biba1970
23.05.12,08:24
Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať: zamestnanec bol vyslaný na pracovnú cestu do Afriky, kde sú určité povinné očkovania. Môžem dať tento výdavok do nákladov? alebo lepšie SF /ak zo SF mu to preplatím, dať mu to do mzdy a zdaniť + odvody?/?
Tweety
23.05.12,06:28
Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať: zamestnanec bol vyslaný na pracovnú cestu do Afriky, kde sú určité povinné očkovania. Môžem dať tento výdavok do nákladov? alebo lepšie SF /ak zo SF mu to preplatím, dať mu to do mzdy a zdaniť + odvody?/?
Je to náklad.
veronikasad
23.05.12,06:58
Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať: zamestnanec bol vyslaný na pracovnú cestu do Afriky, kde sú určité povinné očkovania. Môžem dať tento výdavok do nákladov? alebo lepšie SF /ak zo SF mu to preplatím, dať mu to do mzdy a zdaniť + odvody?/?

Je to daňový výdavok zamestnávateka, ktorý vyplýva zo zákona o cestovných náhradách

§ 28
Náhrada iných výdavkov

(1) Zamestnancovi možno poskytnúť náhradu preukázaných cestovných výdavkov za cestu do Slovenskej republiky a späť na účely dovolenky, lekárskej prehliadky, pôrodu, z dôvodu choroby alebo úrazu a účasti na pohrebe člena rodiny (§ 2 ods. 4).

(2) Zamestnancovi možno poskytnúť náhradu preukázaných cestovných výdavkov za cesty podľa odseku 1, ktoré vznikli jeho manželovi a deťom.

(3) Zamestnancovi, ktorý je dočasne vyslaný do tropických oblastí alebo inak zdravotne obťažných oblastí, patrí náhrada preukázaných výdavkov, ktoré jemu, manželovi a deťom vznikli za povinné očkovanie a za očkovanie odporúčané Svetovou zdravotníckou organizáciou alebo Úradom verejného zdravotníctva.
biba1970
27.06.12,10:05
dnes mi šéf dal, že mám zaúčtovať ešte aj poplatok za vydanie pasu, je to možné?