Jana Motyčková
23.05.12,13:11
Dávam do pozornosti súťaž Byrokratický nezmysel roku 2012.
Určite sa toho nájde neúrekom. Môźete sa zapojiť.

http://hnonline.sk/byrokratickynezmysel
srska
23.05.12,11:16
Dávam do pozornosti súťaž Byrokratický nezmysel roku 2012.
Určite sa toho nájde neúrekom. Môźete sa zapojiť.

http://hnonline.sk/byrokratickynezmyseldobrý počin - len či padne na "hluchú a slepú pôdu"
Mila123
25.09.12,09:49
včera som sa v HN dočítala, že jedným byrokratickým nezmyslom roka 2012 je aj Smernica proti podvodom....

konkrétne...

podnikateľ, kt. má v predmete svojej činnosti ekonomické poradenstvo alebo účtovníctvo, musí mať vlastnú smernicu na boj proti praniu špinavých peňazí a financovanie terorizmu.
Ak ju firma nemá alebo ju má neúplnú, hrozia jej vysoké pokuty. V ostatných rokoch bol ich priemer vždy v tisíckach €.

Mňa by zaujímalo, kto ich (tie smernice) má, a kto ich kontroluje, podľa kt. zákona?
Ďakujem....
pepsikova
25.09.12,09:54
..slovač je dobrá pôda..hluchá aj slepá...takže tam...
srska
25.09.12,10:07
byrokratickým nezmyslom xyz rokov je tlačivo sociálnej poisťovne: Potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamestnanosti
bromid
25.09.12,10:17
byrokratickým nezmyslom xyz rokov je tlačivo sociálnej poisťovne: Potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamestnanosti

no toto som presne musel aj doniest do SP, ked som chcel mat davku v nezamestnanosti. a teta si to len skontrolovala zbezne, ci jej to sedi co ma v pocitaci a bolo :D
robin1
25.09.12,10:22
včera som sa v HN dočítala, že jedným byrokratickým nezmyslom roka 2012 je aj Smernica proti podvodom....

konkrétne...

podnikateľ, kt. má v predmete svojej činnosti ekonomické poradenstvo alebo účtovníctvo, musí mať vlastnú smernicu na boj proti praniu špinavých peňazí a financovanie terorizmu.
Ak ju firma nemá alebo ju má neúplnú, hrozia jej vysoké pokuty. V ostatných rokoch bol ich priemer vždy v tisíckach €.

Mňa by zaujímalo, kto ich (tie smernice) má, a kto ich kontroluje, podľa kt. zákona?
Ďakujem....


ZÁKON 297/2008 Z.z.
o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti a ochrane pred financovaním terorizmu a o zmene a doplnení niektorých zákonov... kedysi som takú smernicu písala
JankaO
25.09.12,10:31
včera som sa v HN dočítala, že jedným byrokratickým nezmyslom roka 2012 je aj Smernica proti podvodom....

konkrétne...

podnikateľ, kt. má v predmete svojej činnosti ekonomické poradenstvo alebo účtovníctvo, musí mať vlastnú smernicu na boj proti praniu špinavých peňazí a financovanie terorizmu.
Ak ju firma nemá alebo ju má neúplnú, hrozia jej vysoké pokuty. V ostatných rokoch bol ich priemer vždy v tisíckach €.

Mňa by zaujímalo, kto ich (tie smernice) má, a kto ich kontroluje, podľa kt. zákona?
Ďakujem....
podla § 29 zákona č. 297/2008 Z.z. kontroluje Finančná spravodajská jednotka... A myslím, že ju majú viacerí...
srska
25.09.12,10:35
podla § 29 zákona č. 297/2008 Z.z. kontroluje Finančná spravodajská jednotka... A myslím, že ju majú viacerí...http://www.minv.sk/?financna-policia
účtovník 007
25.09.12,11:18
podla § 29 zákona č. 297/2008 Z.z. kontroluje Finančná spravodajská jednotka... A myslím, že ju majú viacerí...

A čo má obsahovať taká smernica? Ako mám bojovať proti terorizmu a praniu špinavých peňazí u stolára, predajne so secondhandom a podobne? Tá smernica nie je potrebná od určitého obratu? Idem čítať zákon, ale asi ma už z tohto prezákonovaného debilistanu je..e.
účtovník 007
25.09.12,11:30
mimotemyProsím dobrých poraďákov, napíšte zhruba, čo ste do tej smernice napísali. Neviem, ako mi toto ušlo!!!

