SamuelSK
22.05.12,17:57
Dobry den,

Som ochotny sa vzdat slovenskej narodnosti v prospej romskej aby som ziskal byt/dom zadarmo.

Na aky urad mam ist, kedy dostanem aj ja svoj byt/dom?

Este poprosim, mozem ziskat prispevok na architekta ? Chcem naozaj atypicky byt/dom, mal by mat aj bunker, 5-garaz, pre manzelku 3-garaz, zimnoletny bazen, tenisovy kurt, a anglicky travnik.

Kto mi poradi ? Potom vas pozvem na kavicku.

Dakujem
Dav
22.05.12,16:02
Ak máš čierneho psa, skús začať takto : http://www.mimibazar.sk/vtip.php?id=14567
SamuelSK
22.05.12,16:06
ach :( zase smola, aj pes je biely, no mozem skusit nejaky cierny sampon? :D
mozno skocim k babke na zahradu, opalim sa a budem aj ja tmavsi :D
SamuelSK
22.05.12,16:12
ps: ten bit (namiesto byt, v nadpise) som napisal naschval, nemozem predsa ovladat slovencinu tak dobre ak chcem davky ;)
Dav
22.05.12,16:16
ps: ten bit (namiesto byt, v nadpise) som napisal naschval, nemozem predsa ovladat slovencinu tak dobre ak chcem davky ;)
ahááá, tak opravím naspäť na chybu? Myslela som, že ide o preklep.
SamuelSK
22.05.12,16:21
no radsej nie :D na druhu stranu nechcem bit do oci ludom co su na to haklivi :D
Letko
22.05.12,17:00
V prvom rade sa musíš všetok svoj majetok prepísať napr. na rodičov a postaviť si lepenkovú búdu vo vilovej časti Bratislavy. Takto dostaneš byt asi najrýchlejšie.
pepsikova
22.05.12,17:07
...a len taká maličkosť?..kolko máš deciek?..to je dôležité, vidíš v telke, že "ta de budu moje decká spať"?...aspoň 8-9 by pomohlo...
Letko
22.05.12,17:10
...a ešte aspoň jednu koľajnicu odnes do zberu a keď príde telka, tak povieš, že ty si ju neukradol, že tam ležala.
SamuelSK
22.05.12,17:10
ach, nemam ziadne :( to aby som sa uz dal do prace :D
Letko
22.05.12,17:15
Ozaj, nezabudni si potom tú búdu zapáliť a povedať, že si tam mal 800€ a všetky ti zhoreli.
pepsikova
22.05.12,17:15
ach, nemam ziadne :( to aby som sa uz dal do prace :D..




..no veru, najvyšší čas..a zarob hneď aspoň na štyri..potom nemusíš ani národnosť na romsku meniť, mesto ti pomôže..možno...http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10730.gif (http://www.celysvet.cz/smile-kod?c=10730)
SamuelSK
22.05.12,17:45
hahaha, inac, ked si tak uvedomim, tak som na tom vlastne "este dobre" :D
- ak mat budu = mat sa zle (tak podnajom je luxus)
- ak mat deti = mat sa zle (tak ich nemat je luxus)
respektive opak "mat sa zle"

:)
buchač
22.05.12,18:02
....jednoznačne pridrb prvému policajtovi s dodatkom , že sú to rasisti ...z dôrazom na to , že utláčajú tú našu menšinu ...teda aj Teba...Po odsedení tých pár rokov sa vrátiš do normálneho života s natrhnutým pozadím a budeš môcť poukazovať na to , že si bol disidentom a bojoval si za blaho národa ...
hubatá
22.05.12,18:43
Treba vyrúbať najbližší les v CHKO, len stromy preboha nepíl až pri zemi, lebo by hneď zistili že to pílil gadžo. Našinec predsa píli a doseká strom, najlepšie chránený v pohodlnej výške, hádam sa nebude zohýňať ako biely?

Škoda že už Krásna ..... zhorela, éééj predbehli ťa. Ale zostal ešte Bratislavský, Zvolenský, Červený Kameň - aj tam še nájde dačo železa do žberu.
pepsikova
22.05.12,19:12
...ej, Samo náš, neviem, či si to s tou výmenou národnosti aj nerozmyslíš...zostaň ty len pekne slovákom, plať dane a čakaj, že motyka vystrelí..ktosi tu niekde písal, že takú, čo strieľa, má..možno požičia.....:):D
misoft
22.05.12,19:21
A ešte na jedno si zabudol - si invalid od narodenia? Nie? Tak si daj potvrdiť invaliditu aspoň na 150% :D:D:D
pepsikova
22.05.12,19:24
...NO VIDíšTO!..NA TO SME VšETCI ZABUDLI!!...
danushka
22.05.12,19:30
Ak mám byť úprimná, nerozumiem tejto téme.

Žijem v obci, v ktorej ešte ani jeden róm, nedostal nič od obecného úradu, nič pre nich nebolo postavené.

Ó áno, máte pravdu. Koľko dávok zo štátnej kasy ide na tú ,,háveď" mesačne, koľko peňazí ide na ich zdravotnú starostlivosť, koľko prostriedkov ide mesačne na podporu odňatých a opustených rómskych detí.
Ale to je len jedna strana mince.

Teraz tá druhá...
Zamýšľam sa nad tým, čo by som sa tak naučila o živote a spôsobe žiť, keby som bola dieťaťom z osady. Incest, hlad, bieda, smrad, zima, smilstvo, fet, alkohol, dym a tak dokolečka dokola, nič iné, len od rána do večera to isté.


A čo urobil štát, aby to zmenil, čo si urobil Ty Samo, aby si to svojou troškou JA zmenil.
Čo ste urobili Vy všetci preto, aby to tak nebolo?

Keď im nedokážete pomôcť, tak im dajte pokoj.
Lebo aj malé cigánske dieťa cíti bolesť, hlad a smútok. Neveríte?
Stanislav 1975
22.05.12,19:35
Ak mám byť úprimná, nerozumiem tejto téme.

Žijem v obci, v ktorej ešte ani jeden róm, nedostal nič od obecného úradu, nič pre nich nebolo postavené.

