Katarína111
23.05.12,08:00
Vie niekto niečo o tom, že držiteľ preukazu ZŤP je oslobodený od DPH. Teda ak by aj dosiahol obrat, že sa nemusí evidovať za plátcu DPH. Ja som nič také nenašla, ale šéf s tým včera prišiel. Či o tom viem?
Tweety
23.05.12,06:14
Vie niekto niečo o tom, že držiteľ preukazu ZŤP je oslobodený od DPH. Teda ak by aj dosiahol obrat, že sa nemusí evidovať za plátcu DPH. Ja som nič také nenašla, ale šéf s tým včera prišiel. Či o tom viem?
Nijaký také oslobodenie nie je.
buchač
23.05.12,06:30
Vie niekto niečo o tom, že držiteľ preukazu ZŤP je oslobodený od DPH. Teda ak by aj dosiahol obrat, že sa nemusí evidovať za plátcu DPH. Ja som nič také nenašla, ale šéf s tým včera prišiel. Či o tom viem?
Nezyknem sa do účtovných tém zapájať...prečítam , snažím sa niečo podučiť ...no na toto sa nedá nereagovať ...

...ak by to pravda bola , tak polovica slovenských podnikateľov by si vybavila ( DOSLOVNE ) henten preukaz ....

...že šéf je poriadny kus ......toho oného ....ááále , poviem na tvrdo .....že za hovado ho považujem , k tomu neznalého a vychcaného ...

Môžeš mu to dať aj prečítať ...do očí by som iné výrazy použil...
SilMar Group
23.05.12,06:42
Vie niekto niečo o tom, že držiteľ preukazu ZŤP je oslobodený od DPH. Teda ak by aj dosiahol obrat, že sa nemusí evidovať za plátcu DPH. Ja som nič také nenašla, ale šéf s tým včera prišiel. Či o tom viem?

To je čo za blbosť? :)
Zita5
23.05.12,06:48
Vie niekto niečo o tom, že držiteľ preukazu ZŤP je oslobodený od DPH. Teda ak by aj dosiahol obrat, že sa nemusí evidovať za plátcu DPH. Ja som nič také nenašla, ale šéf s tým včera prišiel. Či o tom viem?

Pri dosiahnutí obratu je povinný sa registrovať za platiteľa DPH .Potom sa riadi zákonom o DPH podľa jeho činnosti , či je oslobodená alebo nie je .

Viem ale o tom, že nie je povinný ako ZŤP používať ERP .
Ja si skôr myslím , že sprostredkovaná informácia zo strany šéfa je skreslená.Vyložil si niečo podľa svojho myslenia.
veronikasad
23.05.12,06:51
Pri dosiahnutí obratu je povinný sa registrovať za platiteľa DPH .Potom sa riadi zákonom o DPH podľa jeho činnosti , či je oslobodená alebo nie je .

Viem ale o tom, že nie je povinný ako ZŤP používať ERP .
Ja si skôr myslím , že sprostredkovaná informácia zo strany šéfa je skreslená.Vyložil si niečo podľa svojho myslenia.
Zaujímalo by ma, ako napr. taký zdravotne postihnutý obchodník eviduje tržbu vo svojom obchode (možno z toho vyplýva reakcia šéfa, že nemusí byť platitel DPH, lebo stanovený obrat "nedosiahne")
Zita5
23.05.12,06:52
Zaujímalo by ma, ako napr. taký zdravotne postihnutý obchodník eviduje tržbu vo svojom obchode (možno z toho vyplýva reakcia šéfa, že nemusí byť platitel DPH)

Ja osobne to tiež spájam s ERP ..neviem prečo....nechcela som odbočiť z témy, ale čakám, čo nám zadávateľka napíše.
Katarína111
24.05.12,04:45
Všetky odpovede len potvrdili to čo som si myslela aj ja - že je poriadna kačica. Ja som tiež našla len to, že nemusí mať ERP. Neviem odkiaľ to zobral. Pre istotu som to radšej hodila na konzultáciu, lebo viac hláv viac rozumu. A ďakujem za všetky odpovede.
Danielle369
28.05.12,15:56
Teda fakt to aj mna zaujíma...