kalinka
22.05.12,15:52
Prosím Vás môžem zaúčtovať kópiu dokladu z registračnej pokladne ako výdavok? Zamestnanec mi priniesol takýto doklad o nákupe tovaru.

Ďakujem
marjankaj
22.05.12,14:01
A je na tom doklade niečo vadné?
IvoM
23.05.12,05:45
Prosím Vás môžem zaúčtovať kópiu dokladu z registračnej pokladne ako výdavok? Zamestnanec mi priniesol takýto doklad o nákupe tovaru.

Ďakujem

Môžeš upresniť pojem kópia, kópia dokladu z ECR môže byť aj okopírovaný bloček na kopírke a ten teda relevantným dokladom nie je.
KEJKA
23.05.12,06:12
Prosím Vás môžem zaúčtovať kópiu dokladu z registračnej pokladne ako výdavok? Zamestnanec mi priniesol takýto doklad o nákupe tovaru.Ďakujem
K účtovaniu výdavkov potrebuješ originál dokladu - faktúra, resp. blok z ERP.
marjankaj
23.05.12,08:58
K účtovaniu výdavkov potrebuješ originál dokladu - faktúra, resp. blok z ERP.
Naozaj?
lenka_bodorova
04.12.12,12:17
Aj mne doniesol zamestnanec blok z ERP, ktorý vyzerá ako originál doklad len je na ňom napísané kópia dokladu, lebo sa im zasekla pokladňa a len túto kópiu sa im podarilo vytlačiť? Môžem ho dať do účtovníctva do nákladov a uplatniť DPH? Ďakujem
účtovníčka_prešov
04.12.12,12:49
podľa mňa môžte si dať aj kópiu, bežne sa stane že sa blok stratí. Keď sa vystavuje kópia faktúry označuje sa ako opis a tiež sa môže dať do účtovníctva. Samozrejme, by nemali byť všetky doklady kópie ale mali by byť originály..
CHIC
04.12.12,13:10
Ak je to doklad z ERP označený ako "kópia", potom v zmysle zákona nesmie obsahovať ochranný znak. Ako sa dá účtovať na základe dokladu bez ochranného znaku, keď ten je povinnou náležitosťou dokladov vyhotovených ERP? Verím, že môžu nastať rôzne situácie pri vydávaní dokladov z ERP, ale som presvedčený, že kontrolór by to neakceptoval.
aktaK
05.03.13,16:50
takže mne sa práve dnes dostal do rúk takýto doklad, predpokladám, že aj zadavatelka témy mala na mysli takéto nieco:
je toto platný doklad? možem z neho odpočítať dph a dať do nákladov, ked nemá ochranný znak MF a je na nom napísané
"kopia"? u majiteľa som zatiaľ nezisťovala, prečo mu takýto doklad dali, surfujem po internete a zistujem, prečo registračka
"vyplula" takýto doklad, ale nič som zatial nenasla...

https://mail.google.com/mail/u/0/?ui=2&ik=2bc84b47a6&view=att&th=13d3ba7d37e880ef&attid=0.1&disp=thd&zw
aktaK
05.03.13,20:18
prosím, stretli ste sa už s takýmto dokladom?
aktaK
06.03.13,05:33
prosím, ešte raz, viete mi povedať, aký dôvod má predajca na to, aby vystavil takýto doklad?
Zita5
06.03.13,05:40
takže mne sa práve dnes dostal do rúk takýto doklad, predpokladám, že aj zadavatelka témy mala na mysli takéto nieco:
je toto platný doklad? možem z neho odpočítať dph a dať do nákladov, ked nemá ochranný znak MF a je na nom napísané
"kopia"? u majiteľa som zatiaľ nezisťovala, prečo mu takýto doklad dali, surfujem po internete a zistujem, prečo registračka
"vyplula" takýto doklad, ale nič som zatial nenasla...

https://mail.google.com/mail/u/0/?ui=2&ik=2bc84b47a6&view=att&th=13d3ba7d37e880ef&attid=0.1&disp=thd&zw

To nie je dobrý doklad, asi tam nastala nejaká chyba pri vydávaní dokladu .Ja osobne ak niečo nahadzujem do ERP(robím len úhrady pohľadávok) , originál s MF odovzdám zákazníkovi s faktúrou a k svojej faktúre si vytlačím "Kópia účtu " a nemám na tejto kópii MF .Samozrejme k dennej evidencii tržieb mám potom aj dennú uzávierku.Ja si tieto kópie tlačím len pre moju lepšiu orientáciu. Na originál doklade je MF. Keďže Ty musíš mať originál s MF , tento doklad nie je platný a vhodný pre uplatnenie odpočtu DPH .Treba ísť za predajcom a reklamovať to ,to by mal spraviť živnostník.Ak nie ....tak má smolu , podľa mňa to nemôže ísť v takejto podobe ani do výdavkov/nákladov .

P.S. Kópia účtu nie je platný fiškálny doklad !
aktaK
06.03.13,05:50
ďakujem!
Llívia
06.03.13,06:42
prosím, ešte raz, viete mi povedať, aký dôvod má predajca na to, aby vystavil takýto doklad?
Kšeft s bločkami? :rolleyes::D