Ó áno, máte pravdu. Koľko dávok zo štátnej kasy ide na tú ,,háveď" mesačne, koľko peňazí ide na ich zdravotnú starostlivosť, koľko prostriedkov ide mesačne na podporu odňatých a opustených rómskych detí.
Ale to je len jedna strana mince.

Teraz tá druhá...
Zamýšľam sa nad tým, čo by som sa tak naučila o živote a spôsobe žiť, keby som bola dieťaťom z osady. Incest, hlad, bieda, smrad, zima, smilstvo, fet, alkohol, dym a tak dokolečka dokola, nič iné, len od rána do večera to isté.


A čo urobil štát, aby to zmenil, čo si urobil Ty Samo, aby si to svojou troškou JA zmenil.
Čo ste urobili Vy všetci preto, aby to tak nebolo?

Keď im nedokážete pomôcť, tak im dajte pokoj.
Lebo aj malé cigánske dieťa cíti bolesť, hlad a smútok. Neveríte?

To je pravda- malý cigánik nemože za to, kam sa narodil...,každý sa narodí bezmocný, maličký a až potom sa vyformuje aj vplyvom prostredia v ktorom vyrastá...-malé bábatko za nič nemože...
Mária27
22.05.12,19:36
Keby bolo trošku ťažšie deti robiť, určite by ich toľko nemali. Ale čo majú robiť, keď nechodia ani len do roboty?
Bolo by to smiešne, keby to nebolo do plaču. Asi pomôže len nútená antikoncepcia - ak nechceme mať o pár rokov v každej obci čierneho starostu.

Robme niečo, lebo oni kričia len: Robte niečo!
Lubaba
22.05.12,19:49
pavol54
22.05.12,19:49
Len treba výkonnou mocou plniť prijaté zákony do dôsledku a nie len naoko, a oni nie sú takí sprostí ako sú vychcaní,
misoft
22.05.12,19:52
Ak mám byť úprimná, nerozumiem tejto téme.

Žijem v obci, v ktorej ešte ani jeden róm, nedostal nič od obecného úradu, nič pre nich nebolo postavené. Lebo starosta buď uvažuje, alebo nemá z čoho dať.

Ó áno, máte pravdu. Koľko dávok zo štátnej kasy ide na tú ,,háveď" mesačne, koľko peňazí ide na ich zdravotnú starostlivosť, koľko prostriedkov ide mesačne na podporu odňatých a opustených rómskych detí.
Ale to je len jedna strana mince. Veru jedna - žiaľ - tá viditeľná.

Teraz tá druhá...
Zamýšľam sa nad tým, čo by som sa tak naučila o živote a spôsobe žiť, keby som bola dieťaťom z osady. Incest, hlad, bieda, smrad, zima, smilstvo, fet, alkohol, dym a tak dokolečka dokola, nič iné, len od rána do večera to isté. Školopovinný nepôjde do školy (je nevzdelaný) - šak načo, už od školy vie, že dostane; je nevzdelaný, môže robiť prácu, na akú je schopný - lenže "málo" platia, tak nebude robiť. Keďže nerobí, nudí sa a potom robia tie smiešne pohyby (a aj pred deťmi) a dôsledkom je, že ich deti už tiež robia tie smiešne pohyby a rodia deti. A aby bola zábava pri tej nude, štát dal lóve, chlast a cigošky sa ľahko kúpia, na jedlo netreba a máš tam hlad. A pokračuje repete s ďalšou generáciou.


A čo urobil štát, aby to zmenil skúšali, skúšali, ale oni sami to nechcú - chceli dať vzdelanie deťom - jóóóój, šak by sa deti od osady odtrhli, skúšali dať aj robotu, no robota ťažká a 75% z nich sú "invalidi" , čo si urobil Ty Samo, aby si to svojou troškou JA zmenil.
Čo ste urobili Vy všetci preto, aby to tak nebolo?

Keď im nedokážete pomôcť, tak im dajte pokoj. Mi im nedokážeme pomôcť, často sami sa pred nimi musíme brániť a kto pomôže bielym? Lebo oni pomoc nechcú, oni chcú len peniaze a výhody na bezstarostný život - štát, staraj sa o nás.
Lebo aj malé cigánske dieťa cíti bolesť, hlad a smútok. Neveríte? To je jediná pravdivá myšlienka - len dieťa (malé) to cíti, ostatní to využívajú..
marjankaj
22.05.12,20:06
.
No nechcem sa ich zastávať.
Ale misoft, predstav si, že si sa narodil ako cigán. Už vidím ako sa snažíš zveľaďovať to naše Slovensko. A zamestnávatelia ti to akosi nechcú umožniť. Prečo by mali zamestnať problematického cigána, keď je k dispozícii kopa iných adeptov.
SamuelSK
22.05.12,20:42
Ja pisem nie o detoch, ale o rodicoch.
Samozrejme ze dieta za to nemoze - ale rodic ano a stat je tu na to, aby mal paky, resp. donucovacie prostriedky na to, aby rodicov prefackal.
Skuste nedat do skoly deti vy, co sa stane? ehm ehm.. neviem
Co sa stane ak nedaju deti do skoly cigani (nebrat ako urazku, ale ako etnikum/rasu, resp mensinu, nieco ako madari, cesi, rakusania, cinania, nejak ich proste nazvat musim aby bol text citatelny) - mno neviem - kolko percent deti rodicom zoberu a ako potrestaju rodicov?
Pozrime sa na nase mesta, su ciste?
Nie, nie su.
Ma ich kto cistit?
To neviem, avsak rodicom ktorym by deti zobrali by mali kopu casu, ked uz nebudu zaneprazdneni vychovou svojich deti.

Neraz som pocul od original "tmavsieho" povodu, ze na ich skupinu plati len extremne silna represia, lebo inak sa neprisposobia.. A ja osobne nevidim najmensi dovod, preco nie - ak niekto ano - napiste to PROSIM VAS !!!

