vistero
23.05.12,06:55
Dobrý deň, dovoľujem si osloviť skúsenejších jednou otázkou, prosím ak viete poradte mi ako to robíte???.

Pri kontrole výplat na základe mzdových listov som zistila, že pri výpočtoch náhrady za dovolenku, niekedy sme mali menšiu základnú mzdu ako je v pracovnej zmluve dohodnuté. Nemal by sa rozdiel doplatiť?

Opíšem prípad, ktorý mi nesedí:
zamestnanec za 2qvartál/apríl, máj a jún/ mal výplatu 1120 Eur podľa prac.zmluvy . /dov.priemer na hodinu je 6,4616/
V júli sa čerpali 3 dovolenky základ vyzerá nasledovne 960+155,08EUR, vychádza 1115,08eur čiže pod 1120 EUR/hrubá mzda z pracovnej zmluvy/ Rozdiel je 4,92 mám im to doplatiť?
Za Vašu pomoc Vám vopred ďakujem.
MagdalénaP
23.05.12,05:17
Podľa mňa je to v poriadku. Ten výpočet sedí. Nič by som nedopočítavala. My máme kôli polročným prémiám opačný prípad, dovolenkové priemery sú vyššie, mzda s dovolenkou je vyššia ako zmluvná.
ivka70
23.05.12,05:28
Je to uplne v poriadku, nic netreba dopocitavat.
veronikasad
23.05.12,05:34
Dobrý deň, dovoľujem si osloviť skúsenejších jednou otázkou, prosím ak viete poradte mi ako to robíte???.

Pri kontrole výplat na základe mzdových listov som zistila, že pri výpočtoch náhrady za dovolenku, niekedy sme mali menšiu základnú mzdu ako je v pracovnej zmluve dohodnuté. Nemal by sa rozdiel doplatiť?

Opíšem prípad, ktorý mi nesedí:
zamestnanec za 2qvartál/apríl, máj a jún/ mal výplatu 1120 Eur podľa prac.zmluvy . /dov.priemer na hodinu je 6,4616/
V júli sa čerpali 3 dovolenky základ vyzerá nasledovne 960+155,08EUR, vychádza 1115,08eur čiže pod 1120 EUR/hrubá mzda z pracovnej zmluvy/ Rozdiel je 4,92 mám im to doplatiť?
Za Vašu pomoc Vám vopred ďakujem.
V ktorom tarifnom stupni je zaradeený ?

(5) Ak je priemerný zárobok zamestnanca nižší ako minimálna mzda, na ktorú by zamestnancovi vznikol nárok v kalendárnom mesiaci, v ktorom vznikla potreba priemerný zárobok použiť, zvýši sa priemerný zárobok na sumu zodpovedajúcu tejto minimálnej mzde. Ak u zamestnávateľa nie je odmeňovanie zamestnancov dohodnuté v kolektívnej zmluve a priemerný zárobok zamestnanca je nižší ako príslušný minimálny mzdový nárok (§ 120 ods. 4), zvýši sa priemerný zárobok na sumu zodpovedajúcu tomuto minimálnemu mzdovému nároku. Ak zamestnávateľ skráti ustanovený týždenný pracovný čas podľa § 85 ods. 5, zamestnávateľ zvýši priemerné zárobky dotknutých zamestnancov nepriamo úmerne skráteniu týždenného pracovného času odo dňa účinnosti tejto zmeny; opačný postup zamestnávateľ uplatní v prípade predĺženia ustanoveného týždenného pracovného času.
vistero
23.05.12,11:08
Ďakujem za odpovede, sme 1,4 a 1,6, ale tu sú hrubé mzdy z pracovnej zmluvy vyššie ako minimum. 1250 a 1450.Takže asi podľa všetkého, ako som to dobre pochopila nemusím nič doplácať.
veronikasad
23.05.12,12:14
Ďakujem za odpovede, sme 1,4 a 1,6, ale tu sú hrubé mzdy z pracovnej zmluvy vyššie ako minimum. 1250 a 1450.Takže asi podľa všetkého, ako som to dobre pochopila nemusím nič doplácať.
súhlasím, nemusíš doplácať. Ak nemáte pohyblivú zložku mzdy, výška priemernej hodinovej mzdy, ktorou sa prepláca čerpanie dovolenky, závisí od počtu odpracovaných hodín v kal.štvrťroku.