ladybirdXY
23.05.12,06:59
Dobrý deň. Chcem sa Vás spýtať jednu otázku. Mám možnosť popri materskej dovolenke pracovať na dohodu. Ibaže moj priateľ, otec mojho dieťaťa, je evidovany na Urade práce a poberá pomoc v hmotnej núdzi. Takže nás pri jeho dávke posudujú spoločne. Znížili by mu dávku o sumu, ktorú by som ja zarobila? Ďakujem za odpoveď.
veronikasad
23.05.12,05:05
Na akú dohodu a kolko bude mesačná odmena ?
ivka70
23.05.12,05:15
Ak vas posudzuju spolu a zarobila by si za rok viac ako 2 nasobok zivotneho minima, tak by 75% tvojho zarobku pocitali do vasho prijmu.

Ale dost pochybujem, ze vas posudzuju spolu, to by ste pri RP nemali narok na davku v hmotnej nudzi.
Lebo RP je viac ako davka pre 2 osoby s jednym dietatom.
ladybirdXY
23.05.12,09:46
No malo by to byt najviac nejakych 20 hodin tyzdenne ale podrobnosti este neviem, pretoze som chcela najskor zistit ci sa mi to vlastne oplati, kvoli tej davke v hmotnej nudzi. Az potom by som sa rozhodla ci vziat tu pracu.
Xanti
23.05.12,09:48
V akej výške má tvoj priateľ dávku v hmotnej núdzi?
Máte vlastný byt?
ladybirdXY
23.05.12,09:48
No urcite nas posudzuju spolocne, pretoze priatel musi kazdy mesiac nosit papier o vyske mojej materskej podla coho mu vypocitaju kolko mu dat. ale ja poberam teraz len ten maly rodicovsky prispevok + rodinne pridavky co je cca asi 220 eur a jemu nevychadza viac ako cca 70 eur mesacne.
ladybirdXY
23.05.12,09:53
Xanti priatel je vlastnikom domu v ktorom byvame, ,,dostava,, prispevok na byvanie a tu socialnu davku ale od toho mu odpocitaju vysku mojho rodicovskeho a daju mu iba ten rozdiel. vraj je to viac ako zivotne minimum pre troch ludi (ja, priatel a dcera) a este nosime kazdy mesiac od pediatra potvrdenie o kontrolach s dietatom, za ktore by mal dostavat este 13 eur k tej socialnej davke, ale aj to mu neviem preco pocitaju do tohto vsetkeho...
veronikasad
23.05.12,09:53
No malo by to byt najviac nejakych 20 hodin tyzdenne ale podrobnosti este neviem, pretoze som chcela najskor zistit ci sa mi to vlastne oplati, kvoli tej davke v hmotnej nudzi. Az potom by som sa rozhodla ci vziat tu pracu.
Budeš mať dohodu o vykonaní práce alebo dohodu o pracovnej činnosti ? lebo každá z nich sa posudzuje pri dávke v hmotnej núdzi inak.
Xanti
23.05.12,09:57
Je to jednoduché,
dávka v hmotnej núdzi pre dvojicu s dieťaťom je 157,60 € + príspevok na zdravotnú starostlivosť 3x2€ + príspevok na bývanie 89,20 € + príspevok pre dieťa do 1 roku života 13,50 € spolu to dá sumu 266,30 €.

A od tej sumy odrátajú tvoj rodičovský príspevok, kt. je teraz vo výške 194,70 eur takže dávku dostane 71,60 eur. Ak dieťa dovŕši rok tak potom dostane o 13,50 € menej. Takže po prvých narodeninách dieťaťa bude priateľ dostávať 58,10 €.

No ja neviem, ale iste máš možnosť na dohodu zarobiť viac ako má teraz priateľ dávku v hmotnej núdzi. Ona sa bude krátiť. Ak si priateľ nevie nájsť prácu, tak nech je doma na rodičovskej dovolenke on, a ty sa vráť do práce.
ladybirdXY
23.05.12,10:04
Ďakujem za takéto rozpísanie, aspoň tomu teraz rozumiem lepšie, čo je v tej sume zahrnuté všetko. No myslím že by som pri Dohode dostávala viac ako on, aj keď ešte neviem koľko presne. To zistím teraz keď sa rozhodnem že to vezmem. Ďakujem veľmi pekne za Vašu pomoc. Pekný deň prajem.