Pretoze, naco mame rychlostne limity na cestach? Ved nase auta vedia zvladnut viac ako 90 km.h-1 na okreskach bez toho aby sa rozpadli, no mnoho ludi mi odvetilo - pravidla su nato, aby sme sa nepozabijali na cestach. Suhlasim, jazdim predpisovo,dali mi dobry argument.

A pytam sa - naco mame pravidla v spolunazivani? Aby ich niekto nerespektoval, alebo aby sme mohli zit bezpecne a bezproblemovo v spolocnom state, resp. republike?

Preco aj tu nepouzijeme tvrdu represiu ?!

A ze zamestnavatel nezamestna cigana? Preco asi? Pochybujem ze je toto pravda, je to medialne nafuknuta loz a nepravda, respektive polopravda.

Zamestnavatelovi ide len a len o jedno a obzvlast na Slovensku.

1. mat co najviac pracovnej sily za co najmenej penazi

Vedeli ste, ze najviac ludi ktori pracuju ako kopaci s motykou v ruke, napr na opticky kabel po ktorom si teraz piseme su prave cigani/romovia? Tak akoze ich nikto nezamestna..

Ak by mali dostatocne vzdelanie a slusne vystupovanie a pracu s ludmi, nevidim absolutne ziadny problem preco by ich niekto nezamestnal.

Mne je absolutne jedno, ci ma v restauracii obsluzi biely slovak, ci cierny african, ci ruzovy panter. Alebo hoci aj madarsky cigan - hlavne ak dodrzi hygienu, slusnost a odvedie pracu ktora sa od neho pozaduje, tak nie je problem..

Tento problem je samozrejme extremne komplikovany, ako uzol ktory nikto neriesi, len bezhlavo trha snuru sem a tam.. Treba ho riesit postupne a nejak strategicky, alebo rozhodne sa stavim, ze chaoticke - ale aspon nejake riesenie je na mieste.

Napriklad pouzivat rovnaky meter na kazdeho.. bez ohladu na farbu oci..

A este logicka myslienka:
deti sa nerodia z vlastnej vole, ale vole rodicov, cize tam treba zacat..
(teraz nemyslim sterilizaciu, nezijeme v afrike a povazujem to za nehumanne, ale extremne tvrde tresty za zanedbanie starostlivosti o dieta..) co je maximalne legalne, moralne a v spolocnosti NUTNE !!

A to nie len na nebielych, ale kazdeho, nie ze muz plati matke (alebo naopak) 70eur mesacne na dieta a kamosom sa chvasta ake super offshore riesenie ma a ako vydrbal so systemom.
hubatá
22.05.12,21:00
Pre danushku:
Práve pre tie tvoje príbehy by mal štát dbať aby sa nestávali, predchádzať im a nie ľutovať deti vtedy keď sú už na svete a ich rodičov dopredu nezaujíma z čoho to dieťa vyživia, či nebude postihnuté, či má doma podmienky. Takže neobracaj túto tému opačným smerom, nám všetkým je ľúto takýchto detí, ale prečo týchto detí nie je ľúto vlastným rodičom????
Chceš mi povedať že oni nevedia o tom že nemajú z čoho slušne uživiť 10 detí - keď nerobia, žijú len zo sociálnych dávok a krádeží - nie?

S takýmto názorom ako máš ty doporučujem, aby si si vymenila dom s pánom Dobrovodským z Malaciek ktorý má za susedov 40 rómov. Je rozdiel mať doma jedno rómske dieťa ktoré pipleš ty a nie vlastní rodičia a tlupu neprispôsobivých 40 ľudí, večne hulákajúcich, nepracujúcich, ktorí žijú z rôznych podpôr a ty musíš chodiť do roboty kvôli nim nevyspatá. Zatiaľ čo ty robíš oni sa doma nudia a len tak z nudy ti odstrelia komín, obštiavajú plot, vykradnú dom, robia okolo teba ten ich bordel, v ktorom žijú potkany a večný smrad.

Asi som staršia, ale ja si pamätám že Rómovia za socíka boli zamestnaní, bývali v pohode v našom vchode, deti chodili do školy, v lete do pionierskych táborov, niektorí boli nielen vyučení, ale mali aj maturitu takže si ľahko našli robotu. Takýmto sa nikto nevysmieva ani dnes: vysmievame sa tým, ktorí nechcú pracovať a žiaľ štát im to práve aj prostredníctvom takých ľudí ako si ty umožňuje. Ty sa im staráš o dieťa za naše peniaze ...... a rodičia chlastajú, nerobia, kradnú, zabíjajú. Priam sa mi protivia všelijaké nadácie, projekty a príspevky pre rómsku komunitu, lebo profituje na nich len pár ľudí ale situáciu to od revolúcie nijako nerieši.
Treba im dať robotu, čo bude na pohľad aj málo významná, ale treba ich prinútiť aby do tej roboty prišli na 7.00 hod. čistí, vyumývaní, deti aby boli v škole - a až potom keď pokosia cestu napr. z Bratislavy po Stupavu dostanú nejaké peniaze. Musia si zvyknúť že nič nedostanú bez práce, ani takú danushku čo sa im postará zadarmo o ich dieťa, lebo oni nerobia a teda nemajú z čoho prispievať na jeho výživu.
marjankaj
22.05.12,21:10
Samuel.
Ak sa ti zdajú naše mestá čisté, tak môžeš ponúknuť svoje služby a angažovať sa na čistení. Neviem prečo to vnucuješ niekomu inému?

Zamestnávatelia sa snažia zamestnávať iba minimálne množstvo zamestnancov. Radšej zamestnávajú na živnosť. Inak by sme nepoznali slovo nezamestnanosť.

A toľko kanálov sa zase u nás nekope, aby zamestnali všetkých. Nakoniec sú na to aj stroje, ktoré tú prácu urobia skôr ako tí s "motykou".

Už si niekedy aj pracoval? Zarábal si si na živobytie? Alebo iba takto teoretizuješ?

