kyči
23.05.12,11:55
Dobrý deň,
chcem podnikať s kamarátom(ja mám svoju živnosť a on svoju živnosť),môžeme si obaja uplatniť napríklad preplácanie stravných lístkov?Chceme si otvoriť luxusný butik.Ďakujem
veronikasad
23.05.12,10:27
Budete mať zmluvu o združení ?
kyči
23.05.12,20:04
Ano budeme mať.
Economic
24.05.12,20:38
Každý z Vás na odpracovaný deň môže využívať stravné lístky, alebo si uplatniť náhradu v zmysle platnej legislatívy do výšky stravného v prvom pásme.
kyči
25.05.12,16:54
Ja chcem viedieť že či si to možme napísať obaja do daňoveho priznania aby nám to štát preplatil
Economic
25.05.12,17:07
Ja chcem viedieť že či si to možme napísať obaja do daňoveho priznania aby nám to štát preplatil


Nehnevaj sa, ale tejto otázke fakt nerozumiem.... Ako chceš, aby ti to štát preplatil ? Nájdi si svoju účtovníčku, nech ti povysvetľuje základné veci a nech ťa vedie, aby sa ti to nevypomstilo.
marjankaj
25.05.12,17:19
Ja chcem viedieť že či si to možme napísať obaja do daňoveho priznania aby nám to štát preplatil
A toto ti kto "nakukal"? A iné by si preplatiť nechcela? Auto, dovolenku na Bahamách a pod.:---:eek:
Zita5
25.05.12,17:21
Ja chcem viedieť že či si to možme napísať obaja do daňoveho priznania aby nám to štát preplatil

Štát Vám preplácať nebude nič, s tým nekalkulujte .
kyči
25.05.12,20:57
Tak že mám to chápať tak že ak by som bol živnostník tak v pohode preplatí ale ako s.r.o tak nič hej?
Ice dive
26.05.12,04:17
Tak že mám to chápať tak že ak by som bol živnostník tak v pohode preplatí ale ako s.r.o tak nič hej?

no v prvom rade by si to mal chápať tak, že živnostník je samostatne zarábajúca fyzická osoba... fyzická osoba potrebuje na to aby žila jesť, ak odpracuje vo svojom podnikaní viac ako 4 hodiny za deň tak má nárok na stravný lístok... právnická osoba prežije aj keď nebude jesť, lebo ju len konateľ riadi.... t.j. ak má sro len konateľa bez pracovnej zmluvy v zmysle zákonníka práce tak žiadne gastráče nebudú... ale ak bude mať sro konateľa, ktorý bude v danej sro zamestnaný riadni si platiť všetky odvody, tak má nárok aj na stravné lístky....
hubatá
26.05.12,06:08
Kyči má pravdu: aj nepracujúci konatelia, manažéri sa stravujú za stravné lístky po reštauráciách a baroch ...... veď ich vidíme na vlastné oči čím platia:---:---:---!!!
A len oni vedia ako odrbkávajú štát (účtovníčku) akým spôsobom im ich preplatí - ale určite preplatí, inak by to bolo pod ich úroveň platiť stravenkami pri rokovaní s dodávateľom, riaditeľom daňového úradu, starostom obce a podobne no nie?
kezeso
26.05.12,06:55
Majitelia luxusného butiku nie sú odkázaní na gastráče, ale kľudne si môžeš dávať do nákladov účtenky tuším pre tento rok vo výške 3,60€ /ak sa mýlim, tak ma opravia/.
marjankaj
26.05.12,07:23
Majitelia luxusného butiku nie sú odkázaní na gastráče, ale kľudne si môžeš dávať do nákladov účtenky tuším pre tento rok vo výške 3,60€ /ak sa mýlim, tak ma opravia/.
On to nechce do nákladov. On chce aby mu to štát alebo niekto iný za neho zaplatil.:eek:
veronikasad
26.05.12,08:02
Ja chcem viedieť že či si to možme napísať obaja do daňoveho priznania aby nám to štát preplatilAk výkon práce živnostníka trvá viac ako 4 hod. denne, daňovým výdavkom sú gastrolístky, alebo doklad o konzumácii stravy zo strav.zariadenia, v max výške 3,80€ denne.
Štát ti nič nepreplatí, o túto sumu si znížiš základ dane a "štátu" zaplatíš nižšiu daň.
kyči
27.05.12,20:12
Ak si živnostník tak štát alebo UP ti jednoducho preplatí stravné lístky,služobnú cestu do zahraničia atd.Aj ked len znížia mi z dane tak je to dosť.Mne ide len o to že či pri s.r.o to platí tiež alebo tam nikto nič neprepláca.Môj výkon určite nebude 4 hod. denne ale zas bude tam zamestnankyňa ktorá bude dostávať stravný lístok.
marjankaj
27.05.12,20:19
Ak si živnostník tak štát alebo UP ti jednoducho preplatí stravné lístky,služobnú cestu do zahraničia atd.Aj ked len znížia mi z dane tak je to dosť.Mne ide len o to že či pri s.r.o to platí tiež alebo tam nikto nič neprepláca.Môj výkon určite nebude 4 hod. denne ale zas bude tam zamestnankyňa ktorá bude dostávať stravný lístok.
Veď si kúp stravné lístky a zájdi na úrad práce, aby ti ich preplatili.
Možno si ťa aj odfotia a dajú na nástenku. A možno už takýto prípad aj mali.:---
kyči
29.05.12,14:27
No dobre priznávam ked že som začinajúci podnikateľ tak som sa zmýlil.Stravné lístky sa dajú dať do nákladov ako odpočet DPH.No a ak ste tu boli taký experti tak mi prosím aj poradte aké podmienky musím splnať aby som si mohol odpočitať DPH s kúpi vozidla.
Economic
29.05.12,14:34
No dobre priznávam ked že som začinajúci podnikateľ tak som sa zmýlil.Stravné lístky sa dajú dať do nákladov ako odpočet DPH.No a ak ste tu boli taký experti tak mi prosím aj poradte aké podmienky musím splnať aby som si mohol odpočitať DPH s kúpi vozidla.

1. Zo stravných lístkov DPH nemôžeš odpočítať.
2. Musíš byť platiteľ DPH, aby si si pri kúpe vozidla mohol DPH odpočítať.
3. Naozaj si nájde účtovníčku. Účtovníctvo nie je jednoduchá záležitosť ako sa na prvý pohľad zdá.
kyči
29.05.12,14:39
Pre mňa čo sa tíka počtov a čisiel nie je nič ľahké :)..no neviem či odpočet DPH alebo čo ale viem že si ich môžem napísať do nákladov.Viete mi aj povedať ako to je zo služobnou cestou?
Economic
29.05.12,14:58
Pre mňa čo sa tíka počtov a čisiel nie je nič ľahké :)..no neviem či odpočet DPH alebo čo ale viem že si ich môžem napísať do nákladov.Viete mi aj povedať ako to je zo služobnou cestou?


Je tu kopec tém okolo služobných ciest, výpočtov cestovných náhrad, popozeraj v témach.
kyči
30.05.12,19:52
no nasiel som to aj na internete len som chcel vediet ze ci to aj funguje v praxi