vanesik
22.05.12,16:55
Zdravím Vás:). Chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám uzatvorené havarijné poistenie v UNIQE, na dobu neurčitú. Poistku som uzatvorila 4.12.2012. Platím štvrťročne. Chcela by som ju ukončiť. Poraďte mi prosím Vás. Dá sa to ? Ďakujem
arizona
22.05.12,15:12
ZMLUVA HAVARIJNÉHO POISTENIA ZANIKÁ Z NASLEDUJÚCICH ZÁKONNÝCH DÔVODOV:

výpoveďou havarijného poistenia ku koncu poistného obdobia, ak je dojednané bežné poistné; výpoveď sa musí dať aspoň 6 týždňovpred jeho uplynutím,
zánikom motorového vozidla (zošrotovanie),
zápisom zmeny držiteľa motorového vozidla v evidencii vozidiel (predaj, darovanie vozidla),
vyradením motorového vozidla z evidencie vozidiel (odhlásenie zo značiek),
prijatím oznámenia o krádeži motorového vozidla príslušným orgánom,
výpoveďou havarijného poistenia zo strany poistníka, resp. poisťovne po vzniku škodovej udalosti do 1 mesiaca odo dňa oznámenia vzniku škodovej udalosti poisťovateľovi. V takomto prípade je výpovedná lehota 1 mesiac odo dňa doručenia písomného oznámenia vypovedaní poistnej zmluvy druhej zmluvnej strane. Poistenie zodpovednosti zanikne uplynutím tejto lehoty,
nezaplatením poistného za prvé poistné obdobie do 3 mesiacov odo dňa jeho splatnosti resp. nezaplatením následného poistného na ďalšie poistné obdobie, do 1 mesiaca odo dňa doručenia výzvy poisťovateľa na jeho zaplatenie. Tieto lehoty možno dohodou predĺžiť.
https://gamp.sk/havarijne-poistenie/zrusit-zmluvu
bubkoch
22.05.12,16:05
Zdravím Vás:). Chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám uzatvorené havarijné poistenie v UNIQE, na dobu neurčitú. Poistku som uzatvorila 4.12.2012. Platím štvrťročne. Chcela by som ju ukončiť. Poraďte mi prosím Vás. Dá sa to ? Ďakujem

daj hned vypoved a poistka bude zrusena k 4.9.2012 ... samozrejme poistne do tej doby musis zalatit
SamuelSK
22.05.12,16:18
Mam tiez podobnu otazku, co ak mam poistne ktore konci 30.6 ale to je uz menej ako 6 tyzdnov a chcem predat auto, ale neviem kedy, pravdpodobne buduci tyzden (resp ked najdem kupcu).
Mozem potom s okamzitou platnostou zrusit pzp/havarijnu aj ked predam auto 1 tyzden pred 30.6 ?
bubkoch
22.05.12,16:35
Mam tiez podobnu otazku, co ak mam poistne ktore konci 30.6 ale to je uz menej ako 6 tyzdnov a chcem predat auto, ale neviem kedy, pravdpodobne buduci tyzden (resp ked najdem kupcu).
Mozem potom s okamzitou platnostou zrusit pzp/havarijnu aj ked predam auto 1 tyzden pred 30.6 ?

donesies do poistovne kopiu velkeho TP s vyznacenou zmenou majitela a datumom prepisu a k tomuto datumu bude PZP a HP spatne zrusene a preplatok na poistnom vrateny
vanesik
22.05.12,17:20
prečo k tomu dátumu?
matt66
23.05.12,16:30
poistka bude zrušená k 4.12.2012, poistné obdobie je ročné
RoSy
25.07.12,12:17
Dobry den, tiez chcem zrusit HAV poistenie u cervenho okridleneho leva. V roku 7/2011 som mal poistnu udalost.Vyplatene mi bolo 7,3, za poskriabany naraznik. Vinnik neznamy.Vyrocne obdobie mam k 3. august 2012. Pred tyzdnom mi prisiel sek na zaplatenie ale so zvysenou sadzbou za 1/4rok asi o 30 Euro. Cize 120 Euro rocne. POistovna ma na to jeden rok od poistnej udalosti neupozornila. Maju na to vobec pravo? vo VOP sa pise v clanku 10 odstavec 9. : "9. Poisťovateľ má právo v súvislosti so zmenami podmienok rozhodujúcich pre stanovenie výšky
poistného upraviť výšku poistného na ďalšie poistné obdobie. Poisťovateľ oznámi túto skutočnosť
poistníkovi najneskôr v lehote dvoch mesiacov pred splatnosťou poistného na ďalšie poistné obdobie,
za ktoré sa má zmena vykonať. Pokiaľ poistník s vykonanou zmenou nesúhlasí, musí svoj nesúhlas
uplatniť do jedného mesiaca odo dňa doručenia oznámenia poisťovateľa o zmene výšky poistného; v
takom prípade poistenie zanikne uplynutím príslušného poistného obdobia, pokiaľ nebolo dohodnuté
inak. Pokiaľ nebol v uvedenej lehote písomný nesúhlas poistníka doručený poisťovateľovi, poistenie
nezaniká a poisťovateľ má právo na novú výšku poistného na ďalšie poistné obdobie"