Počul si niečo o ľudských právach? Ovládaš ich aspoň tak ako ten najsprostejší cigán?
marjankaj
22.05.12,21:27
Treba im dať robotu, čo bude na pohľad aj málo významná, ale treba ich prinútiť aby do tej roboty prišli na 7.00 hod. čistí, vyumývaní, deti aby boli v škole - a až potom keď pokosia cestu napr. z Bratislavy po Stupavu dostanú nejaké peniaze. Musia si zvyknúť že nič nedostanú bez práce, ani takú danushku čo sa im postará zadarmo o ich dieťa, lebo oni nerobia a teda nemajú z čoho prispievať na jeho výživu.
A komu na tom záleží, aby bola cesta z BA do Stupavy pokosená? Ktorému podnikateľovi? Nikto za to nebude vyhadzovať peniaze. A tí čo to majú na starosti Správa ciest, zase nemajú peniaze. Všade sa šetrí. Poľnohospodárom sa neopláca obrábať pôdu, lebo všetko sa dovezie niekde zo Španielska alebo Grécka.
Iba ak by si to zobrala a nakúpila kosy a zamestnala čatu tých spoluobčanov. A keď z tej BA prídu do Stupavy, tak im pekne zaplatíš po dobre vykonanej práci?

Všetci tu viete, čo by mali robiť tí druhí. Ale čo pre to viete urobiť vy sami?
danushka
22.05.12,21:32
Pre danushku:

S takýmto názorom ako máš ty doporučujem, aby si si vymenila dom s pánom Dobrovodským z Malaciek ktorý má za susedov 40 rómov. Je rozdiel mať doma jedno rómske dieťa ktoré pipleš ty a nie vlastní rodičia a tlupu neprispôsobivých 40 ľudí, večne hulákajúcich, nepracujúcich, ktorí žijú z rôznych podpôr a ty musíš chodiť do roboty kvôli nim nevyspatá. Zatiaľ čo ty robíš oni sa doma nudia a len tak z nudy ti odstrelia komín, obštiavajú plot, vykradnú dom, robia okolo teba ten ich bordel, v ktorom žijú potkany a večný smrad.



Aký názor, povedala som snáď, že tento stav je v poriadku?
Vyjadrila som sa len k právam dieťaťa. O tom, že by nemali trpieť núdzou.

Nič mi hubatá nedoporučuj, susedia Dobrovodského sú extrém a naši pohlavári s tým nič neurobili.

Pre mňa je zas extrém táto téma.

Čo tu ideme riešiť? Našim politikom je to jedno.
Kto z politikov vyrieši túto časovanú bombu? Čo tu vykrikuješ hubatá na nesprávnom mieste a meníš môj dom s Dobrovodksým. Choď pred paralment a drž tam hladovku a bojuj za neho. Bojuj za to, aby sa zvrátila rómska populačná explózia.
Aj Ty Samo, zober sa na facebook a vyhlás štrajk, keď sa tu gorililo, ľudia bláznili a štrajkovali.
Máš podnikavého ducha, tak organizuj, vyvolaj masu pred parlament a robte niečo a nemláťte prázdnu slamu na Porade.

Takýmito primitívnymi témami nič nevyriešite.

Spravte revolúciu a bľačte pred iným oltárom, tento je hluchý, nemý a slepý.

Toľko, koľko je neprispôsobivých rómov, toľko je aj neprispôsobivých ostatných. Minimálne v našej obci nevidím medzi nimi rozdiel. Chlascú, mlátia ženy, len čo príde podpora, nakúpi sa čučo. Namôjdušu, sme to s mužom porovnávali. V našej obci rómovia majú po 3-4 deti a zatiaľ ani jednej dieťa neodňali. Toľko r. rodín, čo sú nezamestnaní, presne toľko je aj bielych nezamestnaných a nikdy, podotýkam nikdy nebudú robiť ani jední, ani druhí.

Tak nech štát konečne eurofondy začne využívať účelne. Vytvoriť pracovné miesta pre dlhodobo nezamestnaných. Nezoberieš robotu, nedostaneš sociálne dávky! Stavajú sa diaľnice? Treba čistiť mestá a obce?

Alebo obmedziť sociálne dávky na napríklad jeden rok a po roku fajka zhasla. Buď sa dotyčná rodina nakopne a zoberie akúkoľvek prácu, alebo budú hladovať. By sme videli, či vedomie toho, že peniaze mám isté en na určitý čas by nenakopli každého dvihnúť svoj pohodlný zadok a aspoň žobrať na ulici.
kukučka
22.05.12,23:51
Strávila som dva dni na záhrade a teraz doháňam zameškané a pozerám, čo nové na Porade, čítam búchača, pepsi a Danilu a rozmýšľala som, či sa vráti alabut. Prečo píšem tak zoširoka? No lebo ma dodnes neprebolelo vylúčenie Ayyi, Danily a teraz alabuta. A súvis s touto témou?
Nuž ten, že keď sme mu vyčítali útoky na kresťanov, komusi v odpovedi napísal: A útoky na cigánov ti nevadia?
Nuž mne vadia. Bola som šokovaná touto témou, to sme až tak hlboko klesli? a ďakujem Danushke, že sa ozvala.
Áno, viem, je to zlé a bude to ešte horšie, ja sama mám obavy. Dúfam, že sa pesimistické predpovede nenaplnia a nedôjde k občianskym nepokojom.




Treba im dať robotu, čo bude na pohľad aj málo významná, ale treba ich prinútiť aby do tej roboty prišli na 7.00 hod. čistí, vyumývaní, deti aby boli v škole

Hubatá, netreba ich nútiť, ak im ju dáš, prídu sami, ale najprv zmeň zákony a nenavážaj sa tu do Danky len preto, že má široké srdce a chce pomôcť jednému z nich.

/A len tak mimotémy, veľakrát som na Porade čítala o peniazoch na cigánov, no nič o peniazoch na zbrojenie./

Chcete pomôcť? Vyvíjajte aktivity na zmenu volebného zákona, aby sa vám váš poslanec zodpovedal za svoje skutky a mohli ste ho odvolať.
Ferdosondo
23.05.12,03:29
SamuelSK, marjankaj pre upresnenie uvediem, že to čo držia cigáni v ruke pri kopaní výkopov sa nevolá motyka, ale krompáč, alebo čakan.
buchač
23.05.12,04:09
Aký názor, povedala som snáď, že tento stav je v poriadku?
Vyjadrila som sa len k právam dieťaťa. O tom, že by nemali trpieť núdzou.

