Patrik Oriskó
23.05.12,14:32
Dobrý deň, potreboval by som pomoc ohľadom odstúpenia od zmluvy. Matka podpísala zmluvu s firmou Energetické centrum pod nátlakom a na základe nepravdivých informácií 5.10.2011. Po podpísaní som došiel domov a prečítal som zmluvu, dočítal som si nejaké informácie o danej firme. No a nebol som nadšený. Hneď som zavolal "pánovi" z EC, prišiel naspäť a povedali sme mu, že chceme zmluvu zrušiť. Nakoniec preškrtol údaje a podpis na zmluve. Považoval som zmluvu za neplatnú. Napriek tomu dnes sme dostali list od EC:


...Vaša zmluva nám bola dodaná od obchodného zástupcu, prostredníctvom ktorého ste predmetnú Zmluvu uzatvorili. K zmluve nám bolo zo strany obchodného zástupcu poskytnutá informácia, že si želáte od Zmluvy odstúpiť.

Dovoľte nám informovať Vás, že do dnešného dňa neevidujeme z Vašej strany písomnú žiadosť o Odstúpenie od predmetnej zmluvy. V prípade, ak ste naďalej rozhodnutý od Zmluvy odstúpiť, dovoľujeme si Vás požiadať o bezodkladné zaslanie písomného vyhotovenia Odstúpenia, v ktorom uvediete: číslo zmluvy, dátum uzatvorenia zmluvy, meno a priezvisko a adresu osoby, na ktorú bola zmluva spísaná....

Nechápem ako je možné uvažovať preškrtnutú zmluvu za platnú. Otázka by bola, či musíme odôvodniť žiadosť a ak áno na aký paragraf si treba odvolať? Alebo či ju treba vôbec poslať? Za odpovede vopred ďakujem.