rado3105
23.05.12,13:56
http://spravy.pravda.sk/cesi-zdania-bohatych-aj-presun-ziskov-do-danovych-rajov-pj0-/sk_ekonomika.asp?c=A120523_114651_sk_ekonomika_p01

Velke mnozstvo politikov a inych spekulantov ma svoje firmy so sidlom v danovych rajoch, tym neplatia ziadne dane ani odvody do daneho statu a defakto aj ked su to obrovske monopoly, stat z nich nema nic. Cesi dostali rozum a ako jedny z mala ich idu zdanit.
U nas to je asi nemozne, kedze vacsina zlodejov v Smere ma firmy v danovych rajoch.
bodliak
23.05.12,12:01
No čo.
Tak zisk najskôr vyvezú v rámci EU a do daňového raja to pôjde z iného štátu ako z ČR.
Ak si myslíš, že tým niečo pre štátnu kasu získajú, tak sa mýliš.
mattto
23.05.12,12:16
nebuď naivný, že čím viac štát dostane, tým lepšie sa budú mať jeho obyvatelia. Čím viac štát dostane, tým viac politici rozkradnú.

Politici dávajú obyvateľom iba toľko, aby ich nezlynčovali a mali kľud na kradnutie :D
hornak.ebsr
24.05.12,05:30
Keď im to prejde tak sa im to vráti ako bumerang, vo forme odlivu podnikania do inej jurisdikcie. :D
rado3105
24.05.12,08:53
90% najvacsich objemov penazi je z danovych rajov, firmy ktore u nas podnikaju a maju sidlo v danovych rajoch nicia domacich podnikatelov. Takze som za nech sa zdania specialnou danou vsetky zahranicne firmy, danove raje povedzme o 1/3 viac. Taktiez financne tranzakcie a hlavne farmaceuticky biznis.
Ked sa tu firmam nebude pacit nech vsetky odidu, aspon zacnu Slovaci podnikat a konecne budu schopni konkurovat.
rado3105
24.05.12,08:57
Taktiez by som vyrazne zjednodusil danove priznanie na konci roka, na styl anglicka, kde maju informacny system a kazdy kto trochu rozmysla si danove priznanie poda sam aj ked je pod zemou zakopany a ma tam internet. Tym padom poklesne pocet zbytocnych uradnikoch parazitujucich na ludoch ktori nieco tvoria.
hornak.ebsr
24.05.12,10:18
Preto sa snaží každá vláda dostať k nám čo najviac zahraničných investorov. Aby následne zvýšili daň, krátili výhody a aby následne všetci odišli, prečo nie ?

Do 1-2 rokov by bola nezamestnanosť 60 % :D
rado3105
24.05.12,12:28
To si trochu pleties, kazda vlada sa snazi zalozit co najviac firiem, vytunelovat co najviac zakaziek a co najviac rozkradnut Slovensko.....a jeho obcanov
KatarinaNR
24.05.12,12:31
a kde sa to dá pozrieť, kto je resp. má zaregistrovanú firmu v takomto daňovom raji? je niečo také vôbec, ako u nás sa dajú pozerať na orsr, či?
ďakujem
hornak.ebsr
24.05.12,12:43
a kde sa to dá pozrieť, kto je resp. má zaregistrovanú firmu v takomto daňovom raji? je niečo také vôbec, ako u nás sa dajú pozerať na orsr, či?
ďakujem

V našom OR nájdeš organizačné zložky spoločností z daňových rajov alebo spoločnosti v ktorých majú takéto spoločnosti účasť (spoločníci, jediný akcionári a pod.). Väčšina daňových rajov nemá verejne prístupný obchodný register ! To je ich ďalšie PLUS.
marjankaj
24.05.12,12:56
Taktiez by som vyrazne zjednodusil danove priznanie na konci roka, na styl anglicka, kde maju informacny system a kazdy kto trochu rozmysla si danove priznanie poda sam aj ked je pod zemou zakopany a ma tam internet. Tym padom poklesne pocet zbytocnych uradnikoch parazitujucich na ludoch ktori nieco tvoria.
A prečo si teda nezaložil stranu a nekandidoval do parlamentu?
Alebo chceš urobiť puč?
Alebo si iba pokecať?
rado3105
26.05.12,09:58
presne tak nemas sancu vypatrat kto je akcionar nejakej firmy, idealne na pranie penazi a robenie spinavych obchodov, otazka je, ako sa to moze tolerovat?
hornak.ebsr
26.05.12,11:03
O tomto by sa vážne dalo polemizovať hodiny a hodiny :)