Gabo71
23.05.12,09:58
sme špedička, máme zákazníka, ktorý si objednal prepravu z IT do SK, na Sk je prekládka tovaru, ktorý ďalej ide na Ukrajinu. Čiže by malo ísť o službu oslobodenú od DPH.

Ale ešte nemáme doklad od zákazníka, že tovar opustil územie EU, že ide vlastne o oslobodenú službu. Co robíte v takýchto prípadoch vy?
Zákazník tvrdí, že zatiaľ takýto doklad nikto od neho nechcel a neviem, či ho vôbec dostaneme...
Ďakujem za radu
SilMar Group
23.05.12,12:37
sme špedička, máme zákazníka, ktorý si objednal prepravu z IT do SK, na Sk je prekládka tovaru, ktorý ďalej ide na Ukrajinu. Čiže by malo ísť o službu oslobodenú od DPH.

Ale ešte nemáme doklad od zákazníka, že tovar opustil územie EU, že ide vlastne o oslobodenú službu. Co robíte v takýchto prípadoch vy?
Zákazník tvrdí, že zatiaľ takýto doklad nikto od neho nechcel a neviem, či ho vôbec dostaneme...
Ďakujem za radu

Neviem o tom, že by zákon o DPH stanovoval, akým spôsobom máte dokazovať, že sa jedná o prepravné služby, ktoré sú priamo spojené s vývozom tovaru a preto sú oslobodené od dane (§47/6) Ale bude určite na vás, aby ste daňovému úradu dokázali, že sa o takéto služby jedná. Preto by som si od zákazníka vyžiadala kópiu faktúry na zákazníka mimo EU a k mojej faktúre (bez DPH) dala prepravný list - mnou vystavený.
reni123
21.11.12,11:59
Poprosím o radu, trošku som sa zamotala do prepravy.

Preprava zo Švajčiarska do Maďarska. Objednávateľ je z Maďarska a má pridelené IC DPH. Je to §15/1 a ide to aj do súhrnného výkazu? Alebo je to § 48/8 ? Prosím poraďte. Ďakujem