ferino15987
23.05.12,18:09
Dobrý deň chcel by som sa opýtať na jednu ošemetnejšiu vec ak by som chcel legálne prevádzkovať erotický privát so všetkými službami čo na to potrebujem a čo musím spĺňať
Ďakujem vopred za odpovede
bodliak
23.05.12,16:47
No v prvom rade musíš byť zdravý.:cool:
ferino15987
23.05.12,17:18
no ale ja by som to nerobil ale len by som to prevádzkoval čiže zamestnal by som nejaké dievčatá atd
zaujímalo ma to hlavne po právnej stránke aby to bolo legálne
mattto
23.05.12,17:32
:))))
mattto
23.05.12,17:48
privát (byty) ako ich poznáme nie sú a ani nemôžu byť oficiálne prevádzky, preto ti to nikto nedovolí. Erotické salóny (bordely) majú predmet činnosti kultúrne, zábavné, rekreačné a športové činnosti, alebo masérske služby s tým, že dievčatám sú niektorí zákazníci takí sympatickí, že im poskytnú zadarmo rôzne služby :D

Ty ako prevádzkovateľ takejto prevádzky zabezpečuješ iba kultúrne, zábavné, rekreačné, športové činnosti, resp. masérske služby a tváriš sa, že vôbec nevieš, čo sa deje na izbách. Ak by si nedaj bože za tieto "iné služby" inkasoval peniaze, dopúšťal by si sa trestného činu kupliarstva, resp. obchodovania s ľuďmi.
luigi8403
23.05.12,18:43
:D
hornak.ebsr
24.05.12,05:44
Ešte je tu voľná živnosť - 30.4 Prevádzkovanie erotického salónu
mattto
24.05.12,05:53
Ešte je tu voľná živnosť - 30.4 Prevádzkovanie erotického salónu

jj ale tie narážajú na VZN obcí, preto si to radšej nedávajú
hornak.ebsr
24.05.12,06:00
jj ale tie narážajú na VZN obcí, preto si to radšej nedávajú

Ahá, tak to ma zaujíma vieš to trošku rozviesť ?
Zatiaľ som nemal klienta, ktorý by toto riešil ale nikdy nevieš.
mattto
24.05.12,06:19
podľa zákona o obecnom zriadení si obce môžu VZNmi "upravovať" na svojom území podmienky prevádzok. http://www.bystricka.sk/data/vzn-015.pdf toto VZN je podľa mňa v rozpore so zákonom, lebo porušuje pravidlá voľného pohybu tovarov a služieb, nechce sa mi pátrať, či bol podaný protest prokuratúra a či je VZN stále účinné

http://www.banm.sk/356/1995/02.php tu je napríklad VZN MČ Bratislava - Nové mesto, kde sa určujú vzdialenosti prevádzok erotických salónov, sexshopov od škôl atď.
hornak.ebsr
24.05.12,07:18
podľa zákona o obecnom zriadení si obce môžu VZNmi "upravovať" na svojom území podmienky prevádzok. http://www.bystricka.sk/data/vzn-015.pdf toto VZN je podľa mňa v rozpore so zákonom, lebo porušuje pravidlá voľného pohybu tovarov a služieb, nechce sa mi pátrať, či bol podaný protest prokuratúra a či je VZN stále účinné

http://www.banm.sk/356/1995/02.php tu je napríklad VZN MČ Bratislava - Nové mesto, kde sa určujú vzdialenosti prevádzok erotických salónov, sexshopov od škôl atď.

Z legislatívneho hľadiska by to malo byť napadnuteľné, ale neviem či by do toho potencionálny podnikateľ išiel. Keď si môže prevádzku otvoriť v susednej obci, resp. použije inú živnosť a službu, ktorú ponúka pomenuje inak.

Skôr ako paradox mi pripadá to, že by vystavený daňový doklad napr. za masérske služby mohol byť relevantný daňový výdavok keby to poskytol zamestnávateľ zamestnancovi :) sranda.
srska
24.05.12,07:24
No v prvom rade musíš byť zdravý.:cool:v druhom rade - musí mať dobrý kontakt na určité skupiny
Stanislav 1975
24.05.12,07:39
Srska má pravdu, ja som o ničom takomto dávnejšie tiež rozmýšlal, prenajať si byt a pod a cez inzeráty na pokec a pod. to reklamovaťaj baby sa dali nájsť, v tom nieje problém ale potom som sa stretol s kamošom čo vie v podnikaní behať a vysvetlil mi že to nieje len tak- to sa treba dohodnúť s luďmi čo to majú na starosti:D,dohodnúť sa snimi na nejakých províziach a tak- inak to dlho robiť nebudeš- oni to sledujú a do mesiaca by ťa hneď zrušili-oni sledujú tieto pokecy a pod a ked je tam niečo nové, tak hneď sa o to zaujímajú, čo to je...
hornak.ebsr
24.05.12,07:47
Srska má pravdu, ja som o ničom takomto dávnejšie tiež rozmýšlal, prenajať si byt a pod a cez inzeráty na pokec a pod. to reklamovaťaj baby sa dali nájsť, v tom nieje problém ale potom som sa stretol s kamošom čo vie v podnikaní behať a vysvetlil mi že to nieje len tak- to sa treba dohodnúť s luďmi čo to majú na starosti:D,dohodnúť sa snimi na nejakých províziach a tak- inak to dlho robiť nebudeš- oni to sledujú a do mesiaca by ťa hneď zrušili-oni sledujú tieto pokecy a pod a ked je tam niečo nové, tak hneď sa o to zaujímajú, čo to je...

Prepáčte srska aj Stano ale nesúhlasím. Podľa mňa je to úzko profilovaný trh kde je stále veľký potenciál aj stále bude. Tie mýty o províziách a pod. viem vyvrátiť sám poznám ľudí, ktorý tieto veci riešia a nikdy problémy nemali.

Ja som skôr myslel, že v tejto téme budeme riešiť podnikateľskú stránku tohto biznisu a nebudeme sa profilovať na organizovaný zločin.
bromid
24.05.12,08:06
takze budes ponukat happy ending? :D
Stanislav 1975
24.05.12,08:13
Prepáčte srska aj Stano ale nesúhlasím. Podľa mňa je to úzko profilovaný trh kde je stále veľký potenciál aj stále bude. Tie mýty o províziách a pod. viem vyvrátiť sám poznám ľudí, ktorý tieto veci riešia a nikdy problémy nemali.

Ja som skôr myslel, že v tejto téme budeme riešiť podnikateľskú stránku tohto biznisu a nebudeme sa profilovať na organizovaný zločin.

Tak neviem, možno je to dneska už iné- ja čo som písal to bolo tak 15 rokov dozadu a v čase ked ešte žil Sýkora a spol., tak to bolo tak ako píšem- možno ale dnes je to iné-už sa tej myšlienke nevenujem...:)