Nič mi hubatá nedoporučuj, susedia Dobrovodského sú extrém a naši pohlavári s tým nič neurobili.

Pre mňa je zas extrém táto téma.
...ani veľmi nie ....keď sa na to v širšom spektre pozrieme ...je ironická až do het , no smutne pravdivá ...
Čo tu ideme riešiť? Našim politikom je to jedno.
Kto z politikov vyrieši túto časovanú bombu? Čo tu vykrikuješ hubatá na nesprávnom mieste a meníš môj dom s Dobrovodksým.
...lebo nepozná realitu...Dobrovodský je jeden smutko na západe ...na východe je to trochu inak , niekedy celé dediny - sídliska trpia ...
Choď pred paralment a drž tam hladovku a bojuj za neho. Bojuj za to, aby sa zvrátila rómska populačná explózia.
....jeden príslušný zákon ,predpis , vyhláška by to mohlo zmeniť ...IBA JEDEN ...
Myslím ten , ktorý sa uplatnil v Číne ...čím viac detí , tým menšie príspevky - rodinné prídavky ...
Nátlaková represívna metóda , ktorá by spôsobila neskutočný záujem o antikoncepciu a nerodili by sa deti ako na bežiacom páse ....holt , toto etnikum by si raz dva spočítalo , či sa im oplatí živiť 2 deti za tie isté love ako tých 5 drobcov...

Alebo obmedziť sociálne dávky na napríklad jeden rok a po roku fajka zhasla. Buď sa dotyčná rodina nakopne a zoberie akúkoľvek prácu, alebo budú hladovať. By sme videli, či vedomie toho, že peniaze mám isté en na určitý čas by nenakopli každého dvihnúť svoj pohodlný zadok a aspoň žobrať na ulici.
...i tak sa dá ....
...no na druhej strane .....hm , asi by som fakt už len s kvérom všade chodil ...aby mňa niekto poriadne nenakopal ...
...ale ako vždy ...nedá sa nesúhlasiť z rozumnými argumentami ...;)


Strávila som dva dni na záhrade a teraz doháňam zameškané a pozerám, čo nové na Porade, čítam búchača, pepsi a Danilu a
....a ??????????????
rozmýšľala som, či sa vráti alabut. Prečo píšem tak zoširoka? No lebo ma dodnes neprebolelo vylúčenie Ayyi, Danily a teraz alabuta. A súvis s touto témou?
Nuž ten, že keď sme mu vyčítali útoky na kresťanov, komusi v odpovedi napísal: A útoky na cigánov ti nevadia?
...mňa sa to síce netýka , ale v súvise s otázkou sa pýtam aj ja ...:
...a útoky cigánov Ti nevadia ???....zasraný 13 - 15 roční dementi napadnú starého človeka , skopú do kocky pre pár éčiek ..???????????????
Nuž mne vadia.
...nuž aj mne.......
Bola som šokovaná touto témou, to sme až tak hlboko klesli? a ďakujem Danushke, že sa ozvala.
Áno, viem, je to zlé a bude to ešte horšie, ja sama mám obavy. Dúfam, že sa pesimistické predpovede nenaplnia a nedôjde k občianskym nepokojom.
...kuki ...inak poviem ...
Už dávnejšie , ešte za socíku som sa nejak zamyslel nad určitou literatúrou ...téma , dej bol vtedy aktuálny pre vtedajší zhnitý kapitalizmus ...holt , všetky tie deje sú teraz tvrdou realitou dnešných dní ...
Moja určitá paranoja spôsobila aj to , že som si aj z týchto dôvodov zaobstaral chalupu , takpovediac od ruky z možných problémov v budúcich dobách , ktoré pomaly vznikajú na sídliskách ,ktoré sa pomaly na getá menia ...


Hubatá, netreba ich nútiť, ak im ju dáš, prídu sami, ale najprv zmeň zákony a nenavážaj sa tu do Danky len preto, že má široké srdce a chce pomôcť jednému z nich.

/A len tak mimotémy, veľakrát som na Porade čítala o peniazoch na cigánov, no nič o peniazoch na zbrojenie./
...lebo peniaze na zbrojenie je takpovediac tabu , len málo sa na verejnosť dostane , holt , že " prísne tajné " ...
Chcete pomôcť? Vyvíjajte aktivity na zmenu volebného zákona, aby sa vám váš poslanec zodpovedal za svoje skutky a mohli ste ho odvolať.
...tak to je z iného filmu .....že sci -fi...:---


...a ozaj ...akurát mi popred okná idú na VPP ...väčšina ich je rómov ....živé ploty strihajú ...že jak pekne bude vyzerať dedinka ...:)
sito
23.05.12,04:24
ahááá, tak opravím naspäť na chybu? Myslela som, že ide o preklep.

riť, preklep, úmysel!

Vraj, myslieť je ... :);) ... bolí
pepsikova
23.05.12,04:26
..tak za tento názor dať neužitočné-to už nechápem...ani som sa radšej nepozrela, kto ho dal...
Daniela
23.05.12,04:31
a najlepšie na cudziom pozemku....
Daniela
23.05.12,04:35
Dobry den,

Som ochotny sa vzdat slovenskej narodnosti v prospej romskej aby som ziskal byt/dom zadarmo.

Na aky urad mam ist, kedy dostanem aj ja svoj byt/dom?

Este poprosim, mozem ziskat prispevok na architekta ? Chcem naozaj atypicky byt/dom, mal by mat aj bunker, 5-garaz, pre manzelku 3-garaz, zimnoletny bazen, tenisovy kurt, a anglicky travnik.

Kto mi poradi ? Potom vas pozvem na kavicku.

