petrus19711
23.05.12,17:52
Mám podnikatelsky plan je to vyroba potravyn podobneho druhu ako cestoviny alebo oplatky potrebujem pomoc pri zaciatkoch . živnost mam sice na iny druh podnikania-som elektromonter ale chcel by som rozbehnut aj tuto podnikatelsku cinnost prosim poradte my.
Dav
23.05.12,16:41
Budeš musieť rozšíriť živnostenské oprávnenie. Okrem toho potrebuješ vyhovujúce priestory na výrobu, stroje, zrejme aj zamestnancov. Napíš, čo z toho už máš, bude sa ľahšie radiť v konkrétnych problémoch.
petrus19711
23.05.12,17:19
Dakujem za pomoc! Stroj mam lebo to je len obycajny kuchynsky stroj na zaciatok by som chcel len doma vyrabat v menšom a balenie len v igelitovych sačikoch s nalepkamy . Nepotrebujem dajake higenicke pravidla ci normy dodrzat? Rozširenie živnosti hadam by nebolo problem na živnostenskom urade.
avalik
23.05.12,17:32
Dakujem za pomoc! Stroj mam lebo to je len obycajny kuchynsky stroj na zaciatok by som chcel len doma vyrabat v menšom a balenie len v igelitovych sačikoch s nalepkamy . Nepotrebujem dajake higenicke pravidla ci normy dodrzat? Rozširenie živnosti hadam by nebolo problem na živnostenskom urade.

s vyrobou doma bude asi problem

studuj tu Bezpecnost potravin (http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=1146:bezpenos-potravin&catid=93:bezpenos-potravin&Itemid=102)
mattto
23.05.12,17:35
doma ti nedovolia vyrábať potraviny, zastav sa na miestne príslušnom RÚVZ (Regionálny úrad verejného zdravotníctva) a povedz im, čo a akým postupom by si chcel vyrábať, oni ti povedia, čo všetko budeš potrebovať a spĺňať, ak sa ťa to neodradí, môžeš ísť bod po bode
petrus19711
23.05.12,18:41
Ved vela ludi doma vyraba vianocne oplatky cestoviny a podobne veci aj toto by bolo podobne a este menej narocne
Danielle369
24.05.12,05:39
Doma si môžeš vyrábať na kuchynskom stole pre svoju potrebu. Na predaj musíš mať schválenú prevádzku od hygienikov a takisto príslušné zariadenie. Najprv zaskoč na hygienu sa informovať až potom si vybav rozšírenie živnosti ...si uvedom že budeš robiť potraviny pre ludí....cestoviny v igelitovom sáčku?...zabudni
petrus19711
24.05.12,17:47
Dakujem za prispevky boli velmi uzitocne! Neviem preco cudujes že cestoviny v igelitovom sacku ved zajdi do prveho mensieho obchodu a hned zbadas suche cestoviny doma vyrobene v igelitovich sackach tak isto slane aj sladke oplatky Ja by som chcel vyrabat bake rolls ktory je podobny produkt su to suchare z rozkov