MAM CHAPAT POD ZMENOU PODMIENOK AJ ZMENU VYSKY POISTNEHO ? PODLA MOJHO LAICKEHO POHLADU ANO, ALE CO SI POD TYM TEXTOM PREDSTAVUJE POISTOVNA, to netusim. Je to bonusove poistenie a tam sa vraj automaticky znizuje bonus o dva stupne- tiez o tom poistovna neinformuje.


Dakujem za kazdu radu
matt66
26.07.12,07:59
Dobry den, tiez chcem zrusit HAV poistenie u cervenho okridleneho leva. V roku 7/2011 som mal poistnu udalost.Vyplatene mi bolo 7,3, za poskriabany naraznik. Vinnik neznamy.Vyrocne obdobie mam k 3. august 2012. Pred tyzdnom mi prisiel sek na zaplatenie ale so zvysenou sadzbou za 1/4rok asi o 30 Euro. Cize 120 Euro rocne. POistovna ma na to jeden rok od poistnej udalosti neupozornila. Maju na to vobec pravo? vo VOP sa pise v clanku 10 odstavec 9. : "9. Poisťovateľ má právo v súvislosti so zmenami podmienok rozhodujúcich pre stanovenie výšky
poistného upraviť výšku poistného na ďalšie poistné obdobie. Poisťovateľ oznámi túto skutočnosť
poistníkovi najneskôr v lehote dvoch mesiacov pred splatnosťou poistného na ďalšie poistné obdobie,
za ktoré sa má zmena vykonať. Pokiaľ poistník s vykonanou zmenou nesúhlasí, musí svoj nesúhlas
uplatniť do jedného mesiaca odo dňa doručenia oznámenia poisťovateľa o zmene výšky poistného; v
takom prípade poistenie zanikne uplynutím príslušného poistného obdobia, pokiaľ nebolo dohodnuté
inak. Pokiaľ nebol v uvedenej lehote písomný nesúhlas poistníka doručený poisťovateľovi, poistenie
nezaniká a poisťovateľ má právo na novú výšku poistného na ďalšie poistné obdobie"

MAM CHAPAT POD ZMENOU PODMIENOK AJ ZMENU VYSKY POISTNEHO ? PODLA MOJHO LAICKEHO POHLADU ANO, ALE CO SI POD TYM TEXTOM PREDSTAVUJE POISTOVNA, to netusim. Je to bonusove poistenie a tam sa vraj automaticky znizuje bonus o dva stupne- tiez o tom poistovna neinformuje.


Dakujem za kazdu radu

Káždá bonusová zmuva obsahuje aj malus - prirážku poistného za zavinené škody. Bonusová politika každej poisťovne je uvedená priamo v poistných podmienkach v tomto prípade je to v článku XVI. - Bonus, bod 8. "Za každú poistnú udalosť, ktorá má vplyv na bonus, ku ktorej dôjde počas poistného roka, sa znižuje doterajší stupe§ bonusu vždy o dva stupne."
poistfin.sk
31.07.12,11:52
Toto by platilo, ak je poistné obdobie totožné s lehotou platenia. Niektoré poisťovne tak majú podmienky nastavené, iné nie.
RoSy
01.08.12,06:06
dakujem, zjavne sa z toho neda vykluckovat. Ale napadla ma jedna vec,budem menit trvaly pobyt do ineho okresu. t.z. ze budem musiet zmenit aj SPZtky. Tym padom by sa mala poistna zmluva zrusit, ci, kedze auto bude mat ine znacky. Dakujem
matt66
01.08.12,07:23
Zmena adresy, či ŠPZ nie je dôvodom na zrušenie zmluvy u havarijného poistenia. Poistenie môžte zrušiť mimo výpovedných lehôt len zmenou majiteľa ( prepisom na inú osobu ), resp. zanikne pre neplatenie ( po výzve od poisťovne je lehota na zánik 30 dní, časovo je to závislé od prevádzkových podmienok tej ktorej poisťovne a samozrejme za dobu ručenia budete musieť doplatiť ), alebo skúsiť dohodou...