Dakujem

Aj ja to chcem, prosím, dávajte len reálne "nabídky". Ja urobím párty v celej osade, kde sa tento projekt bude realizovať. Len nech to nie je prosím na vŕškoch, kde si žijú zbohatlíci. To nie. Chcem patriť k utláčanej menšine. A prosím, dôležitá vec, už sa nebudem rozmnožovať.
anto
23.05.12,04:52
Ja by som sa chcel rozmnožovať ako nejaký neprispôsobivý. Nepridáte sa niektorá? Bude nám hej...... :-))))
Daniela
23.05.12,04:58
dožičim ti, uží si, ale nemyslím, že niektorá už má národnosť cigánsku, vyčkaj
Daniela
23.05.12,04:58
snáď sa to podari, aby si to stihol
danushka
23.05.12,05:45
Asi ste všetci pozabudli, že vstupom do EÚ sme zabránili všetkým zdravým represiám.
Podmienky pre vstup do EÚ riešili a vytvárali iné hlavičky a nie mudrlanti z Porady. Vtedy keď ich vytvárali a dopĺňali, už vtedy mysleli aj na našu menšinu a museli sme ich prijať, inak by sme sa do EÚ nedostali.
Šikovne to je vymyslené. Keď budete tlačiť financie do nich doma, nebudú utekať k nám.
Okrem tohto štátneho otrokárstva nás EÚ zotročuje rôznymi inými spôsobmi. Úplne nám zastavila poľnohospodársku a živočíšnu výrobu. Radšej sa budeme napchávať umelou zeleninou a vodnatými zemiakmi, ožarovaným ovocím z EÚ, než aby sme produkovali domáce a vytvorili praacovné podmienky našincom.

Čože naši cigáni, my ešte aj tých lenivých južanov z Grécka musíme podporovať! Z našich daní ich dôchodcovia a štátna správa majú také príjmy, že ani vysokoškolským ľuďom s praxou sa o tom nesníva. A navyše tá armáda tankov, akú si stihli za pár rokov vybudovať aj za naše, že ak by vznikla nejaká svetová, tak by nám to ešte tí malí tuční Gréci všetkým ukázali...

Ako sa majú vedieť zamestnať Rómovia, keď sa nevedia zamestnať doma gramotní ľudia s vodou, teplom a srechou nad hlavou.
Kde hubatá a Samo žijete?...ach na západe, to vysvetľuje Vašu neznalosť situácie na Slovensku.
Opýtajte sa chlapov z Kysúc, Oravy, severného a východného Slovenska, kam chodia za prácou a opýtajte sa ich žien, prečo chodia utierať zadky rakúskym seniorom.

Radšej by ste sa mali vážne zamýšľať nad tým, čo budete robiť, až z toho európskeho hrnca prekypí a všetko sa to zrúti, ako domček z karát. Leniví južania /a to nielen Gréci/ sa môžu pustiť do pracovitých severanov. O to tu celý čas už roky ide. USA zúfalo potrebuje ďaľšiu svetovú. Nepodarilo sa im rozbitím bývalej YU roztiahnúť problémy do širšej Európy, tak chcú pokračovanie severu proti juhu, ale na inom kontinente a na inom, ako religióznom a nacionálnom základe.

Sme tak naivní a myslíme si, že rómsky problém je náš kardinálny problém?

Apropos: koľkí žijete v aspoň malom domčeku so studňou a alternatívnym zdrojom tepla a kúskom zeme a koľkí v bytoch?

Samo, Ty nechci byt z eurofondov, žiadaj malý domček.

A ešte jedna otázka mi napadá. Povedzme, že polovica Rómov sa zamestná, štát zabezpečí osvetu a výchovu k rodičovstvu, prípadne ponúkne bezpaltnú sterilizáciu ženám z osád, ako to ovplyvní moje bytie, moju rodinnú kasu. Zvýšia sa mi prídavky a daňový bonus aspoň o pár centov? Zvýšia sa dôchodky naším seniorom, alebo zas len smotánka v parlamente zlízne smotanu?
danushka
23.05.12,06:41
Strávila som dva dni na záhrade a teraz doháňam zameškané a pozerám, čo nové na Porade, čítam búchača, pepsi a Danilu a rozmýšľala som, či sa vráti alabut. Prečo píšem tak zoširoka? No lebo ma dodnes neprebolelo vylúčenie Ayyi, Danily a teraz alabuta. A súvis s touto témou?
Nuž ten, že keď sme mu vyčítali útoky na kresťanov, komusi v odpovedi napísal: A útoky na cigánov ti nevadia?
Nuž mne vadia. Bola som šokovaná touto témou, to sme až tak hlboko klesli? a ďakujem Danushke, že sa ozvala.
Áno, viem, je to zlé a bude to ešte horšie, ja sama mám obavy. Dúfam, že sa pesimistické predpovede nenaplnia a nedôjde k občianskym nepokojom.




Och samozrejme Kukučka, že nevadia.
A poviem aj prečo nie.
Sú tu totiž majstri, sú tu vzdušné esá, ktoré nikto nikdy nevidel, nestretol, len mal možnosť čítať.
Tieto osoby sú majstri na vytváranie tém, ktoré nech sú akokoľvek ošemetné, sú čítané.
A o to tu ide nie? Čo klik, to mňam.

Čo tam po nejakej ženičke, ktorá požiadala pomoc a zverila sa celému svetu, že pije a uvedomuje si to, téma bola zlúčená a ona možno ani svoj príspevok nenájde.
Taká rómska problematika, to je témička!
SamuelSK
23.05.12,07:07
Všetci tu viete, čo by mali robiť tí druhí. Ale čo pre to viete urobiť vy sami?

ak sa jedna o cesty, napriklad spotrebna dan z PHM, DPH zo spotrebnej dane, spravne poplatky na evidencii vozidiel a obvodnom urade, pravidelna platba za TK a EK, poplatok do recyklacneho fondu, podiel na dani z prijmu pre obec, v pripade podnikatelov aj cestna dan je dostatocnym spolupodielanim k danej problematike? Alebo mam odist z prace a napriklad neobsluzit klienta co pride u ku mne s odovodnenim, ze idem kosit travu pri ceste?

Alebo mam rovno vymenit moju pracovnu poziciu s nejakym inym clovekom?

