Tati5
23.05.12,16:09
Dobrý deň,

poprosím o radu, začínam podnikať v maloobchode. Predajňa sa nachádza v prenajatom priestore na 1. poschodí, budova nemá centrálne bezpečnostné zariadenie. V predajni bude tovar v hodnote cca 5-7 tis. Eur + majetok. Je v menšom mestečku cca 7. tis. obyvateľov v kľudnom prostredí.

1. Chcela by som sa opýtať, či odporúčate dať si poistiť majetok proti poškodeniu a zničeniu vecí vodou, vzniku požiaru, vandalizmu a rozbitiu skla? Treba niečo takéto?

2. Odporúčate dať si urobiť bezpečnostné dvere? Alebo akým spôsobom zabezpečiť ochranu majetku? Dnes som hovorila s prenajímateľom, či by bolo možné ich hodnotu odpočítať z hodnoty nájomného? Povedal, že túto otázku by sme riešili až pri ukončení nájmu, v závislosti od toho, kto by vzal priestor do nájmu - či by chcel tie dvere, alebo by mu stačili klasické kancelárske, ako tam boli teraz....neviem ako toto riešiť, prosím poraďte? Ako by sa to potom zdokladovalo, mala by som nárok na preplatenie plnej hodnoty dverí, alebo len ich časti, v závislosti od toho, ako dlho by boli používané?

Ďakujem za odpovede...:)
Tati5
24.05.12,17:06
Poradíte mi, prosím? Ďakujem :)
blavaciko
26.05.12,07:30
otazka dva, pozri do zmluvy... co nie je na papieri, neplati...
ty urobis bezpecnostne dvere, on ti ich nezaplati a ked budes odchadzat, bude sa nimi vystatovat v inzeratoch ;)
Tati5
28.05.12,18:08
Prosím majitelia predajní, máte poistený majetok? Ďakujem za odpoveď...
mak
21.06.12,11:04
Je dobre mať poistený svoj majetok, či už je to s.r.o., alebo živnostník. A čo je potrebné - musia byť dvere z bezpečnostným zámkom alebo certifikovaný visiaci bezbečnostný zámok - min. jeden. V prípade záujmu posielam kontakt na tel. č. 0911870394
pekný deň
Economic
22.06.12,15:40
Určite treba mať nejaké bezpečnostné dvere a možno kamerový systém. Dvere určite budú podmienkou k uzavretiu poistnej zmluvy. Aký druh tovaru budeš predávať v spomínanej predajni ?
poistfin.sk
23.07.12,10:47
Nepíšete, aký druh tovaru budete predávať.

Kvalitné poistenie obchodného priestoru pre väčšinu druhov činnosti nie je veľmi vysoká položka, takže určite odporúčam.

Riziko požiaru (zahŕňa aj výbuch, úder blesku, pád lietadla, jeho časti alebo nákladu) je v poistení podnikateľov prvé a povinné riziko, ostatné je možné vybrať podľa konkrétnej situácie. Vo vašej situácii by to mohla byť víchrica, voda z vodovodných a vykurovacích zariadení, ale najmä krádež a vandalizmus. Do úvahy ešte môže prichádzať aj mnohými podceňované riziko zemetrasenia.

Bezpečnostné dvere nemusia byť nevyhnutné, závisí to od druhu tovaru a jeho hodnoty.

Poistenie je však nutné riešiť so skúseným sprostredkovateľom, ktorý vie predložiť aj viac ponúk od rôznych poisťovní a vie ich zodpovedne porovnať. Neodporúčam sprostredkovateľa, ktorý kladie veľmi málo otázok a svoju aktivitu smeruje najmä k podpísaniu zmluvy.
moniv
18.08.12,10:33
Moj muz otvoril maloobchod v polovici novembra 2011. Poistenie tovaru uzavrel na kradez, vlamanie, zivelne pohromy... Stvrtrocna splatka poistneho cca 57e. Chvalabohu, ze to uzavrel, zaciatkom januara ho vykradli. Podotykam, ze tam ma zavedeny alarm napojeny na sbs. Aj tak toho stihli zobrat za niekolko tis. €. Asi do 1 tyzdna od zaslania vsetkych pozadovanych dokladov do poistovne boli od poistovne peniaze na ucte...
Zaver - nebyt poistenia mozme vyhlasit bankrot... takze poistenie urcite ano!
cream
19.10.15,15:32
dobrý den,v akej poistovni,mate poistemny tovar?Dakujem
moniv
19.10.15,15:43
Generali