, že som povinný podať súhrnný výkaz za každy kalendárny mesiac a "môžem" podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok ak hodnota tovarov nepresiahne v štvrťroku 100 000 EUR. Takže ak podávam SV mesačne a dodávam iba služby, tak by to nemal byť problem
srska
23.05.12,10:13
Pozrel som si §80 zákona o DPH a vykladam si to tak, že som povinný podať súhrnný výkaz za každy kalendárny mesiac a "môžem" podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok ak hodnota tovarov nepresiahne v štvrťroku 100 000 EUR. Takže ak podávam SV mesačne a dodávam iba služby, tak by to nemal byť problemsúhlasím - platí odsek 1/d § 80 222/2004 = mesačne
**Gabika**
24.05.12,09:52
Chcem sa spýtať, ak mám len služby a výška za štvrťrok presahuje 100.000 EUR musím podávať už mesačný výkaz alebo stačí štvrťročný. Tovar nemáme. Ďakujem.
topper1
24.05.12,10:01
Chcem sa spýtať, ak mám len služby a výška za štvrťrok presahuje 100.000 EUR musím podávať už mesačný výkaz alebo stačí štvrťročný. Tovar nemáme. Ďakujem.

môžeš podavať štvrťročny
Tweety
24.05.12,10:27
Chcem sa spýtať, ak mám len služby a výška za štvrťrok presahuje 100.000 EUR musím podávať už mesačný výkaz alebo stačí štvrťročný. Tovar nemáme. Ďakujem.
Výška tovaru je limitovaná, nie služieb, takže podávaš kvartálny.
**Gabika**
24.05.12,13:21
Veľmi pekne Vám ďakujem. :)