liviag
23.05.12,12:34
Hojte vsetci super poradaci,
dufam ze som tu spravne a niekto mi sup sup poradi... Nebudem menovat. Objednala som internet od dodavatela, od ktoreho uz mam aj digitalnu televiziu. Tym padom mi internet ponukli velmi vyhodne. Prisiel cca 200 kg monter internetu, ktory sa potreboval dostat k hlavnemu pripojnemu bodu v dome, ktory mame na povale. Na povalu chodime masivnym rebrikom, ktory samozrejme monter pod svojou vahou nastiepil a neda sa ist naspat hore. Bola som sa v najblizsom obchode obzriet po takom rebriku, cena je cca 65 € na akciu tak som si myslela ci dodavatel tv a internetu nie je zodpovedny za take skody pri pracach ktore vykonavaju - spojene s dodavkou sluzby. Oni ma ale odbili, ze monter je externy pracovnik s vlastnym ICOm a ze mam volat rovno jeho o nahradu skody. Monter mi samozrejme vynadal a povedal ze som hlupa dokonca, ze on ma moze udat ze si mohol ublizit na zdravi on..
pomoooooooooooooooooooooooc, co s nastiepenym rebrikom? Na povalu mame strach ist aby nezletel a niekto s nim, ale musim to uz riesit. Pomozte ludkovia.. kujeeeeeeeeeem :)
ivka70
23.05.12,10:38
To, ze firme montuje internewt externy pracovnik, nema teba co zaujimat.
Dodavatel ma byt poisteny na skody sposobene pri montazi.

Takze pekne mapis reklamaciu na dodavatela sluzby, nafot zlomeny rebrik a ziadaj nahradu skody.
Ako si to firma vybavi so svojim externym dodavatelom teba zaujimat nemusi.
srska
23.05.12,10:42
To, ze firme montuje internewt externy pracovnik, nema teba co zaujimat.
Dodavatel ma byt poisteny na skody sposobene pri montazi.

Takze pekne mapis reklamaciu na dodavatela sluzby, nafot zlomeny rebrik a ziadaj nahradu skody.
Ako si to firma vybavi so svojim externym dodavatelom teba zaujimat nemusi.presne tak - s kým má podpísanú zmluvu? s 200kg montérom alebo s poskytovateľom služby...
Mgr.Shrek
23.05.12,11:16
Ako už bolo uvedené, je irelevantné, že montáž robil externý pracovník. Dôležité je, kto je v zmluve uvedený ako dodávateľ služby a rovnako, kto sa zaviazal urobiť montáž.Inak nechcem predbiehať, ale škoda ešte "reálne nevznikla". To že je rebrík nalomený určite reklamujte. Riadne na u poskytovateľa spísať reklamáciu a potom sa uvidí ako zareaguje poskytovateľ. Kým to nie je formálne spísané, ťažko čokoľvek robiť. Ak to neuhradia, tak žaloba o náhradu škody, ale tam najprv škoda musí vyniknúť, teda musíte kúpiť nový rebrík.
Stanislav 1975
23.05.12,11:55
Ako už bolo uvedené, je irelevantné, že montáž robil externý pracovník. Dôležité je, kto je v zmluve uvedený ako dodávateľ služby a rovnako, kto sa zaviazal urobiť montáž.Inak nechcem predbiehať, ale škoda ešte "reálne nevznikla". To že je rebrík nalomený určite reklamujte. Riadne na u poskytovateľa spísať reklamáciu a potom sa uvidí ako zareaguje poskytovateľ. Kým to nie je formálne spísané, ťažko čokoľvek robiť. Ak to neuhradia, tak žaloba o náhradu škody, ale tam najprv škoda musí vyniknúť, teda musíte kúpiť nový rebrík.

Shrekino, nevidím tu veľmi veľkú šancu na úspech pre zadávateľku témy- stačí ak si chlapík nájde priemerného právnika budú argumentovať tým,že rebrík mohol byť oslabený, nalomený a pod.- nemyslím si, že by tu bola čo len najmenšia šanca na úspech...súd bude brať aj do úvahy vek rebríka a pod.- je to beznádejné...
liviag
24.05.12,10:23
to snad nieeee
liviag
24.05.12,10:24
dakujeeem shrek, si macher, palec hore