1Lucy5
22.05.12,14:31
Dobrý deň, chcem sa spýtať, kde evidovať faktúru, ktorú som uhrádzala čiastkovo, prvá čiastka bola uhrádzaná z bankového účtu, druhá v hotovosti - vkladom na účet.
Kde musím evidovať faktúru, výdavky banka alebo výdavky hotovosť?
Ivana Š
22.05.12,12:34
faktúru eviduješ v evidencii záväzkov

úhrady postupne podľa dátumu uhradenia
cez peňažný denník
bankový účet výdavok a pokladnica výdavok
1Lucy5
22.05.12,13:27
Viem, že sa eviduje v záväzkoch :-) Potrebujem vedieť kde faktúru fyzicky založiť, pretože mám šanón Výdavky banka/Výdavky pokladňa a táto faktúra je uhrádzaná čiastkovo v banke a čiastkovo v hotovosti. Nakoľko idú papiere ďalej účtovníčke, nechcem jej v tých papieroch spraviť "guláš" :-)
ekopo
22.05.12,13:29
zvlášť zakladám VF, DF, hotovosť, bankové výpisy......
je to tvoja vec, ako a kde si to založíš....................
keby len toto mal byť problém....
blondy
22.05.12,13:36
Viem, že sa eviduje v záväzkoch :-) Potrebujem vedieť kde faktúru fyzicky založiť, pretože mám šanón Výdavky banka/Výdavky pokladňa a táto faktúra je uhrádzaná čiastkovo v banke a čiastkovo v hotovosti. Nakoľko idú papiere ďalej účtovníčke, nechcem jej v tých papieroch spraviť "guláš" :-)
do jedného šanonu kopiu s popisom ako bola uhrádzaná, do druhého originál. napríklad :D
Ivana Š
22.05.12,13:51
ja mám šanón došlé faktúry - tam originál

doklad o úhrade - výpis z z účtu BÚ alebo PPD - čiastková úhrada
k nim pripínam kópiu faktúry
mondes
23.05.12,08:21
Viem, že sa eviduje v záväzkoch :-) Potrebujem vedieť kde faktúru fyzicky založiť, pretože mám šanón Výdavky banka/Výdavky pokladňa a táto faktúra je uhrádzaná čiastkovo v banke a čiastkovo v hotovosti. Nakoľko idú papiere ďalej účtovníčke, nechcem jej v tých papieroch spraviť "guláš" :-)

Urob si šanón aj na došlé faktúry aj na vyšlé faktúry. Originál faktúry založ do šanónu k došlým faktúram a urob si kópie, jednu kópiu prilož k úhrade v hotovosti a jednu kópiu k výpisy z BU. To je jedna z možností. Ale sa skús opýtať Vašej účtovníčky, ako to zakladá ona. Každá účtovníčka má svoj systém zakladania dokladov.
ludôčka
29.05.12,10:12
Prosím Vás o radu, čo mám robiť s faktúrami, o ktorých viem, že mi odberateľ už nezaplatí, nakoľko fy zkrachovala. Ja ju evidujem v pohľadávkach, ale dokedy ? Alebo čo mám z tým robiť? Poraďte mi prosím. ďakujen
ludôčka
30.05.12,07:51
Prosíííííím, odpovie mi niekto ? Ide mi o to, že na konci roka pri Výkaze o majetku som to mala uvedené v pohľadávkach a viem, že je to už zbytočné evidovať. Ďakujem.
paťuška
30.05.12,08:11
Trošku pohľadaj, na porade je x tém o odpise pohľadávok...