Priklad:
Janko co sa cely "teenage" len ucil a drel na brigadach, aby mal na studium vystuduje, ale jedna praca jeho deti neuzivy, zoberie si druhu pracu a cez vikend brigaduje fyzicky na tretej brigade, jeho prijem je zavratnych 3000eur. Je BOHATY podla Fica a inych ludi, myslim ze podla 90% slovakov by bol... A nadavaju mu, nech plati solidarne dane na Tarzana, ktory sa cely den opija v krcme, jazdi domov opity a policajt mu nemoze zobrat ani vodicak, lebo ziadny nema..

Toto chceme? Cize ked sa niekto snazi, aby nemusel kosit travu pri ceste, aj tak to musi robit, aby si Tarzani mohli valat doma sunky? Resp exponencionalne sa mnozit ?

Ku sprave ciest mam tiez pekny nazor.. cez 1 euro za kazdy liter benzinu, v daniach, ale cesty su derave, opravuju sa pomaly a vdaka eurofondom a travu nema kto pokosit.. velmi zaujimave.. v rakusku to vedia a u nas nie? rakusko ma mimochodom clenitejsi povrch (alpy) takze ani na toto sa nemozu cestari a politici vyhovarat nadalej..

velmi zaujimave..


PS: a tuto temu som zalozil cisto zo zvedavosti, ako daleko sa to dostane a aky maju na toto ludia nazor ;)
marjankaj
23.05.12,07:17
SamuelSK, marjankaj pre upresnenie uvediem, že to čo držia cigáni v ruke pri kopaní výkopov sa nevolá motyka, ale krompáč, alebo čakan.
Mne to vysvetľovať nemusíš. Ja som iba citoval Samuela.
On možno nejakých videl ako vykopávajú zemiaky a myslel si že kopú kanály pre optické káble.
Ferdosondo
23.05.12,07:18
Daň na Tarzana:D:D:D
buchač
23.05.12,08:16
...he ...a kde ostal ešte Winnetou , Sandokan , Esmeralda ...blá , blá.... :-)
kukučka
23.05.12,09:44
ak sa jedna o cesty, napriklad spotrebna dan z PHM, DPH zo spotrebnej dane, spravne poplatky na evidencii vozidiel a obvodnom urade, pravidelna platba za TK a EK, poplatok do recyklacneho fondu, podiel na dani z prijmu pre obec, v pripade podnikatelov aj cestna dan je dostatocnym spolupodielanim k danej problematike? Alebo mam odist z prace a napriklad neobsluzit klienta co pride u ku mne s odovodnenim, ze idem kosit travu pri ceste?

Alebo mam rovno vymenit moju pracovnu poziciu s nejakym inym clovekom?

Priklad:
Janko co sa cely "teenage" len ucil a drel na brigadach, aby mal na studium vystuduje, ale jedna praca jeho deti neuzivy, zoberie si druhu pracu a cez vikend brigaduje fyzicky na tretej brigade, jeho prijem je zavratnych 3000eur. Je BOHATY podla Fica a inych ludi, myslim ze podla 90% slovakov by bol... A nadavaju mu, nech plati solidarne dane na Tarzana, ktory sa cely den opija v krcme, jazdi domov opity a policajt mu nemoze zobrat ani vodicak, lebo ziadny nema..

Toto chceme? Cize ked sa niekto snazi, aby nemusel kosit travu pri ceste, aj tak to musi robit, aby si Tarzani mohli valat doma sunky? Resp exponencionalne sa mnozit ?

Ku sprave ciest mam tiez pekny nazor.. cez 1 euro za kazdy liter benzinu, v daniach, ale cesty su derave, opravuju sa pomaly a vdaka eurofondom a travu nema kto pokosit.. velmi zaujimave.. v rakusku to vedia a u nas nie? rakusko ma mimochodom clenitejsi povrch (alpy) takze ani na toto sa nemozu cestari a politici vyhovarat nadalej..

velmi zaujimave..


PS: a tuto temu som zalozil cisto zo zvedavosti, ako daleko sa to dostane a aky maju na toto ludia nazor ;)

Samuel, tie dane ktoré platíš - platíme, detto odvody, spôsob a výšku dôchodkov, to schvaľovali cigáni?
korela
23.05.12,09:56
Pred chvíľou sa Kaník vyjadroval k úprave dôchodkov. Poriadne opatrenia, ale dali sa očakávať.
Neviem aký politický kapitál si zasa ide vytĺkať z tejto témy.
Kde bol a pod čo sa podpísal, že jeho reforma kolabuje. Pýtam sa, kam on dostal dôchodky ľudí. Teraz sa preukáže zásluhovosť. Urobil A, neurobil B. Môžeme sa mu poďakovať.
Okrem iného som nedávno počula prvýkrát, že peniaze sa v 2. pilieri nevalorizujú. Stoja.
marjankaj
23.05.12,10:07
PS: a tuto temu som zalozil cisto zo zvedavosti, ako daleko sa to dostane a aky maju na toto ludia nazor ;)
No ak tu všetkým vadia cigáni, tak potom nechápem, prečo sa Kotleba nedostal do parlamentu. Prečo volíte tých "osvedčených", ktorí už 20 rokov budujú tento demokratický a právny štát?
Mali ste voliť Kotlebu a ten by už všetko zariadil.
danushka
23.05.12,10:08
Ešte som postrehla v téme pripomienku k tomu, že za pár rokov budú starostami obcí Rómovia.
A prečo by neboli? Zákon im to umožňuje. Keby však zákon dovolil byť starostom ľuďom aspoň s maturitou, už by nimi nemohli byť.
Jednoduché.

Zaujímalo by ma napríklad, ako štát kontroluje využitie sociálnych dávok rizikových skupín? Prečo štát nie je represívny voči úžerníkom. Koľko týchto prostriedkov ide do vreciek úžerníkov a prečo ešte nie sú pozatváraní. Prečo štát namiesto dávok nedáva naturálie, aby deti v osadách neboli hladné?