Janke sa ospravedlňujem, za príspevky mimo témy.;)
JankaO
25.09.12,11:32
Llívia
25.09.12,11:43
byrokratickým nezmyslom xyz rokov je tlačivo sociálnej poisťovne: Potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamestnanosti
Súhlasím.

Z ponuky HV u mňa vyhráva Štatistika.

V ponuke mi chýba buserovanie nezamestnaných behaním na zdravontú poisťovňu (prihlásenie/odhlásenie), aj keď by ich tam mohol nahlasovať úrad práce.
ewita888
25.09.12,11:44
Dobré sú odpovede úradníkov, ktorý reagujú na tie nezmysly v linku.. Človek nevie, či sa má smiať či čo.. :)

Som sa tiež stretla so super nezmyslom.. keď chcete, aby vám Sociálna poisťovňa vyplatila z garančného fondu mzdy, ktoré vám nevyplatil zamestnávateľ, jednou z podmienok výplaty je, aby ste dali na súd návrh na konkurz zamestnávateľa.. a vedome nezaplatíte poplatok súdu, súd konkurz zamietne.. ale bez podaceho lístka zo súdu, že ste návrh podali, máte smolu.. k čomu je toto dobré ??
Zita5
25.09.12,12:25
včera som sa v HN dočítala, že jedným byrokratickým nezmyslom roka 2012 je aj Smernica proti podvodom....

konkrétne...

podnikateľ, kt. má v predmete svojej činnosti ekonomické poradenstvo alebo účtovníctvo, musí mať vlastnú smernicu na boj proti praniu špinavých peňazí a financovanie terorizmu.
Ak ju firma nemá alebo ju má neúplnú, hrozia jej vysoké pokuty. V ostatných rokoch bol ich priemer vždy v tisíckach €.

Mňa by zaujímalo, kto ich (tie smernice) má, a kto ich kontroluje, podľa kt. zákona?
Ďakujem....

Ja mám smernicu , aj aktualizovanú a zapadá prachom .....:D
Inak sú príspevky aj na Porade, nie je to nič nové .....:)
Jana Motyčková
25.09.12,12:30
Súhlasím.

Z ponuky HV u mňa vyhráva Štatistika.

V ponuke mi chýba buserovanie nezamestnaných behaním na zdravontú poisťovňu (prihlásenie/odhlásenie), aj keď by ich tam mohol nahlasovať úrad práce.
UPSVar to uź nahlasuje, ako aj iné veci od 8/2011. Bolo a je ešte nejaké prechodné obdobie s dvojitou evidenciou a od 1.1.2013 by sa to už nahlasovať nemalo. Rovnako dôchodci, študenti, rodičovské príspevky a pod.
kn-alka
25.09.12,12:36
Mne sa "páčil" nezmysel na živnostenskom úrade. Menila som trvalý pobyt, tak som volala na živ.úrad pre informácie, na akom tlačive a aký kolok potrebujem na zahlásenie zmeny trvalého pobytu na živnostenskom liste.Na to mi "teta" do telefónu povedala moju novú adresu. Už ju tam mala (typujem, že nahlásenú od polície, keďže s čerstvým OP som hneď volala na živnosť) v systéme zapísanú, ale aj tak som musela zaslať kolkovanú žiadosť o zmenu údajov.
Mila123
25.09.12,12:37
Ja mám smernicu , aj aktualizovanú a zapadá prachom .....:D
Inak sú príspevky aj na Porade, nie je to nič nové .....:)
Zitka, pre mňa áno,........
Llívia
25.09.12,19:27
UPSVar to uź nahlasuje, ako aj iné veci od 8/2011. Bolo a je ešte nejaké prechodné obdobie s dvojitou evidenciou a od 1.1.2013 by sa to už nahlasovať nemalo. Rovnako dôchodci, študenti, rodičovské príspevky a pod.
Ale teraz ešte stále si to nahlasujú aj samotní nezamestnaní.
truch
26.09.12,08:00
Škoda, že sa nedá hlasovať za všetky možnosti, je to jeden nezmysel, väčší ako druhý:( a najhoršie na tom je, že nám všetkým znepríjemňujú život:(