Neviete?
Lebo neviete ani to, aký je biznis okolo odňatých a opustených detí. Ako sa prelievajú štátne financie na podporu týchto detí medzi rôzne krízové centrá spravované nadáciami a detské domovy.
A zas sa tam nabaľujú určité skupiny ľudí. Pekne krásne sa prelievajú peniažky z jedného vrecka do druhého. Spravovať detský domov, alebo mať neziskovku, ktorá ,,pomáha" opusteným deťom, to je tiež plnka maslová a sú skupiny, ktorým to bude takto vyhovovať.
SamuelSK
23.05.12,10:10
kukucka, to nie, avsak to iste sa deje v severnych krajinach, napr finsko.. clovek tam moze prist, a hned poziadat o 1000eur davok.. lebo nema pracu atd.. a potom sa cudujme ze system kolabuje. bol nastavny pre normlanu spolocnost a nie parazitovanie..
aj ja ked by som si kazdy mesaic odlozil 10eur na zle casy a potom to pouzival na blbosti, jasne ze taky system nemoze fungovat..

a toto som hovoril uz v mojom veku 7 rokov, ze dochodkovy system je pyramida ktora nevydrzi dlho a skolabuje.

je to ako Bernard Madoff - ten co oskbal bohatych o cca 100 miliard americkych dolarov v pyramide.. (ponziho schema)..

defacto to iste ako BMG Invest, Horizont a tieto sracky.

dochodkovy system je totozny, az na ten rozdiel, ze neokrada bohatych ale vsetkych.. defacto len chudobnych..
veronikasad
23.05.12,10:10
Pred chvíľou sa Kaník vyjadroval k úprave dôchodkov. Poriadne opatrenia, ale dali sa očakávať.
Neviem aký politický kapitál si zasa ide vytĺkať z tejto témy.
Kde bol a pod čo sa podpísal, že jeho reforma kolabuje. Pýtam sa, kam on dostal dôchodky ľudí. Teraz sa preukáže zásluhovosť. Urobil A, neurobil B. Môžeme sa mu poďakovať.
Okrem iného som nedávno počula prvýkrát, že peniaze sa v 2. pilieri nevalorizujú. Stoja.

Úspory v II. pilieri sa naozaj nevalorizujú. Mali by sa zhodnocovať správnym investovaním správcovských spoločností.
Barbara
23.05.12,10:13
cigáni? mne sa strašne páči po cigansky, že dzsungales- škaredý, takže pre mňa jedine dzsungales
a žiadni cigáni:D

ináč za malú chvíľu aj v škole sa bude vyučovať cigánčina:rolleyes:
misoft
23.05.12,13:09
Ale misoft, predstav si, že si sa narodil ako cigán. Už vidím ako sa snažíš zveľaďovať to naše Slovensko. A zamestnávatelia ti to akosi nechcú umožniť. Prečo by mali zamestnať problematického cigána, keď je k dispozícii kopa iných adeptov.
Aby si si nemyslel. Poznám niekoľko Rómov, ktorí majú stredoškolské vzdelanie, ba niektorí aj vysokú školu (na svadbe mi dokonca hral cigán a bol to môj kamarát). Ale: títo sa tam dostali (teda vzdelanostne) preto, lebo to ich rodičia chceli a podporovali - oni totiž pracovali a nikto ich nebral ako cigánov - hodnotili ich za prácu.
Teda, pokiaľ by tí z drevených osád pristúpili k tomu, aby štát financoval (teda mi by sme financovali) vzdelanie ich detí, ony sami by museli snažiť a problém by pomaly mizol - mali by vzdelanie, mali by väčšiu šancu na to, aby získali prácu, "gádžovia" by ich už potom neporovnávali podľa toho, že len pýtajú, ale podľa toho, ako pracujú.
BTW: som bývalý vojak a mal som pod sebou cigánov - pokiaľ ich správne vedieš a ohodnotíš ich prácu, oni ti to oplatia ešte lepším prístupom. Okrem toho - ja som nerobil rozdiely podľa národnosti, rasy, orientácie, povolania, sociálnych pomerov - pretože pre mňa boli všetci oblečení v jednom mundúre (zelenom) a mali rovnaké povinnosti i práva.

Tak isto aj nejaký zamestnávateľ - pokiaľ bude odvádzaná dobrá práca - nebude robiť rozdiely podľa farby pokožky.
Ale pokiaľ si to samotní Rómovia neuvedomia a budú len naďalej sedieť a dlane natŕčať - zostane to stále tak - po starom. Teraz sú na ťahu ONI!
buchač
23.05.12,13:46
cigáni? mne sa strašne páči po cigansky, že dzsungales- škaredý, takže pre mňa jedine dzsungales
a žiadni cigáni:D

ináč za malú chvíľu aj v škole sa bude vyučovať cigánčina:rolleyes:
Mangavtut , me phenav ..šukares ,šukares....no me phenav , že ko oda avkephendža ...hááá ...???? ;)
hubatá
23.05.12,14:13
Žiadny podnikateľ, pokosia ju za nemocenské dávky marjankaj - inak ich nedostanú! Ale ich treba naučiť v prvom rade ROBIŤ a nie VYCICIAVAŤ ŠTÁT!
hubatá
23.05.12,14:15
OPRAVA: pokosia ju za podporu v nezamestnanosti, za príspevok na školu, za príspevok na lieky
hubatá
23.05.12,14:17
Ja som hovorila danushka o tebe, že im pomáhaš s deťmi a my to platíme z našich daní, prečo si nevezmeš biele dieťa, čo tie netrpia pri dnešnej vláde?
marjankaj
23.05.12,14:41
Mangavtut , me phenav ..šukares ,šukares....no me phenav , že ko oda avkephendža ...hááá ...???? ;)
Ani sa nedivím, že máš taký dôchodok.:D:D Keď si toto na nich vybalil.:---
Dav
23.05.12,17:09
Aby sa téma nezvrtla na rasovo motivovanú, uzamknem ju.
hubatá
24.05.12,16:45
Akurát ukazujú Luník IX - po kolená splašky, hrozí žltačka. Nechcú lopaty, ale chcú nové byty!